Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Kinek hogy tetszik a Rome...

Kinek hogy tetszik a Rome Total War 2? Vélemények?

Figyelt kérdés
Nem tudom vegyem-e meg ezt a játékot, sajnálom rá a pénzt, ezért kellenének a vélemények, mennire jó játékról van itt szó. Már játszottam az első részével, eléggé tetszett, csak ez most miben más, miben jobb, mint az első? Várom az értelmes válaszokat!

2014. okt. 20. 21:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A történet ott kezdődik, hogy volt a hírhedt Szeptember 3, amikor is 2013-ban kiadtak egy "Rome 2" feliratú kupac sz@rt. Azóta a játék 15 patchet látott. Ezek folyamatosan javították a játékot, de az igazán szembetűnő javulás a Patch 14-nél, ami az abszolút inkompetens ostromlási AI-t javította fel kifejezetten jó szintre, illetve a Patch 15-nél, ami újradolgozta az építkezési rendszert és behozta a játékba azt a politikai rendszert, ami kiadástól meg volt ígérve, csak elcseszték. Ez az egész bizonyítja, hogy a játéknak szüksége lett volna még egy év fejlesztésre, és akkor semmi gond nem lett volna. Mostmár mindegy.


Maga a játék. Elég más, mnit az első. Az első dolog a provincia-rendszer. Itt már nem minden egyes város a maga körzete és magáélrt felel, hanem provinciák vannak a térképen, amikben 2-4 város van. Ezek közül egy fallal körülvett főváros, a többi peddig fal nélküli kisváros. Bármilyen épületet építesz bármelyik városban, a hatásai a provinciában lévő összes településre kihatással lesznek. Pl. Alexandriában, Egyiptom provinciában építesz egy halászkikötőt, ami kaját termel, de a szenny miatt viszi le a közbiztonságot. Ezért Memphisben, szintén Egyiptom provinciában építesz egy templomot, ami felviszi a közbiztonságot a vallásnak köszönhetően. Így kell kiegyensúlyozni a provinciákban a kaja - közbiztonság - pénztermelés és esetlegesen a katonai szempontokat. Nyilván, a provinciákat specializálni érdemes, hogy maximalizáld az előnyeit.


A második dolog, hogy nincs benne családfa. Sokan mondják, hogy nincs rá szükség, és valóban működik nélküle a játék, de nekem óriási hiány volt a beleélhetőséget tekintve. Az összes tábornokod a seregeidben durván ugyanúgy fognak kinézni, hülye neveik lesznek, és ha egyszer meghalnak többé emlékezni se fogsz rájuk. Nincs benne semmilyen szerepjáték-szerű kötődés a családtagjaid iránt, mint a Rome 1-ben volt. Nagy hiányosság szerintem.


Harmadik dolog a részletesség. Rengetegsok nép van, megszámlálhatatlan játszhatatlan törzs/városállam, illetve a játszható népek sora is szerintem all-time rekordokat döntöget a Total War sorozatban. Egységeket tekintve több mint 700 van a játékban, ami óriási szám. Vsizont nem arányos a népek számával. Vegyük pl. a germánok kezdését. Ott vagy te 1 várossal Suebia provinciában, és körülötted van még vagy 5-6 germán törzs. Ezeknek a törzseknek zsírugyanazok az egységeik, mint neked. Tulajdonképpen ez nem is baj, mert megteremti a kezdeti törzsi rivalizálás érzését, mintha tényleg a saját népeddel harcolnál, csak éppen az abszolút hatalomért. Magadnak kell eldöntened, hogy ez tetszik-e vagy nem. Arról pillanatnyilag van egy jópár vita, hogy néhány nép túl gyenge/nicns elég egységük. Ezekbe a vitákba itt beszállhatsz, és alapból a játékot megismerheted a játékosoktól: [link]


A harmadik dologból következik a negyedik, hogy itt ez a rengetegsok népcsoport kultúrákba vannak csoportosítva. Latin-Pun-Ibériai-Kelta-Germán-Nomád-Keleti-Sivatagi nomád-Hellén. A kultúra (és alapvetően a közbiztonságrendszer) sokkal jobban van itt megoldva, mint a Rome 1-ben volt. Itt mostmár bizonyos faktorok szerepet játszanak minden egyes provinciának a kultúrájában. Az, hogy ezek a jelenlévő kultúrák helyi befolyása mekkora, arányosan fogja kifejten ia hatásait. Pl. Kárthágóban van +5 helyi pun tradíció, és semmi egyéb, ott akkor 100% pun kultúra lesz. Rómában van +5 helyi latin tradíció, de te mondjuk Kárthágóval meghódítod Rómát. Odatelepítesz egy követet, aki terjeszti majd ött a pun kultúrát +5 pun kultúra a karaktertől, és mondjuk kifejelsztesz egy civil technológiát, ami automatikusan a birtokolt provinciádba ad +5 pun kultúrát a technológiában. Így tehát msot Rómában van +5 latin kultúra és +10 pun kultúra összesen, tehát a hódításod után lesz ott 33% latin és 66% pun kultúra. Mindez azért lényeges, mert az idegen kultúrák jelenléte le fogja vinni a közbiztonságot, ezért a saját kultúrád betelepítése nagyon fontos hódítások után.


Hát most hirtelen kb ennyi jutott eszembe azokról a dolgokról, hogy mit tud ajánlani a játék. Összesítve most, a Patch 15-el ez egy nagyon jó játék, én tudom ajánlani, de sokkal összetetteb, mint a Rome 1 volt, és extrém nagyvonalú. Hatalmas térkép, rengeteg nép.


Viszont még egy dolog, ami óriási hiba: a DLC pénzhajkurászás. Már nem is emlékszem, hogy mennyi DLC-t adtak ki a játékhoz, de azt tudom, hogy az összes DLC ára összesen megvan annyi, mint az alapjátéké. Van néhány jó, a kampány-packok kifejezetten jóra sikerültek, de vannak olyan atrocitások is, mint hogy a Parthiai teve-cataprhractokért fizetned kell még 7 eurót. Egy oylan egységért, aminek kiadástól kezdve ingyen benne kellett volna lennie a játékban, sőt a Rome 1-ben benne is volt ingyen. És emellé az egy egység mellé kapsz egy rakás olyan szemetet, mint "méhkaptár lövő katapultok", amiket a büdös életbe nem használsz, de azért megkapod, ha azért az egy normális egységért már kifizetsz ennyi pénzt. Undorító dolog.

2014. okt. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a terjedelmes választ! Hát igen, elég jó játékot sikerült összehozniuk. De akkor szerinted megéri megvenni? Vagy akkor melyik más játékra szánjam a pénzt? És még egy: tudsz valami jó videót (lehetőleg magyart, ha nem az se baj), ahol bemutatják gameplay-szerűen a játékot? Előre is köszi.
2014. okt. 21. 16:15
 3/14 A kérdező kommentje:
Még egy: ha megveszem a játékot, azt patch-csel együtt kapom, vagy még külön patchelnem kell utána?
2014. okt. 21. 16:16
 4/14 anonim ***** válasza:

Az a verzió, ami most a boltokban van, illetve Steamen letölthető, tartalmazza a Patch 15-öt. Illetve ha aktiválod Steamen (nyilvánvalóan ezt megteszed), akkor bekapcsolhatod az opciót, hogy automatikusan frissítse mindig a játékot, amikor új Patch jön ki hozzá.


Szerintem megéri megvenni, mert egy nagyon jó játék, DE az árak megtévesztőek! Ha a teljes élményt akarod, akkor szinte dupla-annyit kell fizetned, mint alapból. Összeszámolom: az alapjátékban most 13 nép játszható.

- Greek States CP tartalmaz 3 népet (Athén, Spárta, Epirus)

- Nomadic tribes CP 3 népet (Royal Scythia, Roxolani, Massagetae)

- Hannibal at the gates tartalmaz egy mini-kampányt és 3 népet (Arevaci, Lusitani, Syracuse)

- Caesar in Gaul egy mini-kampányt és 3 népet (Nervii, Boii, Galatia)

- Pirates & Raider CP tartalmaz 3 népet (Tylis, Odrysian Kingdom, Ardiae)


Tehát a DLC-kben összesen több játszható nép oldódik fel, mnit amennyi az alapjátékban eredetileg van. Szerintem ez elég sz@r fejlesztői mentalitás, egy pénzlehúzás az egész. Ezeken a DLC-ken kívül van még 2 unit pack, amik mindkettőek fontosan néhány erős egységért, de a maradék egyésgeik szinte feleslegesek, így ezekért is többet fizetsz, mint amennyit érnek.


Mentségükre szóljon, hogy a mini-kampányok nagyon jók, SŐT egy harmadik mini-kapmányt is adtak ki teljesen ingyen, ami a fő-kampány méreteivel vetekszik, szóval egy elég nagy dolog, ingyen.


A multiplayere a játéknak nagyon jó, többnyire remekül kiegyensúlyozottak a népek, csak néhány van, amivel elégedetlenkedünk mostanában a fórumokon. Szóval ezzel a részével sincs igazán gond, elég jóra sikerült.


Egy mnodatban: ajánlom, jó játék, de óvatosan, mert ha utólag derül ki hogy mégsem tetszik, akkor sok pénzt buksz vele, sőt ha a teljes játékélményt akarod, akkor még vásárlás után is perkálni kell egy rakás pénzt.

2014. okt. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ajánlom mnidenképpen Heir of Carthege csatornáját, igazából az összes videója kollektívan bemutatja a Rome 2-t gameplay-szerűen. Néhányba tekergess bele, játszik kampányt és multiplayer csatákat is.


https://www.youtube.com/user/HeirofCarthage


Nem magyar.

2014. okt. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ó, akkor még sok vesződni van vele :D És ha mindezeket a + dolgokat beleveszem, körülbelül mennyibe fog ez nekem fájni? Illetve ezeket a dolgokat a játékon belül kell megvenni, vagy külön "rendelni"? Bocs, nem értek olyan jól ehhez. Illetve hogyan működik a Steamen való letöltés? Akkor letöltheted, de akkor utalnod kell a pénzt is mellé? Ehhez sem nagyon értek...
2014. okt. 21. 20:44
 7/14 anonim ***** válasza:

55€ + 15€ + 15€ + 8€ + 8€ + 8€ + 3€ + 3€ = 115€

Ez az összes kiegészítő. Plusz még 2,5€ a vér és erőszak kiegészítő, ami magától értetődően véreffekteket, illetve lefejezéseket és grafikus sérüléseket ad a játékba. Ezt azért nem számoltam bele a dologba, mert semmit nem ad hozzá a játékmenethez, csupán esztétikai jellegű.


A digitális vásárlás a világ legegyszerűbb dolga. Steamen megrendeled a játékot, utalod a pénzt bankkártyáról (lehetetlen elhibázni a rendelést, csak ki kell tölteni néhány adatot a Steames platformon belül a számítógépeden), és onnantól kezdve a te Steames felhasználódon birtoklod a játékot. Onnantól kezdve bármiylen számítógépen ha bejelentkezel Steamre, ott elkezdheted letölteni, nyilván elsősorban az otthoni gépeden ahol játszani szoktál. Pár percig tart az egész, csak egy bankkártya kell hozzá, meg ez a rengeteg pénz amit lehúznak a játékosról.


Én amúgy azt ajánlanám, ha úgy döntesz, hogy megveszed a játékot, várj valamilyen Halloween-i leárazásra, olyankor röpködnek az 50-60-70-80%-os kedvezmények Steamen.

2014. okt. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Akkor először le kell töltenem a steamet, utána játszhatok? Eddig még nem vettem/szedtem le steames játékot, nem tudom mire számítsak. Hát azért eléggé drága ez a játék :/ Nem tudom áldozzam-e rá ezt a pénzt... De azért köszi a válaszokat!
2014. okt. 22. 15:43
 9/14 A kérdező kommentje:
És miben jobb a Steamen letölteni a játékot, mint boltban megvenni? Ugyanis ott sokkal olcsóbb....???
2014. okt. 24. 09:44
 10/14 anonim ***** válasza:

Steamen egy perc alatt lebonyolíthatod a vásárlást, azonnal megkezdődik a eltöltés, és ha jó a neted, egy óra után már játszhatsz ois vele. Továbbá részese lehetsz minden előnynek, amit a Steam nyújt, pl. eventek, leárazások (gondolom hallottál már a híres Steam Summer Sale-ről - Steam nyári leárazás), ingyen hétvégék más játékokhoz, vagy ha Steamen rendelsz elő egy játékot akkor szinte mindig kapsz valami extrát a játékodhoz.


Lehet, hogy valamelyik boltban olcsóbban adják, mint Steamen kapható, de ezerszer egyszerűbb a steames vásárlás és hidd el, ha kivársz egy jó akciót (Halloweeni, karácsonyi, nyári leárazások) akkor a Steames ár is szépen le fog meni bolti árra, vagy még az alá. Sőt, most nemrég jelentették be a Total War: Attila c. játékot - ha szerencséd van, akkor abból is csinálnak egy olyan felhajtást, hogy pl. a korábbi játékok 50%-al olcsóbban kaphatóak. Nemrég volt egy speciális Total War leárazás, amikor a régebbi játékok, a Rome 1, Medieval 1-2, Empire, stb valami 80% kedvezményt kaptak. Fillérekért lehetett kapni őket.


Ilyesmi előnyei vannak a Steamnek. Ami még mellékesen hozzátehető, hogy az egész olyan, mint egy Gamer Facebook, csak a fb minden idegesítő eleme hiányzik, vagy legalábbis úgy el van rejtve, hogy sose bosszankodsz rajta. Együtt tudsz multizni barátokkal, új embereket ismerhetsz meg online, achievementeket gyűjthetsz játékokhoz, a steames chatnek van ingyenes beépített hangos-chatje stb.


Jó ez most tudom hogy inkább magának a Steamnek a fényezése, mintsem az ottani vásárlásnak, de lényegében ezt az összes előnyt élvezheted, ha Steamen vásárolsz. Illetve ha jól tudom, ha megveszed a boltban a játékot, ott kapsz hozzá egy kódot, ami a dobozán vagy a kézikönyvében van, amivel utólag is tudod aktiválni Steamen, úgyhogy nem feltétlenül kell online vásárolni, megveheted boltban, aztán felteszed Steamre magadnak.

2014. okt. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!