Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kérhetek egy kis segítséget?

Kérhetek egy kis segítséget?

Figyelt kérdés

Még kiskoromban olvastam egy könyvet, de nem emlékszem se a szerzőjére, se a címére. Csak néhány dologra, és a történetre nagyjából.


Szóval van egy görög rabszolgafiú, akivel nagyon rosszul bánnak a gazdája gyerekei(?) de a gazda barátja egy nap meglátja a fiúban az értelmet, és elviszi magával. Ez az ember aztán elindul a hunokhoz valamiféle kutatóútra, és magával viszi a fiút, még fizetséget is ad neki. A lényeg, h a könyv bemutatja Attilát, valami háborút, ha jól emlékszem, amiben megsérül a fiú, de megmenekül, beleszerelmesedik Attila egy szolgájába, valami Emettke, vagy Emese azt hiszem, akit, miután meghal a hunok vezére, lenyilazzák, a tradíciónak megfelelően.


Hát nagyjából ennyi, körülbelül 8-9 éve olvastam, most vagyok 19. Szívesen elolvasnám még egyszer, de nem találom sehol a könyvet.


2010. dec. 27. 21:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Ahogy ezt leírtad Gárdonyi Láthatatlan embere is lehet. :)
2010. dec. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg az, köszönöm szépen :)
2010. dec. 27. 22:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!