Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Melyik jobb, Dota 2 vagy a LoL?

Melyik jobb, Dota 2 vagy a LoL?

Figyelt kérdés
A lol-ban nem vagyok valami jó, sőt szinte mindig én vagyok a csapat noobja pvp-ben, flamelnek folyamatosan, de még csak 2 hónapja kezdtem, hátha még van remény... közben gondoltam kipróbálom a dota 2-t is. Kíváncsi lennék hogy ki szerint melyik a jobb, és miért.

2015. jún. 11. 21:18
1 2
 1/16 savanyújóska ***** válasza:
100%
Melyik a jobb a Coca-Cola, vagy a Pepsi? Ha ebbe belemész, olyan flamewar indul, hogy csak kapkodni fogod a fejed. (A Riotot eredetileg a Dotából kiugrott fejlesztők alapították.) Ami esetleg sokat segít, ha nete nézel videókat, nagyon sok dolog triviális, de csak ha egyszer elmondják. Most már magyarul is van 1.2 videó, ami pont az ilyen kezdőknek szól, ha angolul is tudsz akkor pedig nagyjából végtelen a választék, csak győzd. Legjobb ha találsz valakit aki személyesen tud veled foglalkozni (neten keresztül is pöpec), én nagyon sokat köszönhetek annak, hogy az első meccsemet valaki más végigkommentálta, és többnyire volt olyan ismerős, aki helyretett. Illetve mobafire.com-on vannak hasznos buildek kezdőknek, nagyon sokban hosszabbab is írnak, nem csak az adott championról, hanem a játékmechanikáról is.
2015. jún. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ha a lolban nem vagy jó, akkor a dotában sem leszel az, sőt... ezt garantálom. Nézz videókat, olvass a játékról, próbáld képezni magad, megtanulni a játékot, ne csak arra hagyatkozz, hogy van remény, meg ilyen sületlenségek.
2015. jún. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
43%

Dota

1.válaszoló: egyértelmű,h a coca cola jobb, mint a pepsi

2015. jún. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

3. válaszoló ++++++ :D


Amúgy ha LoLban nem vagy jó, akkor valószínű Dotában sem leszel. Azért mondom, hogy valószínű, mert LoLban igazából, elismerem, sokkal több a skillshotos hero. Dotában direkt vannak kezdőkre szabott szerverek, játékmódok ahol elkezdheted edzeni magad. Ha igazán jó akarsz lenni, akkor tényleg videók (Dotából Dotacinema és simplyDota), ha csak fun, akkor szerezz még 4 embert és bármelyiket a 2 játék közül toljátok, mert teljesen mindegy.


Ugyanakkor a Dotában sokkal, SOKKAL bonyolultabb mechanizmus van, mint bármely másik MOBA-ban. Annyi előnyöd van, hogy az ilyen mechanizmusokat 500 óra alatt nem tudják mások sem (aki nagyon szar, van, hogy 2000 óra után sem...).


Sok sikert, és csak gyakorolj, kérj meg barátot, aki tud játszani, nézz videókat, bot meccsezz, és ne hagyd, hogy a toxic community elvegye a kedved!


UI. próbálj ki minden rolet és herot, hogy megtaláld a megfelelőt (Dota megint előnyben, bármely herot játszhatod lv 1-től kezdve. Tutorialt mindenképp csináld meg, ha belevágsz!).

2015. jún. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Barátom amúgy se sok van, és nem lolozik közülük senki, szóval nem tudok kit megkérni hogy segítsen be. A játékban meg ritka hogy segítőkész csapattársakat kapok, inkább csak jön a noobozás.. így most próbálgatom sorra a hősöket. Ekko-val, Jinx-el vagy Ashe-val botok ellen simán összeszedek 20 killt de pvp-ben lealáznak 0/20/0-s statokra kb.

Ha itt valaki esetleg tud segíteni ezekkel a játék mechanizmusokkal kapcsolatban, hálás lennék :)

2015. jún. 12. 18:57
 6/16 anonim ***** válasza:

Érdekes olvasmány:


[link]

2015. jún. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Előző, nagyon köszi! :) De ment a zöld kéz mindenkinek.
2015. jún. 13. 10:26
 8/16 anonim ***** válasza:

Egyik sem. 3500 órám van dotába, és ezzel a 3500-al a hátam mögött mondom Neked, hogy ne kezdd el. Semmi jó nem származik belőle. Nem fogod élvezni egy pillanatát sem, minden meccs tele van olyan emberekkel, akik az életben nem tudnak érvényesülni, és ezért anonim accountok mögé bújva trollkodnak/verik magukat. A meccseid fele el lesz rontva, mert

- valaki már az első 10 percben ki fog lépni, ezzel teljesen felborítva az egyensúlyt

- angol keresésen kapsz magad mellé 2 oroszt, akik 4000 óra után sem tudnak alap dolgokat, az angoltudások pedig kimerül annyiban, hogy "i fuck your mom xd"

- ha nincs se orosz, se leaver, akkor jön majd a veszekedés. Te egy köcsög vagy mert ezt pickelted, te ne menj midre, én fogok midre menni, te feedelsz, te fos vagy, téged reportoltalak mert nem azt a hőst hoztad amit mondtam hogy hozz, oké, mostantól direkt elkezdek feedelni mert noobok vagytok, és hasonlók. 10-ből 7 meccsen ez megy, és ahogy egyre feljebb kerülsz a ranglistán, csak még egoistább/agresszívabb függőkkel tesz össze, akik szó szerint csak egész nap a Dotát tolják.


Tényleg szükséged van egy stresszes nap után arra, hogy még a maradék idegrendszered is felemésszék ezek a deformált emberek? Ha igen, akkor mindenképp töltsd ezzel a nyarat, jobb és gyorsabb módja nincs, hogy belőled is egy ilyen idegbeteg legyen. Csinálj bármit a nyáron, csak ne ezt, könyörgöm. Ha már mindenképp gépeznél, inkább játssz értelmes játékokkal, próbáld ki a Wolf Among Us-t, vagy a Bioshock Infinitet, vagy nézz Cowboy Bebopot.

2015. jún. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Szerintem ha csak magadba tolnád akármelyiket is, ne kezdj bele, rengeteg oltást, szidást fogsz kapni.
2015. jún. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ezért is gondolkozom még mindig a dotán, mindenhol azt hallom hogy sokkal több az idegbeteg troll meg népi cserépedény mint lolban...
2015. jún. 13. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!