Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Jurassic Park könyvváltozata...

A Jurassic Park könyvváltozata mennyivel ad többet, mint a film?

Figyelt kérdés
Sok dolog kimaradt a filmből? Érdemes elolvasni?

#könyv #Jurassic Park #Michael Criichton #Őslény Park
2015. aug. 14. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Van egy film alapján készült, ami lényegében csak a filmes történetet tartalmazza.

Illetve az Őslénypark, ami sokkal tágabb világot mutat be, logikusabb, több benne a történés és a szereplő.

2015. aug. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én anno még a Jurassic Park (1) film megjelenése előtt olvastam a könyvet és le voltam nyűgözve. Az eleje egy picit döcögős volt, de ahogy beindultak az események. Jóformán egy szuszra olvastam el.


Aztán 1-2 év múlva bemutatták a filmet és nem lehetett nem megnézni. Egyetlen egy hiányérzetem volt csak, ami akkor abban az első filmből kimaradt. De ha beletették volna, akkor sokkal hosszabbra kellett volna csinálni a filmet. Viszont a látvány annyira "hűha" volt az akkor még egyáltalán nem általános számítógépes technika miatt, hogy kárpótolta a kimaradt részeket.

Egyébként a leginkább - általam - hiányolt rész az első filmből a repülő dínók csarnokából való kimenekülés. Ezt végül benyomták a második részbe. A könyv történetét egyébként az első film tartalmazza, nagyjából lefedve az egészet. Ha már rég láttad a filmet és most inkább olvasni akarsz, akkor szerintem bátran vágj bele, mert pörgős, jó könyv szerintem.

2015. aug. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes elolvasni, egészen más, mint a film, bár az alapfelállás ugyanaz. A film sokkal lazább, inkább főleg a látványosságra hajt, és a történet tudományosabb oldalát a minimumra redukálja.


A könyv sötétebb, durvább, cinikusabb, és elég részletesen tárgyalja az emberszereplők személyes történetét, a park különféle rendszereinek és a klónozásnak működését. Ahogy írták, nagyon sok részt kihagytak belőle, ezek közül a jelenetek közül aztán pár bekerült a filmfolytatásokba. A könyvben néhány szereplő személyisége, viszonyuk és sorsuk is nagyon más, és vannak olyan szereplők is, akik a filmben nem tűnnek fel (bár ők inkább mellékszereplők), illetve olyanok is, akiket a filmhez összegyúrtak egy szereplővé. Valamint a könyv tele van filozofálgatással, a szereplők hosszasan vitáznak egymással, hogy mi helyes meg mi nem, mit vétett az emberiség a természet ellen, meg ilyenek.


Nekem amúgy a film jobban tetszik, mert nem olyan komor és sötét hangulatú, mint a könyv, és a könyv egyes részei, köztük a finálé, nekem nem igazán jöttek be. Viszont a parkról és a dolgozókról adott háttér-információkat meg a tudományos magyarázatokat nagyon élveztem. Igazán kitágítják a történetet, és sokkal "valóságosabbá", komolyabbá teszik az egészet.

2015. aug. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ mindenkinek! Mentek a zöld kezek. Én az eredeti könyvre gondoltam a kérdésnél. Szerintem be is iktatom az elolvasását. Bár a repülő hüllős rész annyira nekem nem tetszett, de a harmadik film szerintem eleve elég elhibázott volt, szóval nem ítélkezem. :)
2015. aug. 17. 13:53
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A repülős dínós rész a filmen tényleg nem volt akkora eresztés. Mint ahogy a második rész sem úgy egészében.
2015. aug. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a könyv repülő hüllős része egészen más, mint a 3. film jelenete, sőt, én nem is nagyon értem, hogy miért panaszkodtak sokan amiatt, hogy nem tették bele az első filmbe. Szinte semmi jelentősége nincs a történetre nézve, és nagyon rövid.


De nem akarom lelőni a poént, van sok érdekesség a könyvben, amik közül csak párat tettek át a filmekbe. Érdekes összehasonlítani a könyvet a filmekkel, hogy milyen hasonlóságok és micsoda nagy eltérések vannak köztük. Jó olvasást!

2015. aug. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!