Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hova lett a tisztelet a...

Hova lett a tisztelet a könyvek, és íróik felé?

Figyelt kérdés
Miért kell MINDEN könyvet letölteni? Miért nem lehet maximum 4000 forintot rááldozni egy könyvre? Egyszerűen nem értem, hogy lehet így semmibe venni egy író és a könyvének/könyveinek az értékét? Miért kell már ezt is letöltögetni?
2009. júl. 19. 15:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Mert manapság miért vegye meg az ember ha neten is fenn van akkor inkább itt olvasom,de igazad van ettől függetlenül:S

De én személy szerint azért nem veszem meg mert nem tudom..

És lehet mások is legalábbis némelyikek(nem mások nevében akartam beszélni..)

2009. júl. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 StephanieXx válasza:
100%
A tisztelet már kihalt az őszínteséggel.Én még soha nem olvastam az interneten könyvet,sokkal értelmesebb /habár kevésbé gazdaságosabb/ ha megveszi(nem vesz hülyeségeket,és értelmetlen dolgokat)kirakja otthon a könyvespolcra..és elmondhatja magáról...hogy "ezt is olvastam".Kellemes érzés.Az összeghez,maximum annyit,hogy vettem könyvet 7000-Ft-ért is könyvet.../megérte/és nem is volt bőrkötésben:)
2009. júl. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem töltöttem le könyvet netről. (de zenét, filmet már rengeteget). Ha nincs pénzem egy könyvre azért találták ki a könyvtárat, hogy onnan kikölcsönözzem.
2009. júl. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
100%

Én nyugdíjas vagyok. Kb 1500 kötetnyi könyvem van, ebből

tán 10-et vettem az utolsó 20 évben. Nem a kedvem ment el.

Diákkoromban még 3,-Ft-ért lehetett Balzacot, Steinbecket,

Thomas Mannt, Mikszáthot, Móriczot venni. Az egy korsó sör

vagy egy csomag cigi ára volt. A krimi volt a drága, azért

már 10 korsó sört is kellett áldozni. Félreértések elke-

rülése végett: nem sírom vissza a komenizmust.

2009. júl. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
100%
Nos! Hidd el, tiszteljük az írókat! De... gondold csak végig! Egy hónapban minimum 5 könyvet olvasok! Minimum! Ha 4000 forinttal számolod, az egy huszas! Minimum! Szóval, ha a kiadók, forgalmazók figyelembe vennék a magyar fizetéseket, akkor mindenki megvenné, eszükbe sem jutna letölteni! Azt hangsúlyoznám, hogy a nekem tetsző könyveket végül megveszem! A könyvtárak pedig.........általában le vannak maradva!
2009. júl. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Engem is nagyon bánt ez a dolog... Most már szinte semilyen muvészt nem tisztelnek.. :(

Én énekesno akarok lenni, attól félek, hogy az emberek engem se fognak tisztelni, és nem veszik meg a CD-imet, hanem inkább az internetrol lehúzogatják...

2009. júl. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem nem az van, hogy nem tisztelik, hanem manapság nincs rá pénzük az embereknek. Én szinte minden héten másik könyvet olvasok, most ha azt mind megvenném az kész vagyon lenne. Az biztos, hogy én szívesebben meg is venném, mert gyűjtöm a könyveket, de sajna nincs annyi pénzem h hetente 4000 ft-ot ráköltsek :S Az viszont biztos, hogy amik nagyon megtetszenek egy idő után beszerzem őket.
2009. júl. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%
Hova lettek a tehetséges írók és a jó könyvek?
2009. júl. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

A kiadók a kiégett régieket futtatják újra és újra. Mert az ő könyveiket már csak a "nagy" nevük miatt veszik. Akinek újként sikerül valamit elérnie, annak letöltik a könyvét. Kiábrándul az írásból, vagy egyszerűen nem tudja kiadatni a könyvét.

Azért nincsenek újak, mert hiányzik a tisztelet. Te vagy rá az élő példa.

2009. júl. 28. 15:06
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Én tisztelem az arra érdemes írókat,de ilyenből nagyon kevés van manapság.Amúgy az a véleményem,hogy egy igazi MŰVÉSZ nem az alkotásait használja pénzhajhászásra.


ui:még soha,egyetlenegy könyvet,de még egy képregényt sem töltöttem le sehonnan.;)

2009. júl. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!