Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok nekem könyveket...

Tudnátok nekem könyveket ajánlani? 12 vagyok, mindjárt 13.

Figyelt kérdés
A kedvencem a Szent Johanna Gimi. Nem rég határoztam el magam, hogy sulin kívül is olvasni fogok. A SzJG nagy áttörés volt. Valami hasonlót szeretnék. (tiniknek való nem gyerek!) Valami izgalmas regény szerűt. Előre is köszii :)
2012. máj. 3. 17:55
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá szeretném tenni, hogy könyvtárból kölcsönzök. Valami olyasmit ami valószínüleg megtalálható. :)
2012. máj. 3. 17:57
 2/13 anonim ***** válasza:

Lauren Kate-Fallen :) én imádom!

Izgalmas, és romantikus(nem az a nyálban tocsogó fajta)


Van valami fájdalmasan ismerős Daniel Grigoriban. A rejtélyes és zárkózott fiú azonnal felkelti Luce Price érdeklődését, amint a lány meglátja a Sword & Cross bentlakásos iskolában. Ő az egyetlen jó dolog az intézményben, ahol tilos mobiltelefont használni, a többi diák nehéz eset, és minden mozdulatukat biztonsági kamerák figyelik. Csakhogy Daniel nem akarja, hogy bármi köze legyen Luce-höz, és mindent megtesz, hogy ezt nyilvánvalóvá is tegye a lány számára. De Luce nem képes lemondani róla. Úgy vonzza a fiú, mint az éjjeli pillangókat a tűz fénye, és muszáj kiderítenie, amit Daniel olyan elszántan szeretne titokban tartani... A veszedelmesen izgalmas és sötéten romantikus regény letehetetlen olvasmány és felülmúlhatatlan szerelmi történet.

2012. máj. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%

Én imádtam/imádom Meg Csbot könyveit, főleg a Neveletlen hercegnő naplóját. Ez hasonlít a szjgre csak New Yorki gimibe játszódik. Naplószerűen is van írva. Ezenkívűl a hívószám 1-800 és Az igazi amerikai lány is tök jó tőle.

Jacqeline Wilson-t szokták még ajánlani, bár talán már kezdesz kinőni belőle, ezek nagyobbaknak is szólnak: Diamond lányok (ha van (kis)tesód akkor mindenképp olvasd el), Lola Rose, Szerelmi leckék, Szerelmes lányok (ennek 4 része van más címekkel, de meg fogod találni).

Az alap a Harry Potter, ezt semmiképpen ne hagyd ki könyvbe (se), ha csak nem vagy anti HP-s. Bár én Twilight ellenes vagyok, ha szereted a romantikát nem rossz ez se.

Nálam a fantasy-korszak nagyjából kimaradt, így ilyen műfajút nemtudok ajánlani, rengeteg vöröspöttyös könyvet találhatsz ebből a kategóriából.

Ha krimire vágysz, akkor kezd Agatha Christievel, a 10 kicsi néger a legjobb, szerintem utána a Macska a galambok között és a Poirot sorozat többi tagja. A Sherlock Holmes történetek is szórakoztatók.

Egyébként én is rendszeresen könyvtárból kölcsönzök, sajnois nincs pénzem saját könyveket venni, most felnéztem a polcomra és: Fehér Klára-Bezzeg az én időmben sorakozik elől. Ez is nagyon jó, a 2. világháborúban játszódik és egy 14 éves szerelmes lány mindennapi problémáiról és nem mindennapi barátjáról szól. Nagyon aranyos történet! Itt van még: Rosie Rushton-Nina Schindler: Ő az enyém könyve is, 2 fiatal lányról szól, akik ugyanabba a srácba szerelmesek, a többi pedig a leveleikből derül ki... :)

Nagyon sokat tudnék még sorolni, de kezdetnek elég lesz ennyi is...

14/L :)

2012. máj. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: nekem személyes kedvencem az Egri csillagok, ha még nem olvastad volna, akkor ne hagyd ki és bár inkább fiúknak szól a Tüskevár is jó könyv.

Hogy legyen pár klasszikus is :)

2012. máj. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 AliceSwan ***** válasza:

mhhhh Kathleen Duey: Lódobogás (két négy részes sorozat - egymástól különböző) - ha szereted a lovakat

pöttös könyvek(pl.: Fehét Klára: Bezzeg az én időmben, Balász Ágnes: Feladó: Fekete szivárvány) Sohonyai Edit: Le a pasikkal, Le a csajokkal, Mocsok csillag

2012. máj. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 AliceSwan ***** válasza:

ja, és még további lovas: Jenny Oldfield: Félhold farm(sorozat, jó sok részes, de egy nem hosszú) Oké, tudom elvileg valamikor kötelező lesz, de én imádom: Szabó Magda: Abigél

Ui.: én is nagy SzJG fan vagyok. 14 éves

2012. máj. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! :)) Felirtam az írókat és a címeket holnap kicsit sokáig maradok a könyvtárba úgy érzem. :D
2012. máj. 3. 19:27
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Jonathan Stroud: Bartimaeus trilógia (A szamarkandi amulett; A gólem szeme; Ptolemaiosz kapuja)

J. R. R. Tolkien: A Gyűrűk Ura

Angie Sage: Mágia

Jack London: A beszélő kutya

Szabó Magda: Születésnap

Joseph Helgerson: Három troll meg a hold

Tove Jansson: Muminbocs és az üstökös (nem kisgyereknek való könyv)

G. Szabó Judit: Hárman a szekrény tetején

Diana Wynne Jones: Varázslatos élet

Kiss Attila: Altináj

Philip Pullman: Az északi fény (újabb kiadásnál: Az arany iránytű)

Darren Shan vámpírkönyvei

Nagy Katalin: Intőkönyvem története

L. M. Montgomery: Anne otthonra talál

Gerald Durrell: Kalandorok az őserdőben

Richard Adams: Gesztenye, a honalapító

Szürke Bagoly: Két kicsi hód

Rónaszegi Miklós: Az indiánhercegnő

Celia Rees: Kalózok!

Rudyard Kipling: A Dzsungel Könyve

Cornelia Funke: Tintaszív

Mikó Csaba: Tükörváros titka

Shannon Hale: A suttogó

Mary Hooper: Édességek kicsiny boltja

Maria Gripe: Agnes Cecilia

Michael Ende: Végtelen történet

Robert Louis Stevenson: A Kincses Sziget

Petrovácz István: Nevelem a családom


Ezek a legtöbb könyvtárban megtalálhatóak, én is onnan hoztam ki.

2012. máj. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
egyszer betévedtem a libri könyvtárba nah mi volt ami legjobban tetszett? Egy ropi naplója hidd el ugyan annyi vagyok mint te én már 13 de az a könyv amerikában a leg olvasottabb hidd el érdemes megvenni!!!!
2012. máj. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
hozzátenném hogy képregész de sok a szöveg benne!nekem az 1 tetszett a legjobban!
2012. máj. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!