Miért van az, hogy a filmekben és sorozatokban a tudósok mindig őrültek, erkölcstelenek, bunkók, depressziósak vagy két lábon járó szerencsétlenségek?
Ezeket a dolgokat csak az amerikai filmekben találod meg, mert ők annyira elfogadóak és multikultik, hogy tele vannak ilyen sztereotípiákkal.
Az öltönyös fehér csávó nőcsábász bróker, a wisconsiniak kockás ingben és weszkó csizmában köpködik egymást és egy csomó egyéb.
Kínai, japán, francia, angol filmekben ennek a nyomát sem találod, ott a történetre helyezik a hangsúlyt, nem a karakterekre.
Túlzás és általánosítás.
Nem mindig ilyenek, csak legfeljebb sok filmben.
Alapvetően azért, mert semmi érdekes nincs egy átlagos tudósban, aki csak tud és nem botrányos.
Ellepéldák:
Interstellar, 2014
The Martian, 2015
The Theory of everything, 2014
Primer, 2004
Imitation game, 2014
Arrival, 2016
Hidden figures, 2016
The Social Network (2010)
Pirates of Silicon Valley, 1999
I Origins, 2014
Attenborough filmek :)
Limonádéból is van, ami nem ilyen: Bones, *CSI
Te most őszintén néznél filmet olyanról, aki napi 20 órában egyenleteket és eljárásokat optimalizál?
Tudod milyen kb unalmas programozónak lenni kívülről? Vagy, hogy egy óriás molekula szintézis mennyire vihető filmre? Többnyire azért nem hallasz ezekről, mert nem érdekel senkit, mert belterjes az infó, ami lényegesés külső karakterek számára érthetetlen.
Bezzeg egy őrült, egy bunkó, egy szerencsétlenség, egy erkölcs nélküli ember az, akit mindenki meg tud érteni, mert kicsit mindannyian ilyenek vagyunk (pszichológia) és ezért tudunk ezekhez az "esendő" karakterekhez kapcsolódni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!