Manapság ezek a könyvek?
"amúgy ami az írást illeti nem szépművészeti mű csak egy kérdés a neten."
Valóban nem, de arra panaszkodsz a kérdésedben, hogy milyen igénytelen könyvek vannak manapság és ennek ellenére te is ugyanolyan igénytelen vagy. Nem számít, hogy hova írsz. Tiszteld meg azzal a többi embert, hogy ha ismered a helyesírási szabályokat, akkor alkalmazod őket, főleg ha a kérdésed a kultúrával kapcsolatban teszed fel.
Bocsánat, tényleg igazad van, hogy nem válaszoltam, de a véleményemet akkor is fenntartom.
Egyébként igen, az a korosztály, aki még normális, tartalmas, szépirodalmi könyvet nem olvasott ezeket könyvnek nevezi. Ezzel kapcsolatban pedig egy nagy probléma merül fel:
A legtöbb, ilyen könyveken felnövő ember megmarad a divatolvasmányoknál, csak a bestsellereket hajlandó elolvasni, illetve azokat a könyveket, amiket a barátnői is olvasnak, ezért sohasem fog kialakítani magának egy saját ízlést, sohasem fog érdeklődéssel fordulni a más stílusok felé, hiszen elolvasni egy Passuth László könyvet már nem lenne "menő" és nem lehetne erről beszélgetni a barátnőkkel.
Rossz a kérdésed.
"Manapság csak ilyesmit olvasnak a fiatalok?"
Az, hogy mi a mai fiatalok érdeklődési köre nincs hatással a világ íróinak teljesítményére. Ma is lehet igényes és jó műveket olvasni, ha azt akarsz. Az irodalmi választék óriási, lemetszettél egy vékony szeletet és azt hiszed ebből áll az egész torta.
Megértem a problémádat egyébként, de ennek az éremnek két oldala van. Egyrészt aggasztó, hogy a mai fiatalok, csak igénytelen, felszínes, sokszor mondanivaló nélküli sekélyes művek iránt érdeklődnek. Mielőtt továbblépnék, hadd jegyezzem meg, az, hogy néhány fiatal hangoztatja mely irodalmi stílus kedvelője, nem jelenti azt, hogy minden fiatal hasonló cipőben jár. Az általánosítás az ember egyik leggyakrabban elkövetett hibája.
Azonban az érem másik oldalát is meg kell tekintenünk. Még mindig jobb, hogy ilyesmit olvasnak, mint ha nem olvasnának egyáltalán semmit. Még az Alkonyat és Harry Potter is képes lehet arra, hogy bizonyos szinten fejlessze az olvasók nyelvi képességeit, helyesírást, szókincset, fogalmazást. Természetesen minél gyatrább munkával van dolgunk, ez a hatás annál gyengébb, de! Minden egyes elolvasott könyv magában hordozza a lehetőségét annak, hogy az olvasó valóban megszereti az olvasást és előbb utóbb komolyabb művek felé fordul.
Ezért hát én senkit sem tántorítanék el, a tizenéves korosztálynak szóló sekélyes művektől, mert ki tudja mi lesz az eredménye. Ártani nem árthat és jobb mint a tv.
"Ma is lehet igényes és jó műveket olvasni, ha azt akarsz."
Valóban, csak a mai piacorientált világban a kiadók is szívesebben adják ki a Szent Johanna Gimi 100. részét, aminek a művészi értéke finoman szólva is megkérdőjelezhető, minthogy fiatal és tehetséges írókat karoljanak fel vagy akár régi, tehetséges, ám kevésbé népszerű írók könyveit adják ki, akik valóban színvonalas műveket produkálnak, de lényegesen kevesebb hasznot hoznak, így a könyvpiac egy nagyon minőségileg nagyon negatív irányba tolódik el.
Mellesleg az általánosítással nincs semmi baj, mivel az általánosítás egy szembetűnő tendenciából alakul ki, tehát nagy részben a valóságot mutatja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!