Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az Egri Csillagokban az...

Az Egri Csillagokban az erőszak, a húsba vágó kardcsapások romantizálása, a brutalitás dicsőítése, a törökök dehumanizálása, a cigányság negatív karakterábrázolása nem hat károsan egy 6. osztályos gyerek személyiségfejlődésére?

Figyelt kérdés

2023. máj. 17. 10:35
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
91%

Túlságosan nagy jelentőséget bizonyítasz egy olyan regénynek, amit a többség kamaszként elolvas és miután írt belőle egy dolgozatot, többé felé se fog nézni. Aki szeret olvasni, többségében az sem Gárdonyi Géza munkásságát veszi először a kezébe (személyes tapasztalat).

Csak néhány emberrel találkoztam, aki nem szereti a törököket, és általában náluk a személyes negatív tapasztalatok váltották ki ugyanezt. Ha nemzetiség szerint kéne szétválasztanom, hogy mely országokból kaptam eddig a legocsmányabb és legperverzebb üzeneteket, Törökország az élen járna, de aztán vannak nagyon jó tapasztalataim is török emberekkel.

A cigányságot pedig azért nem szereti az emberek többsége, mert a cigányok többsége (akik miatt az a kevés normális is szenved) nem jó ember. Nem véletlenül létezik a "cigánybűnözés" kifejezés. Engem csak cigány lopott meg, fenyegetett meg, próbált bántalmazni. Ha elmész egy olyan helyre, ahol többségében cigányok laknak, nem éppen egy igényes környezet fog téged fogadni. Lehet emiatt rasszistának nevezni, de bizony a cigányok negatív megítéléséért a cigányok a felelősek, nem pedig egy Gárdonyi regény amiben elenyésző szerepük van.

24/N

2023. máj. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 A kérdező kommentje:

20:


A második mondatoddal teljesen egyetértek. De mivel a kritikus műelemzésre nincs idő, csak a semmit nem érő tartalmi összefoglalásra és annak számonkérésére, a regény “tanítása”, pláne ahol kötelező, többet árt mint használ szerintem.

2023. máj. 17. 17:39
 23/46 anonim ***** válasza:
95%

"Figyelj, rengeteg magyar embernek az Egri Csillagok az egyetlen szépirodalmi regény, amit életében elolvas. "

Ezt mi alapján állítod? Én speciel ezt elképzelhetetlennek tartom. Ha valaki azért olvassa el, mert kötelező, az más kötelezőket is elolvas. Ha nem azért, hanem 2magánszorgalombol", akkor nem ezzel a könyvvel kezdi az olvasást.De úgy is lenne, ahogy írod, akkor sem ennek az egy könyvnek az egyetlen karaktere fog belőle cigánygyűlöletet kiváltani.

2023. máj. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
83%

Igazad van. A kannibalizmust írtad? Egyes szereplők ettek Dózsa húsából.

És Jumurdzsák? Ő látens meleg. Férfiak társaságában tölti az időt és folyton folyvást az elveszett ékszeréért picsog.

Sörnemissza Gergőt meg aloghanem csalja az ő Évikéje. Túlságosan is összemelegedtek a diákkal.

2023. máj. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:

23:


Az alapján gondolom, hogy a Nagy Könyv szavazáson a „Magyarország legkedveltebb regénye 2005” címet, az Egri csillagok kapta.


[link]


Márpedig ha egy ember olvasott más regényt is ezen kívül, akkor nyilván nem az Egri Csillagokra fog szavazni. Vélelmezem, hogy csak az szavazott erre a könyvre, aki ezt és csak ezt olvasta.

2023. máj. 17. 20:59
 26/46 anonim ***** válasza:
100%
Neked van valamilyen személyes vendettád ezzel a könyvel szemben, hogy már a második kérdésedet írod ki róla?
2023. máj. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
95%

Van egy könyv. A címe is csak egyszerűen könyv.

A kezdete csupa fantazmagória.

Egy pacák ellop egy almát, pedig tudja, hogy baj lesz. Milyen példát mutat a tanulóifjúságnak?

Aztán ott van a testvérgyilkosság.

Egy férj érintetlenül hagyja a feleségét, annak mégis fiúgyermeke lesz...

Tele van borzalmas dolgokkal.

2023. máj. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
91%

"23:

Az alapján gondolom, hogy a Nagy Könyv szavazáson a „Magyarország legkedveltebb regénye 2005” címet, az Egri csillagok kapta."

És ez azt jelenti szerinted, hogy sokan csak ezt az egy könyvet olvasták el?!

Ugye te tudatosan provokálsz, mert ezt viccesnek hiszed?

2023. máj. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
93%

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__12252148..


A másik kérdéssel együtt, összevonva a kérdező, kommentekben megfogalmazott véleményeit, "minek azt elolvasni", "cenzúrázni kellene" stb úgy tudnám összefoglalni, hogy a mások véleményét vagy nem érti, vagy csak nem akarna érteni, ergo fölösleges vitába szállni vele.


A 28-as kommentben feltették a kérdést, hogy tudatosan provokál-e... és, ha csak ennyire képes?

Melyik a jobb?

2023. máj. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:

29:


A “minek azt elolvasni” és a “minek azt 10x elolvasni” között azért van egy árnyalatnyi különbség, olvtárs😁


Cenzúrát én sosem szorgalmaztam. Ne “tévedj” ilyen súlyosan kérlek.


És igen, a provokációm tudatos. A kérdés már csak ilyen. Ha talál, akkor provokál.

2023. máj. 18. 01:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!