Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy enyhén értelmi fogyatékos...

Egy enyhén értelmi fogyatékos fiúnak milyen könyveket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

13 éves, nagyon aranyos fiú, viszont az olvasással és írással gondjai vannak, ezért mindenképpen valami "könnyebb" könyvet szeretnék neki, de mégse óvodás szintű legyen.

Előre is köszönöm!


2021. máj. 17. 18:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Diszlexiásként mondom, hogy nem mondták még rám azt sosem, hogy értelmi fogyatékos lennék, enyhén szólva nincs semmi köze az értelmi fogyatékosnak a diszlexiáshoz.

Ez olyan, mint amikor azt mondják az autistára, hogy biztos csak gluténérzékeny. Na aki ezt hiszi, az még nem találkozott autistával.

2021. jún. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Szülők és iskolavezetés álláspontját írtam le mikor azt írtam, hogy enyhén értelmi fogyatékos, nem én állítottam önkéntesen diagnózist!:) Természetesen az egyértelmű, hogy az említett fogalmaknak (autizmus, diszlexia,értelmi fogyatékosság) nem ugyanaz a jelentésük, bocsánat, ha esetleg félreértelmezhetően fogalmaztam!
2021. jún. 6. 20:17
 13/18 anonim ***** válasza:

11es vagyok, szerintem egyáltalán nem volt félreértelmezhető a fogalmazásod, csak a 10es nem tudhatja, hogy mit jelent az értelmi fogyatékosság. Diszlexiásként pedig segíteni akartam megértetni.


Örült végül a könyvnek a fiú? Milyet kapott? :)

2021. jún. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Igen nagyon örült neki:) Egy mentorprogramban vagyok benne, ezért rajta kívül még 3 másik gyerek is van a csoportomban, ezért kicsit egységesebben kellett összeraknom a csomagot, mindenki kapott egy írószer csomagot (tollak, füzetek stb.) és egy-egy könyvet. Van egy autista fiú a csoportomban, neki a Percy Jackson sorozat első részét vettem meg, aminek nagyon örült. A kérdésben említett fiúnak az egyik itt ajánlott könyvet vettem meg, az Ismerd meg a kerti madarak hangját, aminek szerencsére szintén nagy sikere volt:) Illetve van két lány ők egy-egy csajosabb könyvet kaptak.:) (Tudom nem pont ez volt a kérdésed, de hátha egyszer olvassa valaki, aki szintén hasonló helyzetben van)
2021. jún. 6. 21:17
 15/18 anonim ***** válasza:

Hogy lehet ilyen mentorprogramba becsatlakozni? Egyébként megválaszoltad a kérdésemet, köszönöm!

Büszke lehetsz magadra, nagyon jó ember lehetsz! Biztos örültek az ajándékoknak.

2021. jún. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Én egyetemen keresztül csatlakoztam be a Tanítsunk Magyarországért! nevű programba, ezen keresztül Pest és Nógrád megyében leginkább hátrányos helyzetű településeken segítünk általános iskolás gyerekeknek:) De attól függ, hogy melyik megyébe kerülsz, hogy hol van az egyetemed.

[link] Ezen a linket többet is megtudhatsz róla, ha érdeke:)


Nagyon szépen köszönöm, ez igazán jól esett!:)

2021. jún. 6. 22:41
 17/18 anonim ***** válasza:
Sajnos nem vagyok egyetemista, szakmát tanultam érettségi után, de tervezem a jövőben az egyetemet. Szerencsére pont a debreceni van közel, ami részt vesz a programban. Észben tartom majd, biztos jelentkezek én is mentornak, nagyon tetszik a program, hasonló a Bátor Tábor alapítvány is, ahol tesóm vett részt.
2021. jún. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Szerintem mindenképpen megéri elkezdeni, ha kellően motivált vagy és időd is van rá elég.:)
2021. jún. 14. 19:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!