Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha elkezdenék írni egy könyvet...

Harkat28 kérdése:

Ha elkezdenék írni egy könyvet (horror könyvet egy kis sci-fi-vel keverve) inkább magyar neveket használjak vagy fantázia neveket találjak ki?

Figyelt kérdés
2012. szept. 6. 11:38
 1/7 halibel ***** válasza:
Szerintem fantázia :D
2012. szept. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Magyart ne, az annyira furcsa egy regényben. Én rögtön Alsószentborzasztóra képzelem a helyszínt, a háttérben gémeskút, előtte csirkék szaladgálnak... :)


Legyenek fantázianevek, de ne nyelvtörőek, és ne sikítson róluk, hogy kitaláció. :)

2012. szept. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, én is a fantázia nevekre gondoltam 99%-ban, de biztos ami biztos rákérdeztem :)
2012. szept. 6. 17:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Attól függ. Szerintem a fantázianevek is eshetnek mármár túlzásba. Inkább keverve, helyszíntől függően, régi, már nem használt kereszt és vezetéknevek is ugyanolyan jók.

Legalábbis nekem (bár azelőtt nem hallottam egyiket sem), természetesebben hat. Vagy ha a scifi a jövőben játszódik, akkor meg kitalálni sem kell újat, ha embereket szerepeltetsz, max egy kicsit a korhoz igazítod.


De pl. szerintem olyan magyar neveket lehet használni, amik beszélnek a személyéről, pl. Erdőjáró xy , de ez csak egy példa. Mint pl. a Gyűrűk urában. Zöldlombfi Legolas. Szóval érted. :D De olyanok, hogy Jancsi, Józsi, Juli stb. elég hülyén hangzanak egy scifiben/horroban.

2012. szept. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fantázia neveket vagy "nem túl magyaros magyar neveket". Ezt úgy értem,hogy ne Géza,Béla,Terike vagy Zsóka legyen. Itthon is anyakönyvezhető nevek között is vannak igazán különlegesek és választék is van bőven.
2012. szept. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igazából soha nem értettem, hogy valaki miért ódzkodik ennyire a magyar nevektől. (most nem rád értem, kedves kérdező). Mitől jobb egy amcsi kisváros, aminek az a neve, mit tudom én, hogy Little River? Semmivel... sznobság.

Szerintem használhatók magyar nevek, ha jól meg van írva a sztori senkit sem fog zavarni, ha valakit Gizikének hívnak... (Innentől már neked, kedves kérdező-->) de ha inkább fantázia nevekre gondoltál, akkor azt írd, persze gondolom jobban is illene a történetedhez.

2012. szept. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
HOL fog játszódni. Ez rögtön meghatározza a neveket.
2012. szept. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!