Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A manapság nyomtatott könyvek...

A manapság nyomtatott könyvek nem maradnak meg az utókornak?

Figyelt kérdés
Érdekes műsort hallottam a rádióban, ami arról szólt, hogy a mai modern könyvek betűi 100-200 év múlva olvashatatlanná fognak halványodni. Az értékesebb irományokat más eljárással készítik vajon?
2012. ápr. 8. 15:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Vannak többszáz éves, természtes alapanyagú tintával írott levelek és könyvszerű naplók, meg iratok, amelyek máig is jól olvashatóak.

Szerintem sokat segít az olvashatóság a könyv/egyéb papíralapú, írott holmi fennmaradásában a tárolás módja.


Érdekes volna tudni, hogy milyen összetételű a mai nyomdafesték.

2012. ápr. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes. Az jutott eszembe, hogy a manapság nyomtatott könyvek 80%-ának nem is árt, hogyha nem marad rá a későbbi korokra. :)
2012. ápr. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
minden könyv megvan az interneten, akármilyen formátumban. Az igazán értékes könyveket, amikre szüksége van a generációknak, meg újra fogják nyomtatni.
2012. ápr. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ebben a műsorban a könyvtárosok rémálmaként emlegették, hogy ezek a könyvek menthetetlenek az utókornak. Újra lehet őket nyomtatni bizonyára, de arra már nem 1950 fog kerülni például a kiadás évének.
2012. ápr. 9. 23:06
 5/7 Tiktaalik válasza:
no:) nyomdász vagyok. eléggé silány minőségű a festék és papír. igazából a 60-70-es években gyártott,még rudimentáris(hagyományos) technológia időtállóbb...és persze a klasszikusok is. egy Zola nagyobb olvasmányélmény,mint egy aktuális bestseller író. remélem a sci-fi kötetek fennmaradnak azért:)))
2012. ápr. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
persze h a kiadás dátuma nem 1950 lesz, de a megírásáé az eredeti
2012. ápr. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, csak gondolom egy könyv értékét azért nagyban növeli, hogy 1920-as kiadás, vagy 2000-es.
2012. ápr. 11. 13:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!