Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Gyűrűk ura könyv mennyivel...

A Gyűrűk ura könyv mennyivel "másabb", mint a Harry Potter?

Figyelt kérdés
A Harry Potter-nek most olvastam ki a 7. részét. Nagyon tetszett. Most szeretném a Gyűrűk ura trilógiával folytatni. A másabbat direkt írtam idézőjelbe, miben másabb pl. az események leírása? A Harry Potter úgy vettem észre egy elég pörgős eseménydús kötet, eseményről eseményre viszonylag gyorsan vált. A Gyűrűk urával mi a helyzet? Olvastam, hogy kicsit unalmasabban adja elő mint a Harry Potter-t. Vagy, hogy több oldalon át csak a tájat mutatja pl.. Ezeknek van valóságalapja? Remélem értitek mire gondolok.:D

2021. febr. 11. 20:45
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Tájat mutatja BE...kihagytam...nem a filmről beszélek.:D
2021. febr. 11. 20:46
 2/19 anonim ***** válasza:
73%

Én el kezdtem olvasni a Gyűrűk urát, de hihetetlen hosszúak voltak a leírások. Persze, szépek. Az író gyönyörűen leírta a tájat, de nekem nem volt kedvem végigszenvedni azokat a részeket, de átugorni még sem akartam.

A könyv feléig jutottam el, ha jól emlékszem.


A filmet is el kezdtem nézni, de azt is kikapcsoltam a felénél.


Lehet, majd újra bepróbálkozom velük, mert amúgy az alapsztori érdekes, az tetszett is, csak a hosszú leírások vették el a kedvem. De tuti adok majd neki második esélyt.


Szerintem te is nyugodtan elkezdheted, aztán meglátod, tetszik-e.

2021. febr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%

A Gyűrűk ura több évtizeddel a Harry Potter előtt íródott, így persze, hogy másabb a leírása.

Részletes de marhára érdekes leírásokat ad szerintem (szóval nem ilyen Jókais borzalmat) , és persze egy komolyabb mű, mint a Harry Potter. (félreértés ne essen, nagyon szeretem a HP-t is)

Erre megkell érni és ezt nem kötekedésnek szánom persze. Én is 2x olvastam el, 11 illetve 21 évesen. Ég és föld volt a kettő közötti élmény és sokkal jobban tetszett másodjára.

Szóval ha úgy érzed készen állsz rá akkor hajrá! :)

2021. febr. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
Ez kb. olyan kérdés, mint pl. "most olvastam ki a Szent Johanna gimit, szerintetek élvezni fogom Tolsztojtól a Háború és békét?"
2021. febr. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem olyan, mert nem a történetére voltam kíváncsi, mert mindkettőnek ismerem az alap sztoriját. Az író által leírt dolgokra kérdeztem rá. Ezért is írtam, hogy "remélem értitek miről beszélek". Mennyire részletesen ír le valamit, tényleg túlzásba viszi a tájak bemutatását, a karakterek tulajdonságait...esetleg több oldalon keresztül stb..
2021. febr. 12. 10:24
 6/19 anonim ***** válasza:
80%
Az, hogy a tájleírás túlzásba van vive vagy sem, az teljességgel szubjektív megítélés.
2021. febr. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
A Harry Potterhez képest mennyivel lassabb?
2021. febr. 12. 12:10
 8/19 anonim ***** válasza:
30%
Jézus Isten, olvass el belőle egy fejezetet és nézd meg, hogy tetszik vagy sem, és kész...
2021. febr. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nincs meg, ezért kérdezem érdemes megvenni vagy sem. Mind a 3 része 12.000 ft együtt. Saját véleményekre vagyok kíváncsi.
2021. febr. 12. 12:19
 10/19 A kérdező kommentje:
Ha meglenne nem kérdeznék ilyen f.szságot, hanem összehasonlítanám.
2021. febr. 12. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!