Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Manapság milyen könyveket...

Manapság milyen könyveket szeret az ifjúság?

Figyelt kérdés
Milyen regényt érdemes írni 12-16 éves kor számára? Szerintetek milyen műfajú könyvek a legsikeresebbek a könyvpiacon?

2012. júl. 13. 10:35
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Én egyáltalán nem fikázom le a mai új könyveket. Megértem, hogy elolvassák a modern könyveket, de talán törődni kellene az "őskövületekkel" is. Tudom, hogy fel kell nőni az Árvácskához és Móricz Zsigmond könyveihez és ezen az úton olvassák a fantasy témájú könyveket. De akár igen, akár nem mindig is lesz feladva kötelező olvasmánynak magyar írótól egy klasszikus. Talán soha sem lesz kötelező könyv a Szent Johanna gimi, a Vámpírnaplók és a többi ilyesmi. Miért? Mert talán nem tartalmaznak olyan anyagokat ami szükséges lenne az alap műveltséghez. Ha egy ember soha az életben nem vesz a kezébe egy Móricz Zsigmond könyvet nem fogja meg tudni milyen a szegénység és a nyomor (Árvácska), ha nem vesz a kezébe egy Gárdonyi Géza könyvet nem fogja megtudni milyen volt az élete a hunoknak (Láthatatlan ember). Persze olvashatja a történelem könyvekből, de nagyobb élményt nyújt ha valakinek a tollából született. A Szent Johanna gimi (olvastam) szórakoztató, kissé humoros könyv, ami jó levezető egy komolyabb regény után. Jó. Inkább olvasson nem magyar íróktól mint, hogy a diszkóban ugráljon. Végül is 12 évesen is lehet elolvasni az Árvácskát (mint jómagam) és felfedezni benne a gondolatokat. Csak hát igen. Ahhoz le kell ülni és elgondolkozni a könyv tartalmán és lényegén. Erre jók a klasszikusok. Gondolkodásra. Ezért adják fel minden nyárra. Persze lehet a mai fantasy regényeken is elmélkedni, mivel azok is adnak a műveltséghez egy pontot. Szórakoztató, élményeket lehet vele szerezni, de akkor sem kéne kidobni a kukába Jókai Mórt és társait.

Nem fitymálok semmilyen könyvet, csupán azt mondom, hogy ne hagyjuk el az "őskövületeket" mivel azokat is lehet ugyanannyira élvezni, mint egy Szent Johanna gimit.

2012. júl. 14. 15:32
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Sokan szeretik a misztikus könyveket, de akiket én ismerek ők inkább komolyabb műveket olvasnak, drámákat, Elfújta a szél stb. Én is nagyon szeretem ezeket, de néha jó kikapcsolódásnak egy könnyet egyszerű könyv. És igen sajnos manapság minden könyv ugyanarról szól, nagyon nehéz egy igazán jó könyvet találni, én nagyon sokat keresgélek, mire találok egy ínyemre valót. De szerintem az a legjobb könyv, amit az író a szívéből ír, gátlások nélkül, ami mikor írja örömmel tölti el és csak úgy buggyannak ki belőle a szavak. Ha erre valaki ráérez, akkor csodákra képes!!! :D
2012. júl. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Így van... Az írás egy nagy csoda.
2012. júl. 15. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!