Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy enyhén értelmi fogyatékos...

Egy enyhén értelmi fogyatékos fiúnak milyen könyveket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

13 éves, nagyon aranyos fiú, viszont az olvasással és írással gondjai vannak, ezért mindenképpen valami "könnyebb" könyvet szeretnék neki, de mégse óvodás szintű legyen.

Előre is köszönöm!


2021. máj. 17. 18:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Az "értelmi fogyatékos" egész pontosan mit takar?
2021. máj. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Sajnos ennél pontosabb diagnózist én sem tudok mondani, viszont ami nekem feltűnt úgymond az az, hogy a különböző dolgokat nehezebben tudja értelmezni, mint írtam a helyesírásával és ezekből adódóan az olvasással is gondjai vannak. A legegyszerűbben viszont úgy tudom jellemezni őt, hogy józan paraszti esze van. Mikor megkérdeztem tőle, hogy mit szeretne ajándékba kapni, akkor azt mondta, hogy valamilyen könyvet szeretne, mert azokat szokta élvezni.
2021. máj. 17. 19:09
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szerettem az állatos könyveket 😁 szerintem ő is örömmel olvasná
2021. máj. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet!:)
2021. máj. 17. 19:11
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

Barátom bátyja odavan a növényes (pl ismerd fel a gombákat/kerti virágokat/szobanövényeket zsebkönyv, szóval normális, ismeretterjesztő könyv), virágos és horgolós/kötő (magáról a technikáról vannak képek, magyarázatok) könyvekért. Ő autista teljesen, nagyon nehezen megy az olvasás, de a memóriája nagyon jó, sok virágot,gombát felismer névszerint.

De szerintem attól függ, hogy mi az érdeklődési köre, lehet pl robotokért rajong vagy madarakért ( bátyjának kedvenc könyve egy madaras köny, ami "hangoskönyv" - lejátsza a madarak hangját és röviden ír a fajtájukról képpel együtt). Imádja még a süteményes szakács könyveket is, csak nézegeti, de órákig elvan vele és viszi magával a könyveket mindenhova - azok az ő biztonsági kapcsai a világhoz.

De nem szereti pl a mesekönyveket, a magazinokat (kivéve a virágos/receptes), állatos se nagyon érdekli.

2021. máj. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azt esetleg nem tudod, hogy mi a címe annak a madaras könyvnek?:)
2021. máj. 17. 19:20
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ismerd meg a kerti madarak hangját! - Ki lakik a kerti fákon?

Caz Buckingham - Andrea Pinnington


Pontosan ez van meg neki, de látom, hogy ez nem elérhető (lehet más boltban van), az erdei madaras elérhető.


[link]

2021. máj. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm!:)
2021. máj. 17. 19:26
 9/18 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen!
2021. máj. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy értelmi fogyatékos, lehet csak tanulási zavara van, és mondjuk diszlexiás.

Ajánlom neki a kaméleon könyveket, azon belül a Percy Jackson sorozatot, Jules Verne könyveit, esetleg, - ha megérti - Sherlock Holmes, és Rejtő Jenő műveit.

Aki szeret olvasni, az már buta semmiképp se lehet!!!

2021. jún. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!