Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hova lett a tisztelet a...

Hova lett a tisztelet a könyvek, és íróik felé?

Figyelt kérdés
Miért kell MINDEN könyvet letölteni? Miért nem lehet maximum 4000 forintot rááldozni egy könyvre? Egyszerűen nem értem, hogy lehet így semmibe venni egy író és a könyvének/könyveinek az értékét? Miért kell már ezt is letöltögetni?
2009. júl. 19. 15:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
96%

Igen még én vagyok a tiszteletlen a zsugori az önző.. Mert nem költök havi 20 rongyot könyvekre?! Ahham oké akkor vázolom a szitut. 15 éves vagyok és még NEM dolgozhatok. Anyámék olyan szinten le vannak égve, hogy arra nem tudnak pénzt adni, hogy elmenjek moziba vagy jobbat mondok.. Hogy lemenjek a kisboltba egy zacskó csipszért.. És uram bocsáss, hogy lemertem tölteni a könyveket amik érdekeltek. Sajnálom, hogy nincs 101.000 Ft-om, hogy csillapítsam a vágyam az olvasás és a tudás iránt! Elnézést kérek még egyszer! Ezért bezzeg mindenki fel van háborodva, na de azért, hogy a kib*szott gazdagok mindenhonnan csak nyelik el a pénzt arról senki sem beszél. Azok sikkasztanak több milliókat, de az kit érdekel, mert most épp a pár ezer forintos könyvek miatt megy a sírás!

Hát szerintem Maga a tiszteletlen, hogy ilyeneket mondd!

Ja és csak úgy megsúgom, hogy hajnali 2kor mentem el itthonról és délután 2kor végeztem egyik nap rakodó munkát, hogy megtudjam magamnak venni a 4000 Ft-os könyvet! Tudja szerintem ez az undorító dolog..

2009. júl. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Ősszintén én nem igazán szoktam netten olvasni már csak azért mert ha elolvasok egy könyvet akkor attól nem birok megválni(mert túlságosan irigy vagyok) de ezt netten nem tehed meg már csak ezért is egyet értek a kérdés írójával
2009. júl. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
56%
Én egyet értek a kérdés írójával, pedig én is szoktam letölteni, de hivatalosan csak azokat amik még nem jelentek meg és csak a fanok fordítják. Így van szinte most mindenki a twilight saga-val mert érdekli a folytatás xD
2009. júl. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
93%

23:31 vagyok. És akkor nekem már nincs igazam és le kell szavazni ugye??!

Mert nektek megvan rá a pénzetek, hogy megvegyétek.. Hát oké. Akkor megadom a címem és légyszi postán küldjetek már nekem havi csak 4000 Ft-ot és megmutatom, hogy könyvet vettem belőle... Oké?

Na ebbe már senki nem egyezne bele.. Vagy ha mégis írjon privátba, szívesen elfogadom! Ahha ezen meg már röhögnek!

Szóval le lettem írva egy tiszteletlen rablónak. Mert a már alapból is milliomos meg milliárdos írok zsebéből kihúztam 4000ft ot.. Oké.Hajrá! Azért kösz, hogy leértékeltetek, mert amit látszik szerintetek ni9ncs igazam! Ezt dobta a gép..Ugye?

2009. júl. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
91%

szerintem meg nagyon is igaza van az előző hozzászólónak és én sem értem, hogy ezért mért kell leszavazni:S

Gazdasági válság van, az emberek alig jönnek ki hónaponta, azzal a kevés fizetéssel, de azért írjátok ezt a kérdést nyugodtan :S egyáltalán nem az van, hogy nem tisztelik az írókat, hanem hogy NINCS PÉNZ MEGVENNI A KÖNYVET!!! Azt hiszitek, hogy poénból töltik le?:S Én igaz, hogy nem sok könyvet töltöttem le és ha le is töltöttem, akkor se olvasom el, mert gépen nem szeretek olvasni, hanem amit tudok azt kihozom a könyvtárból. Csak egy a gond, jobban szeretném, ha a könyv az enyém lenne, de nem lehet az enyém, mert nincs pénzem hetente 4000 ft-ot rákölteni. Ha akartok akkor nyugodtan szavazzatok le engem is. Nem érdekel. Szerintem akkor is igaza van az előttem szólónak még ha le is lett érte szavazva. Aki tudja az vegye meg, hangsúlyozom én is SZÍVESEBBEN MEGVENNÉM!!!!!!!!!! Ez van, az élet szar, mert minden a pénz körül forog mostanság :S de ha talán kicsit olcsóbban adnák a könyveket, szerintem elég sokan megvennék!!!!!

2009. júl. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy látom, amik felkerülnek a netre könyvek, többnyire sikerkönyvek. Amiket a boltokban igen is, hiánycikkig vásárolnak. Dolgoztam könyves boltban, tudom, miről beszélek.

És az egész, egy láncreakció. Ha nem tudja az ember megvenni a könyvet - és nem tölt le- akkor nem olvas, viszont, ha az emberiség nagyját kitevő kultúrára max a kosztpénzből áldozni képes réteg nem olvas, akkor az írók csődbe mennek. Kiadóstul, mindenestül. Szerinted hogyan kerülhetnek fel netre úgy sikerkönyvek, amiknek milliárdnyi a linkje, ha csak beírod a google-ba a címet, hogy egy hatóság sem ugrik rá? Hogyan lehet, hogy ezt az oldalt nem nyomozta még le a szerzői jogok védelmére és letöltések ellen létrehozott rendvédelmi szev?

Úgy, hogy a kiadóktól kezdve a könyvbizniszben lévők mind, kicsit nagyobban gondolkodnak, mint te. Vegyünk egy példát. A elolvas netről letöltve egy könyvet. Beszélget róla B-vel. B kicsit jobbmódúbb, hát megveszi. Nem csak azért, mert megteheti, és ezzel kicsikét előlrébb rakja magát A-nál (igen, a fenhélyázás alap emberi tulajdonság a kapitalista világban), hanem mert érdekli. És ha már elolvasta, vagy mert épp arra jár, már megveszi az író következő könyvét is.

Ha mondjuk A és B egy közlekedési eszközön beszélget egy könyvről, ami esetleg még máshonnan is visszaköszön, hát nem egy ember lesz, akinek csak ez a lökés kell a könyvesbolt ajtaján.

Könyveladós múltamban hányszor halottam, hogy XY beszélgetett erről a könyvról, erről szól, nem tudja mi a címe? Megvan?...

És vajon a könyvtárban miért olyan nehezen megszerezhetők, ha megszerezhetők a népszerű könyvek?... Erre rájönni a házi feladat. :)

2009. júl. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

Hű sok válasz sok vélemény... Az enyém:

Megveszem a kedvenc sorozatom még ha sokáig kell érte takarékoskodnom, de amit nem találok meg boltokban azt kénytelen vagyok letölteni... :\ Ugyebár vannak olyanok amikből már nem készül nagyon...

2009. okt. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Szerintem, se tiszteletlenség ez, hanem csak annyiról van szó, hogy senkinek sincs pénze rá, hogy havonta tízezreket költsön 3 db könyvért... (pl. ha megvettem volna a twilightot hajamat téptem volna ki azért, hogy elpocsékoltam 5 ezer ftot[:) a könyvtár sem (mindig) jó megoldás, mert pl. ha egy híres könyvet akarok kivenni, akkor mindig más kivette már előttem. Esetleg a könyvtárban sem találom meg a "nemhíres" könyveket. Az is rossz, hogy nem kaphatom elő bármikor amikor kedvem van kinézni belőle valamit.

Én pl. utálok könyvet letölteni mert gyűlölök képernyőről olvasni (ami egyébként is rontja a szemem) nem lapozgathatok :D és nem érzem a könyvek jellegzetes illatát, szóval netről letölteni utálatos dolog, de csak ez van.

2009. dec. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Én nem szeretek gépen olvasni, gyakran megfordulok könyvesboltban vagy antikváriumban, de az borzalmas, hogy milyen áron adják mostanában a könyveket, és hogy ilyen árakért sokszor milyen szemetet kapunk...

Ezért szerencsés, hogy néha egész tankönyveket kapunk ki pdf-ben.


Nagyon remélem hogy nem Alkonyatos marhaság miatt panaszkodsz, mert az nem érdemli meg az irodalom jelzőt..

2010. nov. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
:D Sosem akartam beleolvasni az Alkonyatba, valahogy nem vonzott. Amúgy azt az írónőt nem sajnálom, több mint 50 millió eladott példánnyal... Ez ám a divatkönyv. De mind1.
2010. nov. 9. 22:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!