Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy tetszik a "könyvem"...

Hogy tetszik a "könyvem" előszava?

Figyelt kérdés

Gondoltam, leírom a könyvem előszavát, hogy egy kis véleményt kapjak másoktól. Még csak az első fejezet van készen, csupán 11 oldal. Mindenféle kritikát elfogadok, de azért megemlítem, hogy "csak" 14 éves vagyok. Írjátok tehát meg, hogy tovább olvasnátok-e azt a könyvet!



Eddig talán el sem hittem volna, hogy az elmúlt másfél évben így felbolydul a tulajdon életem. Először nem sejtettem semmit, de később rájöttem, hogy nem mindennapi emberrel van dolgom. Ő teljesen más, mint a többi...

Nehezen értettem meg, azt ami körülöttem folyik. „Ez csak álom!"-gondoltam. Egy nagyon hosszú rémálom...

A mesterlövész lassan közeledett felém. Csak egy ócska pisztoly volt nála, de másodpercek alatt kiolthatta volna vele az életemet. A másik ember a sarokban húzódott, és cinikusan nevetett, mindketten a halálomat akarták. S, tényleg, már csak pár pillanatokon múlott.

Szívem a torkomban dobogott, a lábam remegett. Ez akkora már rutinból ment. Az arcomat elontotta valami melegség, és iszonyúan fáztam. A végtagjaim hidegebbek voltak, mint valaha bármikor. A szó szoros értelmében szembenéztem a halállal.

A gyilkos egyre közelebb volt hozzám, így természetesen még jobban izgultam, valóban féltem, úgy, mint még soha. "Már mindjárt vége."-mondogattam magamban. Fájdalommentes halálra számítottam mindig is. Na tessék, megkaptam!

Próbáltam lassan szedni a levegőt és még egy utolsó csodára vártam, ami kiment engem ebből a szörnyűségből. Lehunytam a szemem, erősen összezártam. Nem vettem már levegőt. Elborított a láz, már nem remegtem, csak vártam valamire, ami soha nem jön el. Azt akartam, hogy Ő jöjjön értem, és vigyen el nagyon messzire.

Zörejt hallottam...


2012. nov. 23. 15:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyon tetszett a stílus :)

És akkor csak két apróságot, amikre első olvasatra felfigyeltem, de csak mert tetszett az írásod és ezért számít nekem, hogy tudd :)


"jobban izgultam, valóban féltem"

Ahogy ment feléd a gyilkos, valahogy az "izgulni" szó már nem passzolt az érzelmeid közé...

számomra :)


A másik meg az kiszólás... "Na tessék, megkaptam!"

Ez túl... keresem a jelzőt, de nincs meg, szóval egyszerűen fogalmazva: szerintem ez sem okés... szintén nem passzol az érzelmeidhez. Félsz, rettegsz és akkor egyszer csak azt gondolod nagy önsajnálón, hogy na, tessék, megkaptam! Nekem elég lenne egy szomorú "... számítottam mindig is. Megykaptam."


No, kisregény lett belőle :)

De ez szubjektív, és azért írtam sokat, mert tényleg tetszett :)

2012. nov. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Háát... elsőre nekem nagyon twilightos, amúgy a stílus nagyon tetszik. Nagyon szépen fogalmazol a korodhoz képest, ez alapján legalább plusz két-három évet kinéztem volna belőled =)

A tulajdon életem kifejezés nekem nagyon furcsán hat, a tulajdont szerintem el lehet hagyni.

S, tényleg - a S után nem kell vessző, de szerintem az És jobban illene oda, a S kicsit idegenül, sznobul és eröltetten költőiesen hangzik. De amúgy ez legyen a legnagyobb problémád, ez csak szőrszálhasogatás =)

Ez akkora már rutinból ment. - Az akkorRa. A mondatot akár ki is hagyhatnád, bár tudom, hogy azt akarod érzékeltetni, hogy nem ez az első eset, amikor a lány rettegett, de attól még felesleges.

elontotta - nem inkább elöntötte?

A gyilkos egyre... - kicsit fura mondat az egész. Kezdjük ott, hogy a volt helyett sokkal jobb a Jött kifejezés. A természetesen nem kell oda, a valóban féltem, az meg fura. Szerintem így egy kicsivel jobban hanzana: így még jobban izgultam, úgy féltem, mint még soha.

Na tessék, megkaptam! - Na után vessző! Amúgy meg: ?? Ez olyannyira elüt az eddig szépen lefestett hangulattól, hogy nagyon. Kiránt a jelentből, hogy úgy mondjam. Esetleg így jobb lenne: Fájdalommentes halálra számítottam (a vágytam erősebb kifejezés, én inkább azt használnám) mindig is, de most...

levegőt vessző és

erősen összezártam - kicsit fura kifejezés


Amúgy az összes dolog, amit írtam, csak szőrszálhasogatás és stilisztika, akárhányszor írsz át egy történetet, mindig lesz, amibe bele lehet kötni, de ezek nem olyanok, amitől élvezhetetlen lenne az olvasás és elriasztanák az olvasót. Csak előtört belőlem a lektor-énem =) Sok sikert, mert nagyon jó a stílusod ilyen fiatalon, szóval csak hajrá =)


Bár ezt kell, hogy mondjam, ez alapján nem olvasnám tovább a történetet, mert mint már említettem, nagyon a Twilight bevezetőjére hajaz. (De az ne szegje kedved.)

2012. nov. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, amit írtatok. Próbálom kijavítani a nyelvhelyességi és a helyesírási hibákat.

Nem szegte ugyan kedvemet, de megjegyezném, hogy nem Twilight-nak készül. Semmi fantasztikusság nincs benne, sem vámpír, sem vérfarkas. Emiatt nem sértődtem meg, csak egy kicsit szomorú vagyok, hogy ezt tudtad leszűrni. De ez sem a te hibád, 2-es, hanem az enyém. Azonban sajnos ez a történetem, s változtatni már nem tudok rajta.

2012. nov. 23. 17:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!