Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hány éves kortól ajánlottak...

Hány éves kortól ajánlottak Stephen King könyvei??

Figyelt kérdés

aug. 23. 13:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
16+ inkább szerintem, bár én 13 voltam amikor elolvastam a Cujo-t. Azóta félek a kóbor kutyáktól. 😅
aug. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
13-14 alatt semmiképpen.
aug. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Én is 13 voltam amikor kezdtem, de a 15-16 reális szerintem
aug. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

13-14 évesen olvastam a Sorvadj el!-t.

Szerintem ilyen 14 éves korban már olvashatják.

Mondjuk a Tundermeset olvastam legutóbb, azt bátran olvashatja egy 12-13 éves is 🤣

aug. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikortól érdekli.


Ha én csak a korhatár ajánlások szerint néztem/olvastam volna mindent, csak számomra dedós filmekkel/könyvekkel találkoztam volna.

aug. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ragyogást 14 évesen olvastam.szerintem innen kb
aug. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
15 fölött szerintem okés, de ez szubjektív + adott könyvtől is függ, nem mindegyik egyformán "veszélyes".
aug. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon könyv függő. A sárkány szeme pl egy klasszikus fantasy, simán belefér már 10 évesen is.


De teszem azt, a mostanában reneszánszát élő AZ már sokkal összetettebb, bonyolultabb történet és az emberi lét sötét oldala is nagyobb teret kap benne. Azt én nem adnám jó szívvel 14 éven aluliak kezébe.

aug. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is mondták, változó. A sárkány szeme olyan 12 éves kortól, a többi művét inkább 14-15 éves kortól, bár szerintem sokat közülük nem ért meg az ember ilyen fiatalon. Az Állj ki mellettem mehet akkoriban, én a Kedvencek temetőjét is akkor olvastam, de pl a Setét torony sorozatot én később kezdeném el, ahogy az Az-t is. (Erős dráma és lélektaniság, keményen ábrázolt szexualítás és nem mellesleg egy erőteljes horrortöltet.)

A Carrie gimis korban, 15 évesen a legideálisabb, akkor tudja leginkább átélni az olvasó, a Joyland picit idősebben, mivel az egy élethelyzetet ragad meg (egyetemista élet és első szakítás). King művei többségében elég összetettek és nehezen követhetőek, plusz a brutalitás és az emberi lélek legsötétebb bugyraiba való ellátogatás nála központi téma, úgyhogy tényleg kéne hozzá egy idősebb kor.

aug. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem gyerektől is függ. Érettebb gyerek korábban kezdheti, mint egy érzékenyebb, éretlenebb gyerek. Én 14 lehettem, amikor a Ragyogást olvastam, de már nem ez volt az első "felnőtt" könyvem, mert a szüleim soha semmitől nem tiltottak el, legfeljebb elmondták a véleményüket a választásaimról, egyébként azt olvashattam, amit otthon a könyvespolcon találtam. Felnőttként pedig az gondolom, hogy King könyveiben vagy egy csomó olyan utalás, szituáció, amit némi élettapasztalattal másképpen értékel, értelmez az ember, mint gyerekként.
aug. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!