Könyvek vásárlása előtt utána szoktatok nézni annak, hogy mennyire problematikus az író?
Pl., hogy rasszista, homofób, TERF, szexuális zaklató, kulturális kisajátítást követ el, rosszul azonosít nemi identitást folyamatosan (misgendering) és hasonlók után?
Angol nyelven persze sokkal tágabb ez a hazalmaz, de rengeteg problematikus író könyve jelenik meg magyar nyelven is.
Azert kíváncsi lennék, hogy ha az ilyeneketcegy halalos betegsegből csak egy "problematikus" orvoscl tudná meggyógyítani, akkor inkább elutasítanak a kezelest és a halalt valasztanák?
Mintsem vmi rasdzista v homofób orvos keze érjen hozzájuk..
Nevetseges...
Utolsó, dehogy. Ez tipikusan olyan emberektől jön, akik unatkoznak és keresik a problémát. Látták Tiktokon, hogy a a trendi amerikai lányok ezzel vannak elfoglalva, szóval majmolni kell őket, mert próbálnak valami vélt értéket magukra venni.
Ha igazi gond van, akkor nem számítanak ezek a közösségi hálós, magamutogató műbalhék. He nem lehet a gender pronoun-jukat kiírni Twitterre, meg kis színes zászlócskákat kirakni, akkor attól félnek, megszűnnek létezni, mert a személyiségük egy az egyben az internetes trendek követéséről szól.
Könyörgöm, ezt a „kulturális kisajátítás” dolgot ne hozzuk már át Amerikából. Mindenki arról írjon, amiről akar, és mindenki azt olvasson, amit akar.
#9 ez a kínai írónő ki volt? Nem találom (feltételezem, amerikai kínai, ezért angolul kerestem rá, de nincs meg)
Az íróról sokszor azt se tudom, hogy férfi vagy nő, csak utána keresek rá, ha tetszett a könyv és szeretnék még tőle olvasni.
Sokkal gyakrabban keresek értékelést a könyvről, hogy ne dobjak ki feleslegesen pénzt és időt egy olyan könyvre, aminek csak a fülszövege jó
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!