Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van értelme folytatni a...

Van értelme folytatni a történetem?

Figyelt kérdés

Sokan mondták, hogy jól fogalmazok, a tanárnőm is mindig dicsérte, így neki láttam írni. Szerelmes történet, könnyekkel, nevetéssel stb...:) Hosszú lesz, de remélem tetszik.Negatív kritika is jöhet, de normálisan mondjátok el, ha valami nem tetszik.:)


1.fejezet – A kezdetek


A nap sugarai ébresztettek fel. Lassan kinyitottam a szemem. Elfogott valami furcsa érzés, különlegesnek éreztem ezt a napot. Hát persze! Új középiskolám lesz. Nemrég költöztünk Washingtonból Londonba, apám munkája miatt. Kiugrottam az ágyból, és leszáguldottam a lépcsőn. Anya már ott sürgött-forgott a konyhában.

- Jó reggelt, anya! – szóltam oda neki.

- Szia, kicsim!

Leültem az asztalhoz. Ajkamba haraptam, mert féltem, hogy ki fognak közösíteni. Végülis… ők már összeszokott csapat voltak, én meg csak egy „betolakodó”. Anyu elém tett egy tányért, jól megrakva rántottával, és jéghideg narancslevet töltött poharamba. Megreggeliztem, és mentem felöltözni.

- Lily Davis – motyogtam a tükör előtt állva. – Te is elmehetnél ruhát vásárolni.

Felsóhajtottam, belebújtam farmerembe, és színes pólómba. Fogat mostam, felkaptam lila oldaltáskámat, és elindultam a gimibe.

Megláttam a vöröses épületet, hallottam a diákok nevetését, kiabálását. Senki nem vett észre. Már a bejáratnál jártam, mikor rájöttem, hogy sutyorognak mögöttem.

- Ki ez a csaj?

- Biztos valami új diák, hisz még nem láttuk itt.

Megfogta a vállamat egy lány. Fehér bőre ragyogott, szőke hullámos haja derékig ért. Sötétkék szeméből nem tudtam kiolvasni semmit.

- Heló, gondolom új vagy itt. Mi a neved? Én Kim vagyok. – mosolygott.

- Szia… ööö… Lily Davis a nevem. – feleltem kissé zavartan. Volt egy olyan érzésem, hogy csak ki akar deríteni rólam mindent, aztán elpletykálni a többieknek. Valóban, köszönt egyet, és egy nagyobb lány csoporthoz igyekezett vissza. Lenyomtam a kilincset, s az aulában találtam magam. Felbaktattam a kőlépcsőn, és befordultam az osztályterembe. Az utolsó padba találtam magamnak helyet. Tíz perc múlva megérkeztek a többiek. Ügyet se vetettek rám, ami kissé rosszul esett, de hát mindegy. Matematika lesz az első óránk.

Trrr – trrr, becsöngettek.

- Jó reggelt, diákok! – köszönt nekünk egy középkorú férfi.

- Jó reggelt kívánunk! – köszöntünk vissza kórusban.

- Bizonyára észrevettétek, hogy új tanulóval bővült az iskola. Gyere ki, és mutatkozz be. – mutatott rám.

Felálltam, és a tábla elé mentem.

- Lily Davis a nevem, Washingtonból jöttem. Elég jó tanuló vagyok, decemberben töltöm a 16 – ot. Hát… ennyi.

- Köszönjük, ülj le.

Leültem. Sajnos engem feleltetett a tanár. Eléggé elbénáztam.

- Semmi baj, majd belejössz. – nyugtatott a tanár. – James, segítenél majd neki? – fordult egy fiú felé. Ő némán bólintott, engem meg elöntött a szégyen.


- Hé, Lily! – kiáltott utánam James.


- Tessék? – fordultam vissza.


- Ma délután négykor átmegyek segíteni a matekba. Megadod a címed?

Lefirkantottam a címem egy lapra, s a kezébe nyomtam. Most néztem meg jobban a külsejét. Barna haja összevissza állt, smaragdzöld szeme ragyogott. Rám mosolygott, és elment mellettem. Eszméletlenül jó képű volt.


Kicsit uncsi, de lesz jobb is.:) Gondoltam csinálok egy oldalt, amin folytatom az egészet.


2012. aug. 26. 12:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Aranyos, írogass nyugodtan, tényleg nem rossz, csak nehogy valami vámpíros hülyeség legyen belőle a végén :D

Nyelvtanilag van benne pár rondaság, pl. "Ma délután négykor átmegyek segíteni a matekba." nincs olyan hogy segíteni matekba, maximum segíteni matekBÓL.

Hadd találjam ki, Harry Potter rajongó vagy... :P

2012. aug. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem vámpíros lesz, és igen, Harry Potter rajongó vagyok.:)
2012. aug. 26. 12:36
 3/22 rajcziz ***** válasza:

Hát az egész olyan összedobottnak tűnik. Hiányolom a leírást benne, néhol a fogalmazással is vannak hibák - az egész olyan, mintha most így kapásból mesélnél valamit. A másik problémám az, hogy az egész sztori teljesen sablonos, kiszámítható, ami nem baj, ha csak úgy írod a történetet és nincsenek vele komoly céljaid.

Szóval azt tanácsolom, dolgozd ki jobban a dolgot, ne csak cselekvés legyen benne, próbáld magad jobban beleélni a mesélő helyzetébe.

Azt pedig egyáltalán nem értem, miből feleltetnek első nap. Vagy évközben lépett át a suliba?


De kérdésedre válaszolva - ha téged szórakoztat az írás, akkor van értelme folytatni, de ilyen szintű fogalmazással - valljuk be - nem leszel sikeres író.

2012. aug. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Honnan tudod hogy HP fan vagyok? :d
2012. aug. 26. 12:47
 5/22 A kérdező kommentje:
Évközbe ment át.És csak 11 éves vagyok.Próbálok javítani.:s
2012. aug. 26. 12:48
 6/22 rajcziz ***** válasza:
Akkor jól gondoltam a korodat. :) De mondom, folytasd az írást, és akkor fejlődsz majd benne. Olvass sokat! Főleg olyan műveket, amilyet te is szeretnél írni. És persze a helyesírásodat és a nyelvtanodat is javítani kell, de ez az olvasással és az írással is javul, ha valaki átnézi az írásaidat, szóval nem kell görcsölni rajta.
2012. aug. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Kérdező, a nevekből. Lily és James meg a srác szemének, hajának leírása. Nagyon nyilvánvaló, eléggé kopiintás is. Egy 11 éveshez képest szerintem amúgy intelligens vagy, szépen írsz. Lehet ez még jobb is. Általában az ilyeneket el szoktam küldeni a fenébe, hogy írogasson magának, mert szinte minden tini próbálkozik, csak épp nem túl sok sikerrel.

Ahogy a 2. írta, valóban elég sablon meg vannak így benne fura részek, ezeket kifejthetnéd jobban is. Hátteret kéne adni a cselekménynek. Na meg kora reggel megnézem ki az, aki száguld a lépcsőn meg ugrik kifelé az ágyból, én szerettem a gimit, de kínkeservesen indultam el... Az ajtóig :D No meg szerintem az kicsit túlzás, hogy a srác rögtön hozzá akar menni, nem pedig a könyvtárban vagy valami parkban ülnek le.

2012. aug. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Ja, első voltam és a másik 76%-os. :)
2012. aug. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

2.fejezet - James


Mikor vége lett a tanításnak, nagyon izgatott voltam. Hazamentem, és ettem anya spagettijéből, de alig tudtam lenyelni egy falatot. Reszkettem, féltem... James egy óra múlva érkezik. Kitakarítottam az egész házat, kifésültem az őszi széltől összekócolódott hajam, és vártam.

- Nyugi, Lily, nem lesz gond. - morogtam magamnak.Csengettek.Botladozva siettem ajtót nyitni.

- Szia, James. - köszöntem.

- Heló, Lily. - mosolygott.Miért csinálja ezt? Hogy még jobban zavarba hozzon? Sikerült neki.Betessékeltem, és felmentünk az emeletre.Bementünk a szobába, s elkezdtünk gyakorolni. Kacagott nagyobb hibáimon, én is vele nevettem.Lenyűgözött ez a fiú. Sikerült leejtenem ceruzámat, lehajoltam érte - pont ugyanabban a pillanatban, mikor James.Kezünk egymáséhoz ért.Megfogtam a ceruzát, és felegyenesedtem. Megköszörültem a torkom, jelezve, hogy fojtassuk a gyakorlást. Mostantól nem esett köztünk egy szó se.

A földszintről ajtó csapódást hallottam.

- Oh, James, megjött anya. Gyere! - intettem felé.

Anya már a konyhában pakolta ki a vásárolt ételeket.

- Szia, anya! James átjött segíteni matekból, remélem nem baj.

- Sziasztok! Dehogy baj, nagyon örülök neki. - mosolygott, és rám nézett.Jajj! Anya biztos azt hiszi, hogy járunk.Uhh...

- Jó napot, Mrs. Davis. - köszönt illedelmesen James.

A fiú bemutatkozott, anya kifaggatta, és végre valahára felmentünk a szobámba folytatni a "korrepetálást". Elkészítettük a leckét.

- Washingtonban milyen volt élni? - szólalt meg hirtelen.

- Nagyon jó. Nem voltak barátaim, de én jól éreztem magam. Apa munkája miatt ide költöztünk, és itt picit másabb minden, de nem panaszkodom. Végülis...nem hiányzott semmi Amerikában töltött éveimből.

- Értem. Készen vagyunk a tanulnivalóval, mi lenne, ha tévéznénk? - ajánlotta.

- Benne vagyok. - lelkesedtem, és örültem, hogy végre valahára lett egy barátom, aki normálisan viselkedik velem.

Valójában nem kötött le a tévé. Unalmas műsorok, gépezni nem volt kedvem.Inkább beszélgettünk. Sok mindent megtudtam róla. Nevettünk egymás cikis helyzetein, én meg a padlót csapkodtam. Végül már ő is a földön kötött.

- Még általánosban az egyik barátnőmmel nagyon sokszor cikiztük egymást.Kihúzta alólam a széket, én a szülinapján a pofájába nyomtam a tortát. Elisa volt a neve, és nagyon hiányzik. - szomorodtam el.

- Nekem is volt ilyen haverom, ő másik középsuliba ment. Majd egyszer felkeresem őt.

Így ütöttük el az időt.

Éppen magamról meséltem még, de James izmos karjával magához húzott.Ajkát az enyémre tapasztotta, és gyengéden csókolt.Én nem viszonoztam.Szívem hevesen vert, nem tudom miért csinálja ezt.Elengedett.Megpuszilta a homlokom, és ezt mondta:

- Sajnálom.Légy jó, kicsi lány! - suttogta, majd kiment az ajtón.Sírva fakadtam. Ez olyan...olyan, mint a filmekbe! Megcsókolja a fiú a lényt, boldogan élnek, míg meg nem halnak.Az én történetem is ilyen egyszerű volna? Én nem akarok ilyen életet...ilyen filmszerű életet. Akadályokat, nehézségeket szeretnék.Mert a valódi élet ilyen.


Hosszú lett, de remélem ez már valamivel jobb!

2012. aug. 26. 13:28
 10/22 A kérdező kommentje:
Jajj, bocs! Nem jutott eszembe hogy a HP ba is ilyen nevek vannak.:( Bocsii.
2012. aug. 26. 13:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!