Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Manapság milyen könyveket...

Manapság milyen könyveket szeret az ifjúság?

Figyelt kérdés
Milyen regényt érdemes írni 12-16 éves kor számára? Szerintetek milyen műfajú könyvek a legsikeresebbek a könyvpiacon?

2012. júl. 13. 10:35
1 2
 1/13 chrishu ***** válasza:
30%
Ilyen twilight szerűségek. Amibe a csúnya csajba szerelmes egy gonosz, kegyetlen csillogó lény
2012. júl. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Inkább találj ki valami újat! :)
2012. júl. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A misztikus és rejtélyes könyvek a legsikeresebbek általában. Viszont sokan unjuk már a sablonkönyveket. Valami újdonság lenne jó.
2012. júl. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen. Lesüllyedt az irodalom ebbe a Fantasy stílusba. Az emberek már nem tudják értékelni a klasszikusokat! Pedig inkább a magyar kultúrát kéne fenntartani! Jókai Mór! Mikszáth Kálmán! Gárdonyi Géza! Móricz Zsigmond! Szinte semmi sem fog belőlük maradni a kötelező olvasmányokon kívül, ha így haladunk tovább... Most a Fantasy, de mi lesz később? Egy új stílus, ami biztos jobb lesz mindennél...
2012. júl. 13. 14:04
 5/13 chrishu ***** válasza:
100%
amúgy amit mai fiatalság olvas annak semmi köze a fantasyhoz. Pl egy vámpírnaplók hol van a Gyűrűk urához?
2012. júl. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a fantasy regények tarolnak, de fontos az is, hogy könnyű legyen a nyelvezete. Azért nem olvasnak/olvasunk Mikszáthot meg ilyeneket, mert más korban írodtak más nyelvezettel, ezért nehéz olvasni őket, inkább mai írók regényeit olvassuk.
2012. júl. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én, mint az ifjúság képviselője(talán az egyedüli eddig a kérdésnél) válaszolnék. (Persze ez csak az én ízlésem)

Leiner Laura: Szent Johanna Gimi

Suzanne Collins: Éhezők viadala

Harry Potter, remélem tudod kitől:)

Fejős Éva könyvei, Abigél, Jane Austen, Neveletlen hercegnő naplója, Stephenie Meyer: A burok, Twiliht sorozat(még mielőtt mindenféle következtetéseket levonnátok, nem a kedvencem, és nem csak ezt olvasom, bár remélem látszik a válaszom többi részéből), Scott Westerfeld: Csúfok, Szépek, Különlegesek, Zabhegyező, Böszörményi Gyula: 9...8...7..., 6..5...4..., 3...2...1..., bár ezek kicsi túl sötétek voltak számomra, valamint most olvasom az Állatfarmot, és az nagyon tetszik.


Kicsit régebben Szabó Magda ifjúsági regényeit(pl.:Álarcosbál, meg az Abigél is akkor(11-12 évesen olvastam), csak az még mindig toplistás) olvastam, meg csomó pöttyös/csíkos könyveket(Bezzeg az én időmben, Feladó:Fekete Szivárvány, meg úgy minden, amit találtam) még az előtt Könyvmolyképzőseket(Nyár a szigeten, Keménykalap és krumpliorr, Intőkönyvem története, Hiányzik Szecső) olyan 10-12 évesen, és Jacqueline Wilson könyveit, de az már tényleg régen volt(9-11), úgyhogy az már tényleg nem ide tartozik.


A legsikeresebbek most szerintem tényleg a vámpírkönyvek, annak ellenére, hogy utálom, ha leminősítik egyrészt ezeket a könyveket, másrészt emiatt a korosztályomat; de csak azért, mert ezekből sok van, főleg sorozatok, és úgy vettem észre, hogy aki rákap a vámpírtémára, az mindent elolvas. Ezen kívül pedig azt hiszem a legsikeresebb könyvsorozat most Leiner Laura Szent Johanna Gimi-je(Libri sikerlista első helyén állt a megjelenéskor vagy két hétig, és egy másik kötet is benne voolt az első tízben).

Az pedig, hogy mit érdemes írni, az attól függ, hogy mit tudsz. Hiába írsz egy ugyanolyan történetet, mint A Szent Johanna Gimi(SzJG a továbbiakban), ha nem tudod olyan stílusban, olyan jól, mint Leiner Laura. Ezen kívül pedig ne is írj egy MÁSOLATOT, mert annak nem lesz sikere. Ha teljesen egyedi történetében, vagy stílusában, mert azért az SzJG hasonlít a Neveletlen hercegnő naplójára alapsztoriban(persze a lopástól bőven messze áll, és teljesen más a kettő), de a stílus mégis teljesen mássá teszi. Mindkettő jó, mindkettő egy tinilány naplója, nagyjából annyi, hogy átlagos(?) lány-álompasi, szenved, mert úgysem szereti, de kiderül, hogy mégis, de másképp van megírva. És akkor mondjuk ott van A macskám a családom és a fiúk című könyv(második része, mert azt olvastam), a sztori ugyanez(a film alapján), de a stílus -számomra- borzalmas. Olyannyira, hogy szinte fájt végigolvasnom azt a 170 oldalt. Nekem, aki végigfalta az SzJG mind a hat 500 oldalas kötetét, vagy a Neveletlen hercegnő 10 kötetének 300-300 oldalait.


Úgy csak ennyi röviden.:D

2012. júl. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
chrishu-val egyetértek. Ezek a Vörös Pöttyös izék nagyon messze vannak a fantasytól, ellenben A Gyűrűk Ura nagyon szép történet, és szépirodalom is.
2012. júl. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

Mi az, hogy lesüllyedt? Rengetegen olvasnak klasszikusokat, de vannak akik (legtöbben) romantikus YA könyveket olvasnak. Szerintem ez egyáltalán nem rossz, hiszen 12 évesen már olvassunk Móricz könyveket? Na ne.. Majd ha felnövünk arra a szintre, de most még fel sem tudnánk fogni. Amúgy meg rengeteg gyerek és tini olvas, ami szuper. Ezek a könyvek, igaz többnyire nem tanulságosak, és mondanivalójuk sem sok van, de szórakoztatóak. Valahol el kell kezdeni. Amúgy ha nem lennének ezek a könyvek, akkor tized ennyi gyerek se olvasna. Szerintem egy felnőtt ne várja el egy gyerektől, hogy rögtön az Árvácskával, vagy a Bronte nővérek egyik könyvével kezdje, Hidd el, majd eljutunk oda is, ha ott lesz az ideje. Kedves kérdező te melyiknek örülnél jobban? Ha a gyerekednek 12-14 évesen a cigi, a diszkó, facebook és a fiúk , vagy ha ezek a szerinted "kultúrszenny" könyvek jelentenék a szórakozást, kikapcsolódást? Nem szeretnék bunkó lenni, de nem tudtam szó nélkül hagyni, hogy "lefikázod" ezeket a könyveket. Inkább örülni kéne, hogy ennyi fiatal olvas. Egy példa: Tegnap tették közzé az SZJG 7 alcímét, és több mint 1500 gyerek maradt fent éjfélig, hogy minél hamarabb láthassa.

Ezen könyvek hatására tanulunk meg "nem félni" a betűktől, ezek a könyvek gyarapítják szókincsünket, és fejlesztik a szövegértésünket, és szerettetik meg velünk az olvasást.

Szerenték egy tanácsot adni az anyukáknak (neked is anya :) :

Nekünk is jólesne, ha ti is elolvasnátok egy-egy ilyen könyvet, hisz így meg egy plusz kapocs lenne a szülők és gyerekek között, így nem a neten vitatnánk meg a könyvek adta érzéseket, hanem veletek. Ez egy plusz téma, amiről beszélni tudnánk, és talán még közelebb is kerülnénk egymáshoz. :)

Kérdésed elgondolkodtatott, el is megyek a 8 éves unokaöcsémhez, és megajándékozom egy Üvöltő szelekkel. Biztos megszereti az olvasást, és fel is fogja a könyv mondanivalóját.


16/L

2012. júl. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a világ változik és nem kell mindig őskövületeken rágódni. Akkor most ne is szülessenek új könyvek? Szerintem mindegy, mit olvasol, a lényeg, hogy olvass.
2012. júl. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!