Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyire baj az, ha A hobbit...

Mennyire baj az, ha A hobbit előtt kezdtem el olvasni a Gyűrűk Ura regényt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrég megkaptam a három GYU könyvet, illetve én választottam, de akkor még nem tudtam, hogy a Hobbit a GYU előzménye... Tudtam, hogy hozzá tartozik, de azt hittem, hogy valami kiegészítő könyv mint pl. a Harry Potter sorozatnak a Legendás állatok és megfigyelésük vagy A kvidiccs évszázadai.


Mindenképpen el szeretném olvasni A hobbitot is, majd ha végeztem a GYU-val (most tartok A Gyűrű Szövetége végén) Ezzel mennyire zavarom össze saját magam? Lesz olyan a továbbiakban, amit e miatt nem fogok érteni?



2020. júl. 23. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Érthető lesz nélküle is. Ha eddig értetted a történetet, akkor olvasd nyugodtan tovább, ugyanis pont az első könyv az, amiben a legtöbbet utalnak vissza A hobbit történéseire, később már sokkal kevesebb ilyen lesz.
2020. júl. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Érteni fogod, sőt.


A Hobbitban több a mesésebb elem, de nem olyan száraz mint a Szilmarillon.

2020. júl. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire nem baj. A Hobbit eredetileg egy mesekönyvnek indult, később lett kissé kibővítve és átírva hogy elhelyezhető legyen a Tolkien által kitalált világban, ahol a Gyűrűk ura is játszódik. Meg persze hogy többé-kevésbé felvezessen egy-két dolgot.
2020. júl. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ment a zöld kéz 😊

Egyébként tényleg értem, meg úgy nagyjából tisztában vagyok A hobbit történéseivel, de a neveket azért nehéz megjegyezni 😅

2020. júl. 23. 20:55
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A GyU elején úgyis összefoglalják a Hobbit történetét is. Teljesen jó, ha utána olvasod el. Aztán ha eléggé beránt a világ a GyU és a Hobbit után, megpróbálhatod A Szilmarilokat is, az Tolkien legjobb könyve. Viszont elég más jellegű, konkrétan mintha mitológiát, vagy törikönyvet olvasnál. Azonban fantasztikusan jó.
2020. júl. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5 én nagyon szeretem a történelmet, főleg fantasyknél, fontos is szerintem. :) meg tetszik is a Tolkien unverzuma.


Köszönöm a válaszodat!

2020. júl. 28. 13:06
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jó szórakozást és elmélyedést ebben a fantasztikus világban! :)
2020. júl. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2020. júl. 29. 08:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!