Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan tegyek félelmetessé...

Hogyan tegyek félelmetessé egy horror története?

Figyelt kérdés
Lenne egy pároldalad horror sztorim (írott) csak nem tudom, hogy hogyan tegyem félelmetessé, igalmassá.

2012. szept. 15. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Én még sohasem olvastam igazán félelmetes történetet, még Kingtől sem. Szerintem egy regénynek már-már lehetetlen megijeszteni egy mai embert, annyira hozzá vagyunk szokva a horrorhoz. Amit tehetnél, az az, hogy megrázóvá teszed a történeteidet. Ez mindig bejön az íróknak és a filmeseknek.
2012. szept. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ÉS azt hogy? tudnál olyan könyvet mondani amiben ilyen megrázó történet van?
2012. szept. 16. 13:13
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Már annyit beszéltem Stephen Kingről, hogy most is az ő pédáját írom le, amit Az írásról című könyvében írt:

Képzelj el egy egygyermekes családot, ami az apa agresszivitása miatt szétszakad. A válás után még egy darabig egymás közelében érnek, de a helyzet egyre kibírhatatlanabb. Az apa megpróbálja visszahízelegni magát, (pl. durván keresztbetesz az anya fönökének amikor kidobja; drága ajándékok stb. )de ezzel csak mégjobban elriasztja a családját, akik végül elmenekülnek a városból. Az apa erre teljesen bekattan és üldözni kezdi őket. Innen már egy horror író pontosan tudja, hogyan is áll bosszút az apa.

Ez így egy kerek történet, de sajnos túl hétköznapi, senkinek sem akad meg rajta a figyelme. És itt jön a csavar, a történetbe fel kell cserélni a szerepeket. Legyen az anya az akinek az örültségei elől az apa elmenekíti a gyerekét. Ez már nem egy hétköznapi történet, nem vagyunk hozzászokva, hogy az anyja elől kell menekülnie egy gyereknek, ezért borsódzik tőle a hátunk.

2012. szept. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Magyarul az egyik jó módszer erre, hogy cseréld föl a szerepeket! :D
2012. szept. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2012. szept. 17. 14:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!