Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter vagy Gyűrűk Ura...

Harry Potter vagy Gyűrűk Ura (könyv)?

Figyelt kérdés

Melyiket ajánlanátok és miért?

26 éves férfi vagyok egyébként.



júl. 17. 16:36
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Gyűrűk Urával nem tudtam mit kezdeni, pedig bírom a fantasyt. A Harry Pottert most olvasom harmadjára
júl. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
iskolásként mindkettőt élveztem, felnőtt fejjel Tolkien szájbarágós erkölcsi mondanivalója jobban zavar, mint a Harry Potter "ifjúsági" jellege
júl. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Én mindkettőt olvastam, mindkettőt szeretem, de A Gyűrűk Ura nekem nagyobb kedvenc. Hogy neked melyik tetszik majd/tetszene jobban az ízlesedtől függ.

A Harry Potter ifjúsági fantasy, de nem nevezném gyerekesnek (főleg a 4. Könyvtől nem) ezzel együtt fontos, hogy tizenévesek a szereplők, a barátságaik-összeveszéseik-szerelmeik meghatározó elemei a köteteknek. Továbbá akettő közül a Harry Potter az izgalmasabb, sodróbb lendületű, sok a rejtély, csavar, fordulat.

A Gyűrűk Ura ezzel szemben régimódibb, klasszikusabb fantasy felnőtt szereplőkkel, lassabb a történetvezetéssel, klasszikusabb a nyelvezet is.

Illusztrált, drágább kiadást nem javaslok addig, amíg nem vagy biztos benne, hogy tetszeni fog könyv. Egyébként tudom javasolni, hogy olvass bele a könyvekbe könyvtárban, akár könyvesboltban, mert beleolvasásból esetleg megállapíthatod tetszik-e a stílus, történetvezetés.

júl. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Még egy annyi kérdésem lenne, hogy ha már láttam mindkettőből a filmeket többször is, akkor a könyveket is érdemes ennek ellenére elolvasni vagy sem?

júl. 18. 19:11
 15/30 anonim ***** válasza:
Érdemes
júl. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Érdemes, mert a Harry Potterben például több olyan karakter is hiányzik, ami azért más jelentést ad egy-egy szálnak.

(Gyűrűk urát még nem volt türelmem végignézni, így ott nem tudok nyilatkozni)

júl. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Gyűrűk urában is bővebb a könyv, az adaptáció minden zsenialitása ellenére.

Viszont mindig érdemes elolvasni a könyvet, hiszen az csak egy külön pluszt ad, nem helyettesítik, hanem kiegészítik egymást az adaptációval.

júl. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Mindenképpen érdemes elolvasni minkettőt, mert számtalan olyan cselekményelemet tartalmaznak, amelyek nem kerültek bele a filmekbe. (Ez igaz A Gyűrűk Urára és a Harry Pottere is.)
júl. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Trónok harca, abszolút zseniális könyvben is
júl. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 MDaniel98 ***** válasza:

19# Egyetértünk, de Martinbá' életünkben nem fejezi be azt a könyvsorozatot, sajnos.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: Nekem a Harry Potter meghatározóbb könyv volt mivel az volt az első komoly könyv amit elolvastam, és szerintem ha egy rosszabb könnyvel kezdtem volna el, akkor nem szeretnék ennyire olvasni, szóval én ezt javasolnám, de a Gyűrűk Ura abszolút fantasy alapmű, én azt is elolvasnám.

júl. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!