Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Gyűjtenétek nekem kliséket?

Gyűjtenétek nekem kliséket?

Figyelt kérdés

Mindenütt azt hallom, hogy próbáljak meg úgy írni, hogy ne legyen tele klisékkel. De melyek azok konkrétan? Összeírnátok egy párat?

Előre is köszönöm!



2012. márc. 30. 22:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Milyen témában gondolkozol? Romantikus, fantasy stb.
2012. márc. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
17%
Ha sok könyvet olvastál akkor tudnod kéne.
2012. márc. 31. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: A téma főleg romantikus, egy kis fantasy elemmel.
2012. márc. 31. 10:29
 4/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Akkor összevetve a kettőt:

- a békét megzavarja a gonosz, amit el kell pusztítani, és végül sikerül is, mert ugye mindig a jó győz

- erre általában összeáll egy csapat

- a negatív szereplő végül "megtér" , jót cselekszik

- bármilyen bajba kerülnek a szereplők, mindig pont abban a pillanatban érkezik a segítség

- szerelmi háromszög, ahol az illető nem tudja eldönteni, kit akar (általában az elsőt választja)

- a szerelem minden másnál erősebb, mindent legyőz,

- a szerelmesek végig kitartanak a szerelmük mellett


Most hirtelen ennyi jutott az eszembe.

Egyébként azt hozzátenném, hogy a kliséket is föl lehet dobni, és nagyon jó történeteket lehet írni. Több könyvet is olvastam már (inkább fantasy), ami ezekre épül, de az író hozzá tudott tenni valami pluszt.

2012. márc. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja még annyi eszembe jutott, hogy sokszor a szülőket, rokonokat kiiktatják. Legtöbbször valami balesettel.
2012. márc. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! És az, ha valakinek meghal a nagy szerelme klisé?
2012. márc. 31. 16:13
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ. Ez szerintem kevésbé klisés, mint amikor a szerelmespár életben marad. Ha mondjuk az utolsó pillanatban hal meg, mikor az olvasó már azt hinné, hogy na, minden oké, happy end, akkor tud ütni.

Úgy is meg szokták írni, hogy a főszereplőnek van egy nagy szerelme, aki meghal, de aztán kiderül, hogy nem is ő volt az igazi, hanem az, aki végig ott volt, vagy a szerelme halála után tűnt fel. Ez szerintem az esetek többségében nagyon hülyén jön ki, ráadásul a főhőst is kevésbé szerethetővé teszi.

2012. márc. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hmm, pedig pont ezt a legutolsó megoldást írom. De a főhősöm amúgy sem egy szerethető jellem, szóval talán nem fog annyira "kiugrani".
2012. márc. 31. 16:32
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet írni úgy, hogy jó legyen. :) Az a tipikusan rossz megoldás (az én véleményem szerint), mikor szépen megszerettetik a párost az olvasóval, aztán így szétrobbantják az idillt.
2012. márc. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én legjobban "az ellentétek vonzzák egymást" unom. Általában nem is igaz és ez is elég klisészerű.
2012. márc. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!