Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Stephen King fantasy könyveirő...

Stephen King fantasy könyveiről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Mármint a klasszikus értelemben vett fantasy-jairól (Setét torony, Talizmán, Tündérmese, Végítélet, Sárkány szeme, stb). Csak azért írom le, mert a Ragyogás és az Az is pl tartalmaz fantasy elemeket, de azok nem számítanak szerintem, legalábbis az én értelmezésemben fantasynek.

júl. 12. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül a Tündérmeset olvastam.

Addig izgultam amíg ki nem derült, hogy mi van a titkos helyen az öregnek.(Nem akarok spojlerezni, azért írom csak így)


Utána már csak azért olvastam, hogy ne hagyjam félbe.

Én nem élveztem.

Olyan volt, mintha A Hetvenhét magyar népmese egyik meséjét olvastam volna...

júl. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én olvastam mindet, amit felsoroltál, nekem nagyon tetszettek. A tündérmese mondjuk tényleg igazán tündérmesésre sikeredett, de engem az is megfogott. Az első könyv, amit King-től olvastam, a sárkany szeme volt (másik címén a mágus), miatta szeretten meg a King könyveket, és lettem végül gyűjtő. A Talizmánt sajnálom, hogy nem gyártják már, sehol nem tudom beszerezni, egyik nyáron kaptam kölcsön az angoltanáromtól, pár nap alatt végig olvastam, annyira megfogott, és azóta folytatása is lett, amihez szintén nem volt még Szerencsém. A setét Torony pedig az a sorozat, amit ha 4x nem, akkor 1x sem olvastam ki végig. Az egész setét Torony sorozat lényegében a King-univerzum közepe és kulcsa, minden könyve a setét Toronyból indul ki. Kezdve a Borzalmak városával, a Mágussal, a Végítélettel. Minden könyve mindegyikkel összefügg, ha figyelmes vagy összerakhatod a szálakat. Emiatt szeretem Kinget, és emiatt szeretem a fantáziakönyveit is.
júl. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


1-es, hát igen, nem olvastam, de Kingről el tudom képzelni, hogy leül a cselekmény (a kedvenc írómról beszélek, de jellemző rá a túlírtság). Mást is olvastaál tőle?


2-es, én a Setét torony 1-2-t olvastam csak a fantasy művei közül, meg egyszer nagyon régen a Sárkány szemét. Őszintén szólva egyik sem fogott meg, de a ST-t folytatni, a SSZ-t újraolvasni fogom mindenképpen, mert borzasztóan érdekel, mit tud a fantasyben alkotni.

júl. 12. 22:34
 4/9 anonim ***** válasza:

1 vagyok.

Olvastam : Sorvadj el!

Tortúra

AZ

Ragyogás

Allattemeto

Most nálam van a könyvtárból a Csipkerózsikák, de nem merem elkezdeni.

júl. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem szeretem a fantasy műfaját, ezeket a könyveit nem is olvastam el, kivéve a Végítéletet, ami nem igazán fantasy, inkább poszt-apolkaliptikus disztópia misztikus elemekkel. Összességében azt gondolom, hogy Stephen King jó író, óriási gyakorlattal és bármilyen műfajban megállja a helyét.
júl. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#2 OFF

Szép értékelés, tetszett. Talán még én is nekiállok ezek után a Setét toronynak.

júl. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én eddig Kingtől, ami nem tipikus horror, a Csipkerózsikákat és a Sárkány szemét olvastam. Utóbbi nagyon jó, igazi oldschool fantasy, nekem nagyon bejött, és a sok horror közt kifejezetten üdítően hat. Az előbbi viszont egy katasztrófa. Nekem teljesen az volt az érzésem az egész könyv alatt, hogy ezt igazából Owen King írta, az apja meg csak a marketing miatt adta hozzá a saját nevét.
júl. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én nagyon szeretem a fantasy műfaját, de mivel a Setét torony bár nagyon tetszett, valahogy az első két kötete nem fogott meg (úgy értem, nagyon érdekes a világ, a sztori meg minden és kíváncsi vagyok, mi lesz a folytatásokban, eddig az 1-2 nem tetszett), a Sárkány szemét pedig valószínűleg pont rosszkor olvastam, ezért Kingtől eddig igazából csak a horrorjai / thrillerjei közül válogattam.

De most elhatároztam, hogy végigolvasom a Setét tornyot és akkor már a többi fantasyját is, ha már egy old school fantasy- és King rajongóként szégyen szemre még egyiket sem olvastam tőle.

júl. 13. 08:53
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

6-os, örülök hogy motivállak a setét toronyra :)


Kérdező, kitartás, szerintem is pont a 3. Résztől indul be jobban a Setét Torony sorozat. Érdemes lehet a setét Torony után olvasni a sárkány szemét, de igazából talán mindegy, szerintem érteni fogod miért írom ezt. Jó összefüggés keresést mindenkinek a könyvei között:)

júl. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!