Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy tetszik a könyvötletem...

Hogy tetszik a könyvötletem szinopszisának a szinopszisa?

Figyelt kérdés

Szia!

Véleményt szeretnék kérni az ötletem nyúlfarknyira összezsugorított változatáról :)


A történet:

A főszereplő egy gimis lány (de mindent megteszek, hogy a sztori még véletlenül se hasonlítson a Szent Johanna Gimire). A középpontban a lány kedvenc tanárának megölése áll, ami - mint hónapokkal később kiderül - talán összefüggésben áll magával a lánnyal. A háttérben pedig egy nő irányítja a főhőst, akit az minden eszközt bevetve keres, de nem talál.


Közben a suliban is zajlik az élet, kipattannak olyan dolgok, amik bajba sodornak embereket. Például a lány pontosan tudja az egyik osztálytársa bátyjáról, hogy ártatlan egy rablásban és ezt be kell bizonyítania, miközben mások szándékosan ellene dolgoznak. Egy osztálytársát drogfogyasztással vádolják szintén ártatlanul és kivágnák a suliból, végül pedig őt is a főszereplő kanalazza ki a bajból igen sajátos eszközökkel és sok hasonló.

Ráadásul különböző ellentétek feszülnek kisebb csoportok között, aminek nem épp egyszerű okát csak nagyon kevesen értik és arra is lassan derül fény.

Mindeközben természetesen a suliban is kipattannak dolgok, amik kötődhetnek a gyilkossághoz.

Gyanúsítottak be... gyanúsítottak ki :)


Láttam, gyakori kérdés... igen, a vége kristálytisztán lebeg a szemem előtt :) a történet gerince nagyjából kiforrott, a mellékszálak itt-ott homályba vesznek, de ahogy haladok előre, kotrom ki őket a koszból :)


Előre köszönöm a véleményeket :)



2012. dec. 4. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól megírod, akkor az alapsztori jó lesz, talán még felnőtt könyvhöz is hasonlíthat.
2012. dec. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon tetszik ez a történet, már ezen látszik, hogy gondolkodtál rajta. Vigyázz azért, hogy hogyan vezeted a szálakat, mert ilyenbe könnyű beleveszni.

Hajrá : D

2012. dec. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Rossz alaptörténet nincs, az ember írás közben véti a hibákat, vagy a részletek kidolgozásakor csúsznak be bakik. ;)

Kezdj bele, és teszteld le egy publikálós oldalon, ráharap-e a közönség! Az Imagine-en például szelíd, de komoly kritikát kaphatsz, a Merengőn viszonylag több ember érdeklődésére tarthatsz számot. Sok sikert!

2012. dec. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és a tanácsokat :)
2012. dec. 4. 19:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Jó történetnek tűnik, de ha az kerülne a könyved hátuljára, amit most kiírtál, akkor nem olvasnám el, ugyanis a 2-szer leírt a suliban is kipattannak dolgok elég rossz benyomást kelt :) De ezen felül tényleg jó, a kotrom ki őket a koszból metafora pedig nagyon szép, és nekem nagyon tetszett. Írjad csak, és ha végeztél nézd át mégegyszer és mégegyszer és mégegyszer, míg tökéletes nem lesz. Biztosan nagyon jó lesz!

Első: Miért nem írhatna egy tinédzser legalább olyan jó, vayg jobb könyvet, mint egy felnőtt? :)

2013. jan. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Vanda122 válasza:

Hello én amit olvastam az nekem nagyon de nagyon tetszett :) személy szerint nekem nem tetszik a Szent Johanna gimi de olvastam és ez annál szerintem sokkal jobb. És én is elküldeném a saját szinopsuisomat a könyvemről ha lehetne. De kérlek ha véleményezitek is úgy véleményezzétek hogy 12 éves vagyok és nem vagyok profi író:

A történet főszereplője Ann, aki egy lovardában tölti minden idéjét, néha ha nincsenek is órák akkor is beszökik persze a késsöbbiekben ebből is baja lesz.

Nem is hinné, hogy egy jó barát is elárulhatja, ezért megtanulja, hogy csak magára számíthat.

De a történet középpontjában a ló rablás áll. Még pedig Ann kedvenc lovát akarják tőle elvenni, Pegazust. Akiről csak később derül ki, hogy milárdokat ér pedig mindenki csak a rosszat látta benne. Talán ezért is talált rá Ann mert ő is ugyan úgy érzett.

A kislány úgy dönt elviszi a nagymamájához ott biztosan nem találnak rá és utána megy reggel. Az apja bátyának az ismerőse mozdonyvezető és segített neki, és elvitte Pegazust. Viszont akik el akarták venni tőle azok nem találták aznap esete a lovardában a lovat ezért Annhez mentek. De ott sem volt sehol, a milliárdokat érő ló. Azt gondolták ez a lány valami játékot űz velük ezért ők is beszállnak.

A tervük pedig az volt Willnek szólnak, hogy a ló mennyi pénzt ér, és azt elvitte Ann. Csak ez visszafele sült el mert Will magának akarta a több milliárdos lovat és könnyű kézzel eltolta maga elöl a srácokat, akik ezek után nagyot is koppantak.

Eközben Ann leutazott a nagymamájához, hogy lássa Pegazust. Több mint 2 hétig volt lenn és a kis butuska Pegazusból egy verseny lót faragott. De aztán elérkezett az indulás napja.

Ann mikor megérkeztek egyenes a lovardába ment. De Will sehol se volt. Később megtudta, hogy kirúgták és az új főnök Pegazus régi gazdája volt.

Persze Annek szívesen odaadta a lovat, és így minden jól végződött Ann és Pegazus számára.

2014. jún. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!