Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van értelme folytatni a...

Van értelme folytatni a történetem?

Figyelt kérdés

Sokan mondták, hogy jól fogalmazok, a tanárnőm is mindig dicsérte, így neki láttam írni. Szerelmes történet, könnyekkel, nevetéssel stb...:) Hosszú lesz, de remélem tetszik.Negatív kritika is jöhet, de normálisan mondjátok el, ha valami nem tetszik.:)


1.fejezet – A kezdetek


A nap sugarai ébresztettek fel. Lassan kinyitottam a szemem. Elfogott valami furcsa érzés, különlegesnek éreztem ezt a napot. Hát persze! Új középiskolám lesz. Nemrég költöztünk Washingtonból Londonba, apám munkája miatt. Kiugrottam az ágyból, és leszáguldottam a lépcsőn. Anya már ott sürgött-forgott a konyhában.

- Jó reggelt, anya! – szóltam oda neki.

- Szia, kicsim!

Leültem az asztalhoz. Ajkamba haraptam, mert féltem, hogy ki fognak közösíteni. Végülis… ők már összeszokott csapat voltak, én meg csak egy „betolakodó”. Anyu elém tett egy tányért, jól megrakva rántottával, és jéghideg narancslevet töltött poharamba. Megreggeliztem, és mentem felöltözni.

- Lily Davis – motyogtam a tükör előtt állva. – Te is elmehetnél ruhát vásárolni.

Felsóhajtottam, belebújtam farmerembe, és színes pólómba. Fogat mostam, felkaptam lila oldaltáskámat, és elindultam a gimibe.

Megláttam a vöröses épületet, hallottam a diákok nevetését, kiabálását. Senki nem vett észre. Már a bejáratnál jártam, mikor rájöttem, hogy sutyorognak mögöttem.

- Ki ez a csaj?

- Biztos valami új diák, hisz még nem láttuk itt.

Megfogta a vállamat egy lány. Fehér bőre ragyogott, szőke hullámos haja derékig ért. Sötétkék szeméből nem tudtam kiolvasni semmit.

- Heló, gondolom új vagy itt. Mi a neved? Én Kim vagyok. – mosolygott.

- Szia… ööö… Lily Davis a nevem. – feleltem kissé zavartan. Volt egy olyan érzésem, hogy csak ki akar deríteni rólam mindent, aztán elpletykálni a többieknek. Valóban, köszönt egyet, és egy nagyobb lány csoporthoz igyekezett vissza. Lenyomtam a kilincset, s az aulában találtam magam. Felbaktattam a kőlépcsőn, és befordultam az osztályterembe. Az utolsó padba találtam magamnak helyet. Tíz perc múlva megérkeztek a többiek. Ügyet se vetettek rám, ami kissé rosszul esett, de hát mindegy. Matematika lesz az első óránk.

Trrr – trrr, becsöngettek.

- Jó reggelt, diákok! – köszönt nekünk egy középkorú férfi.

- Jó reggelt kívánunk! – köszöntünk vissza kórusban.

- Bizonyára észrevettétek, hogy új tanulóval bővült az iskola. Gyere ki, és mutatkozz be. – mutatott rám.

Felálltam, és a tábla elé mentem.

- Lily Davis a nevem, Washingtonból jöttem. Elég jó tanuló vagyok, decemberben töltöm a 16 – ot. Hát… ennyi.

- Köszönjük, ülj le.

Leültem. Sajnos engem feleltetett a tanár. Eléggé elbénáztam.

- Semmi baj, majd belejössz. – nyugtatott a tanár. – James, segítenél majd neki? – fordult egy fiú felé. Ő némán bólintott, engem meg elöntött a szégyen.


- Hé, Lily! – kiáltott utánam James.


- Tessék? – fordultam vissza.


- Ma délután négykor átmegyek segíteni a matekba. Megadod a címed?

Lefirkantottam a címem egy lapra, s a kezébe nyomtam. Most néztem meg jobban a külsejét. Barna haja összevissza állt, smaragdzöld szeme ragyogott. Rám mosolygott, és elment mellettem. Eszméletlenül jó képű volt.


Kicsit uncsi, de lesz jobb is.:) Gondoltam csinálok egy oldalt, amin folytatom az egészet.


2012. aug. 26. 12:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Leírásokat kérnék, kicsivel jobb, neveket, és valóban, ez az egész így sablanos. Ilyet szinte midnen tini ír egyszer az életében. Ráadásul az eleje, hogy összeszokott csapat, nos az kicsit olyan szjg-és, az elején is mondtak valami ilyet. "Elég jó tanuló vagyok", ez kicsit egoista duma. Eléggé egyszerűen lereagálod a dolgokat, ami megint csak kapkodásról tanúskodik és a leírások hiányát hordozza.

2012. aug. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Uh... ugye nem gondoltad te se komolyan ezt a csókos részt: Izmos karjával magához húzott... minden átmenet nélkül tetszik neki... jesszusom, azonnal írd át!!!!
2012. aug. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Oké! :) Sablonos, de a vége elég szomorú lesz, nem happy end, amit megszoktunk.Már meg van a negyedik fejezet is, ha ezt megírtam írok egy fantasyt. Abban tündérek lesznek.:)) A cicaneveldére írtam már történetet, és sokaknak tetszett, szerintem ez jó jel, mert tudom, hogy szívesen olvasnák könyvbe is. Az érdekel, hogy az olvasóknak milyen történetek kellenek, és én így írom meg. Eddig még egyetlen történetemre se volt panasz.:)


Az elég jól tanulok duma szerintem nem egoistás, de te tudod.

Ha idősebb leszek, akkor kiszeretném adni könyvbe, persze úgy, hogy átírom az összes hibát, a fogalmazási hibákat átnézem. Még furcsa hallgatni a kritikát, hiszen a tanárok, a szüleim, az ismerőseim, ismeretlenek is csak dicsértek, persze nem sértődtem meg, mert írtatok kritikát.:)) :D Sőt, örülök neki, mert így jobb leszek.:)

Köszi!

2012. aug. 26. 19:59
 14/22 A kérdező kommentje:
Még nem olvastam az szjg - ét, szóval nem onnan loptam.:)
2012. aug. 26. 20:00
 15/22 A kérdező kommentje:

Harmadik fejezet


Nem akartam James szemébe nézni. Nem! Nem akartam smaragd szeméből kiolvasni a csalódottságot. Dehogyis… ha kellek neki, küzdjön meg a kegyeimért. Amúgyis, én nem szeretem őt.

- Ne hazudj magadnak Lily Davis. – mormolta egy kis hang a fejemben. Valóban. Hazudtam önmagamnak. Viszont nem akarok szerelmes lenni. Nem állok erre készen. 15 éves vagyok, az ég szerelmére! Azt bevallottam, hogy irtó helyes, és kedves. Barátja tudnék lenni vagy a szerelme? Eddig azt hittem minden olyan könnyű. Az ember megtalálja élete párját és happy end. Ugyan, ennek meg mi értelme lenne? Nem tudom eldönteni, mit érzek iránta. A csókot nem viszonoztam, mert nem akartam, hogy azt higgye, hogy megadtam magam. Ideje volt felkelni már. Valaki kopogott az ajtómon. Mondtam egy halk ’szabad’ot , és belépett édesanyám.

- Jó reggelt, lányom! – köszönt halkan.

- Szia, anyu. – mondtam fásultan.

- Mi a baj? Gond van a gimiben? – térdelt le az ágyam mellé.

- Ne beszélj csacsiságokat! – kiabáltam dühödten. Anya hátrahőkölt. – Bocs, de nincs semmi baj. Fáradt vagyok, ennyi az egész.

- Hát jó – mondta még mindig gyanakvóan. – Gyere ki öt perc múlva, addigra kész a reggelid.

Anyámat is megbántottam – szuper! Ő nem tehet semmiről. Én csak egy buta kamasz vagyok, nem mérem fel, hogy a problémám nem is probléma. A szüleimnek igazi problémái vannak, ők nagyon sokat küzdöttek egy jobb élet reményében. Én meg csak nyavalygok! Felkeltem, és dühösen elindultam lefelé. Nem volt étvágyam, csak két falatot ettem a pirítósból. A teámat is nehezen gurítottam le.


Október volt. A levelek vörös halmokat képeztek a járdán és az udvarokon. Lágy szellő borzolta gesztenyebarna hajamat. Már láttam a gimit. Első óra biológia. Szerettem ezt a tantárgyat. Hirtelen elkezdett zuhogni az eső. Kop-kop-kop… kopogott az eső a járdán, az aszfalton, a háztetőkön. Más már rég elkezdett volna rohanni, de én nem. Szerettem az esős időt. Hagytam, hagy ázzon el a hajam, hagytam, hogy végig folyjon csupasz tenyeremen a víz. Időközben beértem a gimnáziumba. Elfoglaltam a helyemet. James rögtön odajött hozzám.

- Lily, bocsá… - de én beléfojtottam a szót.

- Hagyj békén. – sziszegtem fenyegetően. Bár nem kelthettem valami rémisztő hatást csuromvizes hajammal, de nem érdekelt.

- Figyelj, … - de már megint elhallgattattam.

- Nem értesz a szép szóból? Eljátszottál a bizalmammal, hülyét csináltál belőlem, de én nem dőlök be neked. Azt hiszed, így el tudsz csábítani? Lehet, hogy jól nézel ki, de rémisztően ostoba vagy. – szidtam őt. James nyugodt arccal várta, hogy befejezzem.

- Én nem vagyok ilyen, amilyennek elmondasz. Nem játszottam el a bizalmaddal, nem csináltalak belőled hülyét, és nem…nem így kívánlak elcsábítani. – mosolygott rendíthetetlen nyugalommal.

- Kérlek, hagyj békén. – könyörögtem.

- Rendben. – mondta. – Viszont azt ne kívánd, hogy lemondjak rólad. – tette hozzá.

Felsóhajtottam. Csak csinálja! Én nem fogok neki bedőlni. Miért nem adja fel?! Nem vagyok különleges, se szép. Barna haj, barna szem, átlagos alkat. Még mindig nem tudtam, mit eszik rajtam.

- Neked nem tetszik Kim? Ő szőke, kék szemű, tökéletes szépség.

- Nem tetszik. Nagyon világos szőke. Ráadásul elég ostoba lány, ismerem egy éve. – fintorgott.

- Oké. – sóhajtottam.

A napom abból állt, hogy James folyton a nyomomban volt. Legszívesebben meglógtam volna a suliból, de gondolom akkor is követett, volna. Mikor végre hazamentem, megírtam a leckét és azon gondolkoztam, hogy mit tegyek. Ne szóljak hozzá soha többé, vagy próbáljak meg vele járni (ez elég butaság lenne). Vagy hagyjam, hogy elcsábítson. Ez elég jónak tűnt, ezért hagytam, hogy ezt tegye. Csöngettek. Kíváncsian mentem ajtót nyitni. James volt az.

- Mit akarsz? – kérdeztem.

- Tessék. Csak neked. – mondta, majd előhúzott a háta mögül egy csokor rózsát. Átnyújtotta nekem, én pedig elkerekedett szemmel vettem át. Volt benne egy cetli.


„A leggyönyörűbb és legcsodálatosabb lánynak, Lily Davisnek James Parkertől.”


Más lány elolvadt volna ettől a szövegtől, de én nem. Dacosan a szemébe néztem, ő meg elnevette magát.

- Imádom, amkor mérges vagy. – nevetett.

- Kac-kac, de vicces. – gúnyolódtam. – Gyönyörű, csodálatos? Hm… Kötve hiszem.

- Igen, gyönyörű vagy és csodálatos. – suttogta. – Adj nekem egy esélyt, és hidd el, hogy szeretlek.

- James, tudod, miért nem akarom ezt? – kérdeztem.

- Miért?

- Mert én nem akarom úgy, mint a filmekben. Öszejön két ember, és happy end. Nem. Nem ezt az életet akarom. Küzdeni, harcolni a boldogságért. Ez a célom. Ja, és még azt se tudom biztosan, hogy mit érzek irántad.

- Te szereted azt az életet, ahol mindenért meg kell harcolni?

- Igen, mivel ezt láttam a szüleimtől. Ők azért dolgoztak, hogy nekem jobb legyen, boldog lehessek. Számomra elképzelhetetlen, hogy boldog legyek úgy, hogy nem harcolok ezért.

S ebben a pillanatban nem elleneztem James forró csókját.


Még így is sablonosnak hangzik szerintem, de mint mondtam a végén már felnőttek, és a befejezésen picit elkönnyeztem magam, de így akarom megírni és kész.:) :d

2012. aug. 26. 20:04
 16/22 anonim ***** válasza:
Hát jó mindegy. Tényleg nagyon sablon, olyan kistini írogatás. Olvass többet, fejleszd a szókincsed, lesz ez még jobb is.
2012. aug. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sokat olvasok, Harry Pottert, Twilightot is olvastam már, lovas könyveket, romantikusakat, Gernomios könyveket. Most újat kezdek. Tündéres lesz, lesz benne harc, és ilyesmi.
2012. aug. 26. 21:29
 18/22 A kérdező kommentje:
Most, hogy mondjátok, egy időre abbahagyom az írást. Olvasni fogok, aztán próbálkozom megint az írással. Persze az álmom még mindig az, hogy sikeres író legyek. :) Azért köszönöm.
2012. aug. 27. 11:22
 19/22 anonim ***** válasza:

Szép, hogy már 11 évesen írsz, gratulálok! (minden irónia és szarkazmus nélkül!).

Inkább olvass. Nem, nem rosszindulat, de az olvasás növeli a szókincsed, és érdekesebben tudsz fogalmazni.

Olvass Vörös Pöttyös könyveket. Egynémelynek nincs SEMMI története, de a fogalmazásmód miatt szinte észre sem veszed, hogy milyen unalmas. Vannak írók, akiket olvasok, és nem hiszem el, hogy ennyit tudnak és ilyen érdekesen írni a semmiről.

Ezt csak azért mondtam, hogy ne történetileg, hanem szókincsileg okulj, és ehhez ajánlottam könyveket :'D

11 évesen én a helyedben már nekikezdenék a Szent Johanna Gimis izének, én is elolvastam őket egyszer, nem valami nagy durranás (elnézést, SzJG rajongók!), de egyszer megéri elolvasni.

Ha ezzel kész vagy, várj. 11 évesen még nincs olyan életszemléleted, amivel embereket ruházhatnál fel, jellemeket találhatnál ki, vagy egyáltalán életre kelthetnél egy történetet. Pár év alatt sokat fog változni a hozzáállásod, és elcsodálkozol majd azon, hogy mennyire máshogy írsz.

Jó olvasást, és nem akarlak kiábrándítani, az írás gyönyörű dolog!

2012. aug. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


A Szent Johanna Gimit amúgy is elakarom olvasni, most pedig olvasom a Napfogyatkozást.:) Tetszik a története is, na meg persze nagyon szép a fogalmazása.:) Sokat olvasok, és már alsóban is írtam rövidebb történeteket. Ha írni fogok, az valószínűleg fantasy lesz, az ilyen típusú könyvek nagyon lekötnek, van, hogy egész nap olvasom megállás nélkül. :)

2012. aug. 27. 12:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!