Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter vagy Gyűrűk Ura...

Harry Potter vagy Gyűrűk Ura (könyv)?

Figyelt kérdés

Melyiket ajánlanátok és miért?

26 éves férfi vagyok egyébként.



júl. 17. 16:36
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
72%

Tolkien olyanoknak való, akik kedvelik a nehezebb, mögöttes tartalmú dolgokat és szeretnek gondolkodni miközben fantasyre vágynak.

A Harry Potter meg olyanoknak, akik nem szeretnek felnőttkémt gondolkodni, vagy vissza akarják idézni a gyerekkort.

júl. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
0%
#21 Tartalmilag a Gyűrűk Ura pont olyan szájbarágós, mint a Harry Potter. A szerző nem tesz fel kérdést, hanem regény formában kinyilatkoztatja, mivel kapcsolatban mit gondol helyesnek és helytelennek.
júl. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
59%

Mindkettő zseniális de nekem férfiként a legjobb a gyűrűk ura. Tolkien hihetetlen részletesen megalkotta a világot, nincs benne káromkodás de fordulatok annál inkább. Egyszerűen a szabadidődben is kattogni fogsz rajta. Ha viszont nem csak a trilógiát akarod olvasni kösd fel a gagyád a nevek miatt, rengeteg van és hasonlóak.

A Harry Potter lazább, kis bármikor olvasható, egyszerű, én inkább a gyerekemmel olvastatnám hátha megszeretné emiatt, erre tökéletes. Nem azt mondom felnőttként nem de nekünk férfiaknak valahogy mégis kevés. Persze ha nem a gyűrűk ura lenne az ellenfél kb bármit legyűrne a tűz és jég dalán kívül.

júl. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
46%
#23 hát én férfiként marhára hiányolom a gyűrűk urából, hogy a szerző egészen elképesztő aprólékossággal megalkotott egy világot, de az egyik legalapvetőbb emberi dolgot, a szexualitást (szexualitást? még a legfinomabb, legközvetettebb erotikus utalásokat is) tökéletesen kihagyta belőle. egyedül az utal a létére, hogy a szereplőknek volt apja meg anyja.
júl. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim válasza:
Gyűrűk Ura
júl. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

23as vagyok

24es igazad van de mint amit szoktak mondani az a világ a jóról és a rosszról szól, nem mint a tűz és jég dala, ami megmutatja hogy mindkettő benne van mindenkiben. Ez egy tündérmese és mint a mesékben, ebben sem szerepel szexualitás. Értem mert igazad van, lehetett volna belevinni de nem sokat ront az összképen, meg talán úgy elveszítené a varázsát. Szerelmi sztorik vannak de még milyenek, lásd Beren és Lúthien, Aragorn és Arwen és szerintem pont enélkül szép.

aug. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Én éppen azért szeretem A Gyűrűk Urát, mert nincs benne szexualitás.
aug. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Szerintem emberi létezésünk egyik lényege hiányzik belőle. Nagyon érezni Tolkien konzervatív keresztény szellemiségét - alig várja, hogy a mennyekben valami lelki létezők legyünk, "lealacsonyító" testi igények nélkül.
aug. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
24. Nem értem mi baj azzal, hogy nincs tele szexualitással a történet. Szerintem pont azért élvezhető, mert nincs ilyesmi benne, ma már konkrétan minden filmet a kábszerek, pia meg a szex ural, akinek ez kell, nézzen ilyet.
aug. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Nekem gyermekkori nagy kedvencem a Harry Potter, minden évben újra elolvasom. Én inkább a HP-t ajánlanám, de azt olvasd, amelyik neked jobban tetszik.
aug. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!