Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok ajánlani valami jó...

Tudnátok ajánlani valami jó könyvet?

Figyelt kérdés

Itt olyanra gondolok, aminek egy felől van szépirodalmi értéke is, ugyan akkor kicsit izgalmasabb mint Fekete István, valamint mély nyomot hagy az emberben. (Legutóbb Siobhan Dowd: Éles és gyors sikoly c. könyvét olvastam, amit körülbelül ebbe a kategóriába tudok sorolni.)

Olyanra gondolok, amin lehet gondolkozni, tehát a vörös pöttyös színvonalú könyvek szóba se jöhetnek...

Köszönöm előre is mindenkinek a válaszokat! :)


15L



2012. júl. 24. 00:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Charlotte Bronte: Jane Eyre

Nekem nagyon tetszett, utána hiába olvaastam más könyveket, mindig Jane Eyre jutott az eszembe . Ha az első oldalakat kitartóan olvasod, akkor utána fantasztikus lesz. És igen, ezután gondolkodhatsz jó sokat...

2012. júl. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 chrishu ***** válasza:
Tolkien: Gyűrűk ura
2012. júl. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Emily Bronte: Üvöltő szelek - szerintem fantasztikus, főleg, hogy Bronte egy pap lányaként aggszűzként élt, mégis képes volt szerelmi történetet írni.

J. D. Salinger: Zabhegyező

Orwell: Állatfarm

Jane Austen: Büszkeség és balítélet

2012. júl. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Robert Merle könyveit ajánlom ( Malevil, Állati elmék, Védett férfiak) Mindegyik érdekes, izgalmas kérdéseket vet fel.

Tudom, hogy szörnyen hangzik, de nekem nagyon tetszett a "Háború és béke" is. Igazi kalandregény, ami jól bemutatja a korabeli Oroszországot, van benne szerelem és érdekes cselekmény is. Csak valahogy első hallásra mindenki megrémül a terjedelmétől és az írójától.

Ha szereted a történelmi kalandregényeket, akkor olvashatsz Alexander Dumas-tól is könyveket.

2012. júl. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát ööö... Nem tudom téged mennyire kötne le, a Szűzanya a véres havon c. Jeremej Ajpin könyv. Nekem nagyon nagy kedvencem. A hanti felkelésről szól, szépirodalmi formában. A szerző is hanti származású, tehát van köze a témához. Nem egy gyors tempójú könyv, viszont könnyen olvasható. Nem sírtam még könyv olvasása közben, de e közben igen. Szerintem nagyon elgondolkodtató.

Ha elkezded olvasni, lehet még nem fog tetszeni, de hátha.

2012. júl. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ajánlom Wass Albert könyveit.
2012. júl. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes választ. :)Wass Alberten már túl vagyok, a többit pedig ki fogom venni a könyvtárból, ha végeztem az ajánlottakkal. :D
2012. júl. 31. 02:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!