Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Gyűrűk ura könyv mennyivel...

A Gyűrűk ura könyv mennyivel "másabb", mint a Harry Potter?

Figyelt kérdés
A Harry Potter-nek most olvastam ki a 7. részét. Nagyon tetszett. Most szeretném a Gyűrűk ura trilógiával folytatni. A másabbat direkt írtam idézőjelbe, miben másabb pl. az események leírása? A Harry Potter úgy vettem észre egy elég pörgős eseménydús kötet, eseményről eseményre viszonylag gyorsan vált. A Gyűrűk urával mi a helyzet? Olvastam, hogy kicsit unalmasabban adja elő mint a Harry Potter-t. Vagy, hogy több oldalon át csak a tájat mutatja pl.. Ezeknek van valóságalapja? Remélem értitek mire gondolok.:D

2021. febr. 11. 20:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen más, sosem értettem, miért próbálják összehasonlítani a kettőt. A HP egy ifjúsági regénysorozat, a GYU pedig egy hat könyvből (igen, hat, nem három) álló nagyregény.

Személy szerint mindkettőt nagyon szeretem, de sosem állítom párhuzamba, mert ahogy az egyik válaszoló is írta, olyan, mintha a Szent Johanna Gimit hasonlítanád össze a Háború és békével, tök más.

Harmadik, Jókai is élvezhető, ha megfelelő életkorban olvasod.

2021. febr. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
25%

11-es

Kinek a pap...

2021. febr. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
97%

Én mindkettőt olvastam. Bár ez szemszöge kérdése. Én 13 se vagyok, de a Harry Potter az egy pörgősebb ritmusa van. A Gyűrűk urának lassabb. A tájleírás jóval hosszabb, de szerintem jó is, hogy hosszabb, mert anélkül nehezen lehetne elképzelni, a történtejet/helyszíneket. A Harry Potter-Ben kevesebb van leírva, de teljesen másnak képzeltem el mindent mint a filmben. A gyűrűk úrában viszont teljesen el lehet képelni és a film nem adja át azt amit a könyv. Itt az izgalmasabb részeket rendesen át lehet élni. Már a hangulata is izgalmasabb eleve bár a 60 hányadik oldalnál kezd izgalmasabb lenni. A filmből szinte az EGÉSZ Történetet kihagyták.


Lehet, hogy kicsit sokat írtam, de ez az egyik kedvenc könyvem😅

2021. febr. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

A többiekkel egyetértek, ami a leírásokra vonatkozik. Szembetűnő különbség még a versek kezelése. Rowling itt-ott elrímelgetett, de a GyU-ban szép, hosszú elbeszélő költemények és versbetétek vannak, ami van, akinek sok. Édesanyám például nehezen bírja Tandorit. Szerintem piszkosul jók.

Amúgy Scribden fent van egy része, olvass bele, ha szeretnél.

2021. febr. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
29%
12-es, akkor gondolom, Victor Hugo-tól még nem olvastál. ;)
2021. febr. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
31%

De,olvastam több művét is. Tetszettek is.

De a "Kinek a pap..." nem ment át ahogy látom.

2021. febr. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
26%

Nem kell gorombáskodni, különben is azt írtam, bizonyos életkorban. Úgy látom, neked meg ez "nem ment át".

Remélem, olvasó ember vagy, én igen, mentem is olvasni! ;) (Egy kis Szabó Magdát)

2021. febr. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
28%

Én normálisan szóltam,erre jött a 15-ös komment ami elég erősen lenézőnek érződött. De ha nem annak lett szánva akkor elnézést.

Igen,ha tehetem minden nap olvasok. Most az Amerikai istenek van folyamatban, bár nem mondom,hogy le vagyok nyűgözve.

2021. febr. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
59%
Én nem tudom, de én belekezdtem olvasni egyszer a Gyűrűk urába, az kicsit lassabb tempójú sztori szerintem, a Harry Potterben meg percenként történik valami. És tehát asszem,hogy a Gyűrűk urában nem csak az a lassabb, hogy minden nagyon részletesen le van írva; hanem tehát mondjuk pl a sztori sem annyira pergős. De amúgy szal tehát mind a kettő jó; a HP is,meg a LOTR is. :) A LOTR -ban amúgy nekem legjobban az a középkorias ábrázolás tetszik, nagyon átjön a hangulata; a HP-ben meg kábé az egész. :)
2021. febr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!