Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » 3D filmekről általában?

3D filmekről általában?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtudni pár dolgot az otthoni 3D filmezésről.

Milyen különbségek vannak?

Mit jelentenek ezek? Half-OU, HALF-SBS, BD25, MVC

Miért van az, hogy sok 3D filmnél csak mélységet lehet érzékelni a tv-belül és nem jön ki a tv-ből elénk az adott rész?


Aktív szemüveges Samsung 55" H6400 Full HD tv-t használok.


Köszi előre is!



2016. márc. 5. 23:58
 1/2 anonim ***** válasza:

A half formátumok azt jelentik, hogy a két kamerakép ami kiadja a térbeli képet, soronként (over under), vagy oszloponként (side by side) fel van vágva és mind a kettőből csak felet látsz. (1920*540*2 vagy 960*1080*2)

Az egyik kép csak minden páros sort/oszlopot tartalmaz, a másik minden páratlant.

Hogy melyik jobb, az tv függő.

Ha jól tudom, akkor a Samsunghoz inkább a half sbs.

Én Lg Cinema 3D monitort használok, és az ou sokkal szebb rajta.


Azt az alapvető különbséget vettem észre, hogy az aktívnál az nem mindegy, hogy oldalról milyen szögből nézed képet, a passzívnál meg az, hogy vertikálisan milyen szögből.


A DB25 az a 25 GB-os bluray.


Azért nem látsz a tv-ből kijönni dolgokat, mert így készítették el a filmet.

Sajnos a legtöbb esetben csak egy szegényes konvertáló programot futtatnak át a 2D-ben felvett anyagon, hogy eladhassák 3D-ént, de arra nem veszik a fáradtságot, hogy valami értelmet adjanak a 3D-nek.

2016. márc. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!


Kár hogy nem fektetnek több energiát és pénzt az igazi 3D-be.

2016. márc. 6. 10:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!