Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a kedvenc könyved? Miért?

Mi a kedvenc könyved? Miért?

Figyelt kérdés
Ajánljátok kedvenc könyveteket, hátha találok kedvemre valót. :)

2012. nov. 8. 18:28
 1/8 lagabri válasza:

Szia!

Én most J.R.Ward fekete Tőr Testvériség sorozatát olvasom, és nem tudom megunni! Bárkinek csak ajánlani tudom! :D

2012. nov. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Kísértés Rt. és A császár kis barátnéja

Szeretem a vígjátékot és ezekben elég jó poénok vannak,vicces helyzetek.A császár kis barátnéjában például leírják,hogyan vette üldözőbe Napóleont egy tehén,hogyan ugrott be egy tüskékkel teli bokorba,milyen gyerekesen viselkedtek,stb.A Kísértés Rt.-ben például Lucifer kötényben palacsintát süt vagy áll a biciklin és menőzik,amit 1 lány vezet és amikor a lány fékez Lucifer neki vágódik a falnak és valamikor meg azt állítja,hogy tőle származik a jól ismert "én vagyok az apád" mondat

2012. nov. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

A Trónok Harca sorozat.

Mért?

-A legösszetettebb fantasy sorozat, amit eddig láttam. (Nálam ez plusz pont.)

-Teljesen élethű, nem olyan tündérmese mint a gyűrűk ura vagy a többi fantasy. Élethűen írja le a középkori világot. Végre, sok-sok fantasy könyv elolvasása és a történelem órák kijárása után tudom, hogy működik a hűbérúri rendszer, nemesség, a középkori hadviselés, tengeren, szárazföldön, milyen a parasztok, katonák, urak élete, stb.

-Meg tud lepni. Manapság rengeteg film és könyv kiszámítható. Tudod, ki fog meghalni, ki a gonosz, a főhős pedig győz és boldogan él, amíg meg nem hal. Na ez a könyv nem ilyen.

Itt bárki feje a porba hullhat. A legváratlanabb pillanatokban halhatnak meg eddig kulcsfontosságúnak tűnő szereplők, míg a halálra érdemesek tovább élnek.

-Nincs benne jó és rossz, mert nem ezek harcáról szól. A trónok harca leír egy világot, amelyben különféle karakterek próbálnak boldogulni, sokszor egymás kárára. De egyik se jó vagy rossz. Döntse el mindenki, kinek szurkol.

2012. nov. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hét kedvenc sorozat

Balla Zsuzsanna L. Amarantë: Fauntallasia és Lienoomi herceg

Böszörményi Gyula: Álomfogó-, Rémálom- és Jonatán-sorozat

Silvana de Mari: Az utolsó tünde és Az utolsó ork

Görgey Etelka (Raana Raas): Csodaidők és Időcsodák

Christopher Paolini: Örökség (Eragon)

Jonathan Stroudl: Bartimaeus

J. R. R. Tolkien: A babó (hobbit), A gyűrűk ura, A szilmarilok

2012. nov. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tom Becker: Darkside,Vérvonal(ez a második rész)

Nagyon izgalmas,fantáziadús,és érdekes,pluszba néhol horrorisztikus. Rögtön a kedvenc könyvemmé vált,pluszba ez a könyv szerettette meg velem az olvasást! :D

Illetve még jó a Tövisek hercege,és a Forgetten Realms összes része!

2012. nov. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem nincs egy kedvencem, elég sok könyvet szeretek, csinálok neked egy listát a kedvenceimről.


Christopher Moore - Biff evangéliuma (humoros)

Stephen King - Bura alatt (misztikus, félelmetes, vérengzős)

(és igen a bura rövid u: [link] érdekes, hogy a borítón is hosszú)

Robin Cook - Ragály (érdekes, és nagyon sokat tanultam a különleges betegségek tüneteiről) :D

Stephen King - Cujo (imááááááádom!!)

Suzanne Collins - Éhezők viadala (imádom az elfajzott jövőbeli világ témát)

Illetve már előre rajongok azért amit a párom ír :) Vérengzős, fo*satós, erősen 18+ lesz belőle :)

2012. nov. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A 3. Válaszolóval teljesen egyetértek, Trónok Harca. Nincs mit hozzáfűznöm. Emellett pedig Tolkien műveit is nagyra tartom, tőle a kedvencem a Gyűrűk Ura.
2012. nov. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem most az Agatha Christie krimik a kedvenceim,sorra falom őket:)
2012. nov. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!