Csak engem idegesít, hogy minden könyv más méretű?
Na igen, már egy ideje tégla nagyságú könyvek vannak, aztán megnézed digitális formában, és nem hosszabbak a kisebb regényeknél. 3-4centis gerincvastagságú kötetek a jól olvashatóak szerintem, azokat még kényelmesen lehet kézben tartani.
Meg az is poén, hogy bár a legtöbb könyv címét a gerincen jobbról lehet olvasni, azért nem egy balról olvasandó is van.
Engem az zavar, hogy a vastagságuk nem egyforma. Nehéz eldönteni, melyik lesz jó a hokedli lába alá.
Azért olyan nagyon sok méret nincs. B sorozatból származtatott kisebb méretű ívekre nyomtatni. A vágott méret szélességét és magasságát „szabvány” rögzíti (azért teszem idézőjelbe, mert nem vagyok benne biztos). El lehet térni adott esetben, de a nyomdai ívet akkor is ki kell fizetni, ha 20% az eselék.
Az „indokolatlanul” vastag könyvtest gyakori oka a volumenizált papír. Ez egyrészt olcsó, másrészt a terjedelem olyan kicsi, hogy „rendes” ofszet papíron inkább csak füzetecske lenne.
1 ... és általában súlyra könnyebbek voltak. Van olyan keményborítós könyvem (pl. egy Ulickaja), amelyet 3 darabba szét kell vágnom ahhoz, hogy fekve tudjam olvasni és tartani. Mivel képernyőről nem szeretek könyvet olvasni.
Sokkal több helyet is elfoglal a könyv a lakásban, ha téglát csinálnak belőle.
Mivel a könyveim fele angol nyelvű, igen, kicsit problémás, amit írtok, hogy a gerincen jobbról lehet a magyarokat olvasni, az angolokat pedig balról. Igy nehéz kitalálni egy elhelyezési rendszert - vagyis ugyanattól a szerzőtől egymás mellé teszem a két különböző nyelvűt, de forgatom a fejemet jobbról-balra, mint egy németjuhász kutya. Mondjuk ez nem fog megváltozni és nem halok bele, csak úgy mondom. :-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!