Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van olyan pókerkönyv ami...

Van olyan pókerkönyv ami leírja a "valószínűségszámítási" módokat indoklással?

Figyelt kérdés
Úgy értem, a tv-s műsoroknál kiírják, hogy kinek van nagyobb esélye, a nyerésre, ezt valahogyan biztos ki lehet számolni, csak nekem nem világos
2010. dec. 24. 23:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem Doyle Brunson könyveiben találhatsz ilyesmit.
2010. dec. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Andr4s válasza:

Nem kimondottan póker témakörbe tartozik, így nem is pókeres könyv fog foglalkozni ezzel, hanem inkább matematikai.

Mondok egy példát, abból megértheted az alapjait a dolognak:


Az egyik embernél AK van, a másiknál 99. Leosztották már a flopot és a turnt, az utolsó lap van hátra. A közös lapok 8 2 3 5 mind különböző színű.

Az AK esélye nyerni 22.7%, a 99nek 77.3%.

Ezt úgy lehet kiszámolni, hogy megnézzük, hogy a jelen állás szerint, ha nem jönne több lap, akkor a 99 nyert.

De mivel még jön 1 lap, ezért van esélye az AK-nak nyerni, hogy pontosan mennyi, azt úgy kapod meg, hogy megnézed, hogy mik azok a lapok amikkel fordul az állás.

Van 3db ász még a pakliban, van 3 db király, és van 4 db 4-es amivel sort csinál. Ez összesen 10 olyan lap, amivel az ak nyerni fog, minden mással veszít. ( A segítő lapokat hívják out-nak)

A pakliból hiányzik 2+2+4lap, ami a közös lapok, és a kiosztott kártyák száma, tehát az 52es pakliból maradt 44 lap, a 44 lapból 10 az ami segít. 10/44=0,227 azaz 22.7%.

Gyakorlatilag a számolás azt mutatja meg, hogy ha az 5. közös lapot végtelenszer leosztanák, akkor esetek 22.7%-ában jönne olyan lap, amilyet az AK vár.

Remélem érthető volt a dolog, ez az alapja az egésznek.


Üdv,


András

2011. jan. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!