Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Az új generációs számítógépes...

Az új generációs számítógépes játékok idejében mikor és hogyan jelentek meg az első csalások?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdés adott. Mi és miért vezette a fejlesztőket oda, hogy csaló eszközökhöz folyamodjanak már a számítógépes játékok világában is? Próbáltam rá googlézni, de nem találtam semmit. A fejlesztők már alapból úgy tervezték meg/találták ki a játékokat, hogy elrejtettek bennük csaló kódokat, vagy hackerek, programozók belenyúltak a kiadott játékokba, hogy könnyebb legyen vele játszani, netán izgalmasabbá kívánták tenni az unalmast?


Amikor 10 éves voltam, 2000-et írtunk és akkor játszottam a GTA legelső 3 dimenziós játékával. A legjobb játék volt, még a két szomszéd srácot is áthívtam, hogy nézzék meg saját szemükkel, mert nem hitték el azt, amiket mondtam.

A játék előtt a DOOM 1-2-3 volt nagy játék, de esélye se volt a GTA-val szemben. Már a DOOM-hoz is voltak csalások, pl. halhatatlanság. Természetesen a GTA-hoz is.

Viszont a legelső IBM gépekre tervezett játékokhoz, mint a Spiderman, Historik (ki emlékszik rá? :D), Stunts, Lotus, Mortal Kombat 1, simfarm, Golden Axe, Prince of Persia, nem emlékszem rá, hogy volt ezekhez csalás, szerintem nem. volt. Akkoriban a Mortal Kombatot 30x kivittük tesómmal, mindig Gorróval sz*ptunk mindketten :)


Mit tudtok mindezekről? 23/F



2012. júl. 31. 00:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Te olyan csalásra gondolsz, mint pl. wallhack?

Azokat nem a fejlesztők csinálták, hanem otthon ügyes programozók megoldották utólag.

A GTA-ba pl. meg maga a Rockstar csinálta a cheateket, valószínűleg azért, hogy akik csak úgy agyatlan szórakozást akarnak azoknak is megfelelő legyen a játék, és azoknak is, akik komolyan a sztori miatt csinálják a játékot.

De holnap utánajárok én is, ha nem írok akkor valószínűleg nem találtam megosztani érdemes információt.

2012. júl. 31. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A csalás mást és mást jelentett az adott években.

Pl. a Stunts nevű iszonyat régi játékban ha a kész pálya szerkesztésébe belenyúltál, és betettél 1 darab fát a sarokba, vagy eltávolítottál egy elemet, ezzel felülírva a pályát, lenulláztad a toplistát, így ha pl. nem tudtad lehagyni a testvéred (:D) így első lehettél.


Pl. Ha nem tudtad kivinni a Cannon fodder-t (ne mond, hogy nem ismered :D) akkor beírtál valamit, és meg is nyerted a játékot.


Vagy ha állandóan megöltek, halhatatlanságot használtál, vagy összes fegyver kódját, és úgy rögtön esélyes volt :)


Továbbá: átmenni falon, repülés, élet feltöltése, pénz feltöltése, kifogyhatatlan lőszer fegyverhez, stb...

2012. júl. 31. 01:17
 3/7 A kérdező kommentje:

Utána jártam, már csak le kell fordítani :D

[link]

2012. júl. 31. 01:23
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezek a csalások szimplán a fejlesztést segítik elő. Tehát te mint fejlesztő/teszter arra vagy kíváncsi, hogy mondjuk a karaktered az adott pálya végén át tud-e haladni egy adott szakaszon, vagy nem. Na ilyenkor nem fogsz egész nap a gép előtt ülni, végigcsinálni egymás után hússzor a sokszor félkész pályát, hogy megnézd, hanem beütsz mondjuk egy végtelen élet kódot, végigszaladsz és megnézed. Vagy odateleportálsz. Vagy akármi. Na ezek a fejlesztői csalások szoktak bennmaradni sokszor a végleges játékban, ezt igazából a készítők döntik el, ma már nem nagyon szokták benne hagyni ezeket. Modos csalás meg megint más, azokat már ügyes kis programozók hozzák össze, de az nem az alapjáték része.
2012. júl. 31. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Na most nézem a wikipediás link is erről beszél, hogy a fejlesztésben, bug keresésben segíti a fejlesztőket.
2012. júl. 31. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Most már értem mire gondolsz, előző sikeresen meg is válaszolta.
2012. júl. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Tehát egyidős a cheat a játékokkal, és fejlesztéshez használták.

2012. júl. 31. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!