Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hol találhatnak Budapesten...

Hol találhatnak Budapesten írókört a fiatalok?

Figyelt kérdés

Arra is gondoltam, lehetne alapítani egyet. =)


Én húsz éves vagyok és elsősorban a fantasy és horror stílus érdekel. Sajnos a közelebbi barátaim között nincsenek olyanok, akik komolyan foglalkoznának írással, ezért szeretnék találni/alapítani egy olyan helyet, ahol hasonló érdeklődésű, korú emberekkel lehetne ilyen dolgokról beszélgetni, tanácsokat adni, véleményeket mondani egymás alkotásairól, esetleg más könyvekről is.



2012. szept. 8. 20:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Netes millió és egy van, olyan is, ami Facebookon szerveződött (vagy hat helyre engem is felvettek, pedig nem akartam). "Még egyre" mondhatni semmi szükség, főképp, ha amgad is szárnypróbálgató vagy, legalább egy tapasztalt tag azért kéne. Bár az önképzőkör indulhat a nulláról is, azért vigyázni kell azzal, hogy így nagyon lassan lehet látható eredményeket elérni, és ha valaki "kilép a nagyvilágba" megmutatni a művét, teljesen más, adott esetben sokkal szakmaibb közeget talál, és lehet, hogy belefut egy olyan kritikába, amitől az írókörötökbe "visszamenekül" - ilyenkor az írókör szabályszerűleg átalakul "védelmező baráti társasággá", a fejlődésre kevés esély lesz, mert előjön a dac, a többiek a hülyék attitűd, azonban csak elutasításból nem lehet építkezni.

Szerintem inkább csatlakozz egy ilyen írókörhöz. Olyan, ami esetenként össze is ül és tea mellett lehet beszélgetni relatíve kevés van (nem csak Pestből áll a világ), de a neten elég jól működnek ezek, és kisebb-nagyobb időközönként szoktak találkozókat is szervezni.


Szóval a lehetőségek: Google, "írókör" (kidobja az Írókör honlapját, erre nézz be, de pillanatnyilag csend és nyugalom honol kívül s belül), vagy "irodalmi oldal", vagy "amatőr írók" keresés.

Másik: Facebook, hasonló kifejezésekre keresés.


(De én mondom, Dunát lehet vele rekeszteni. Illetve az valóban hiány, hogy beülős, barátkozós, de abból "lila kör" lesz, vagy ha nem, mindig van valaki, aki nem ér rá, és a végén a hatvanszor leegyeztetett "tuti mindenki ott lesz" találkozón egyedül találod magad. Tapasztalat. :) Olyan nincs, hogy mindenki ráér.)

2012. szept. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!