Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter vagy Gyűrűk Ura...

Harry Potter vagy Gyűrűk Ura (könyv)?

Figyelt kérdés

Melyiket ajánlanátok és miért?

26 éves férfi vagyok egyébként.



júl. 17. 16:36
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Ez leginkább attól függ, hogy téged melyik érdekel. De nyugodtan elolvashatod mindkettőt, azzal nem csinálsz bajt.
júl. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
43%

Harry Potter.

Oké, imádom a Gyűrűk urát is, de azért oda kellenek idegek, mert sokáig csak mennek és mennek és mennek és mennek... :)

júl. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
A HP egy gyorsan olvasható ifjúsági könyv, a GyU meg egy lassú folyású klasszikus heroic fantasy. Almát narancssal hasonlítasz össze.
júl. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
A HP ennyi idősen nem tűnne gyerekesnek?
júl. 17. 19:46
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

#4 38 vagyok, pont nem érdekel, hogy ki szerint gyerekes :)

Nem attól leszel ember, mert a Háború és békét olvasod.

Én vegyesen olvasok, mesétől kezdve horrorig a romantikusokon át :)

júl. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

34 vagyok, minden évben újraolvasom a HP-t. :)

Ha érdekel, ne törődj vele, hogy gyerekes. Sokkal több jóféle ifjúsági könyv van most, mint rég.

júl. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
És az illusztrált kiadást mennyire ajánlanátok? Vagy csak az ''egyszerű'' könyveket vegyem?
júl. 17. 21:32
 8/30 anonim ***** válasza:
#7 Én az eredeti kiadást olvastam, teljesen élvezhető. A jubileumi kiadások csak plusz infókat adnak, a házakról, ház alapítókról, de a történethez nem tesznek hozzá szerintem.
júl. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Az illusztrált kiadás kifejezetten gyűjtői, nagyon drága példányok (és nem is jelent meg - még - mind a hét kötet).

A jubileumi sem jelent meg még végig, amit fentebb említettek.

Polc ékének mindkettő gyönyörű - én személy szerint a jubileumi házas kiadásokat gyűjtöm -, de ahhoz, hogy a történettel megismerkedj, felesleges rongyrázás, plusz éveket várhatnál a befejezésre, főleg az illusztrált esetében, hiszen kézzel készülnek a rajzok, még külföldön sem jelent meg mind, úgy tudom.

Úgyhogy én első körben csak egy sima kemény vagy puhatáblás verziót javasolnék, amelyik neked jobban tetszik. És ha magával ragad a történet, akkor gondolkozz el az illusztrált verzió beszerzésén.

Tényleg gyönyörű, de ismeretlenül ne adj ki százezreket a sorozatért. (A Főnix rendje már akciósan is 20ezer, és az utolsó két kötet ennél is drágább lesz a mostani árakat tekintve.)

júl. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

En 29 evesen kezdtem a HP-t olvasni (mert annyi idos voltam, amikor megjelent), akkor tetszett az elso resz, utana elolvastam a masodik reszt, oke, es 3. reszt nagyon hamar meguntam es felretettem. Sosem olvastam tovabb.

Szoval nem az a kerdes, hogy gyerekesnek tunik, hanem hogy lekot-e. Szerintem probald meg, de egyszerre mindig csak egy reszt vegyel, hogy lasd, erdekel-e meg.

GyU-t nem olvastam.

júl. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!