Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Franciaországban játszódik a...

Franciaországban játszódik a történetem. Ogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
A szereplők már megvannak, de nem tudom hogy kezdjem el...Kezdetben meséljem le, hogy hol játszódik a történet? Írjam le a környezetet, vagy nem tudom. Mi legyen az első mondat?
2011. márc. 1. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:

mondjuk ugy h...felébredtem.nehezen kikelve az ágyból az ablakhoz mentem és a paléttékat kinyitottam. a nap fénye hirtelen elvakitott a szememet de már éreztem a XY város friss levegöjét...

ha forgatókönyvet irsz akkor viszont leirod az idöt a heylszint meg mondjuk a város nevét és belekezdesz a jelenetírásba.

2011. márc. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

meg arra figyelj h a főhőst ugy személyesítsd meg mindtha te lennél az.

tehát mondjuk:John megkérdezte tölem de én nem akartam rá válaszolni.az eleje nehéz de fokozatosan építsd a sztorit föleg ha elöre eltudod képzelni a jelenetet amit laakarsz irni akkor mindent meg kell figyelned...pl h mi ajellegzetes illata az adott helynek vagy h higed csipős a levegö az ajkam kifujja a szél stb

remélem segíthettem.

2011. márc. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen. Köszi szépen. :)
2011. márc. 1. 16:44
 4/5 anonim ***** válasza:

nincs mit!!

ha esetleg érdekel még valami szivesen segítek...üdv:)

2011. márc. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Személyes tapasztalataim szerint csak ülj le a gép (vagy a füzet) elé, és kicsit koncentrálj. Nekem mindig bejön ez, egy kis idő elteltével szinte magától beugrik az első mondat. Ha tudod, hogy mit akarsz a főhőssel, akkor vagy írj egy felvezetést a komolyabb eseménybe, vagy belevághatsz rögtön a közepébe. Illetve egy érdekes megoldás az, hogy a végén lévő bonyodalom kibontakozásából előreemelsz egy részletet. Vagy ha nem jön be egyik módszer sem, kezdd el onnan írni, ahonnan tudod, és mikor ihleted lesz, írd meg az elejét, és olvaszd össze. Ez bonyolultabb, de lehet hogy segít.
2011. márc. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!