Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Most akkor milyen sorrendben...

Most akkor milyen sorrendben nézzem a Star Warst, hogy időrendbe legyen, de ne lőjem le a poént és értsem is?

Figyelt kérdés
Minden oldalon mást írnak, összezavarodtam. Szóval aszerint nézzem, ahogy készítették, szóval a legkorábbitól a legkésőbiig, vagy először az újakat, majd a régieket, vagy most hogy? Nagyonszépen köszönöm annak aki segítene, mert akarunk menni majd megnézni az új Star Warst a haverokkal, csak én még nem láttam, és addig meg kéne néznem őket! Köszönöm!!! :))

2015. aug. 19. 17:28
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

még annyit, hogy a prequellel nem csak az a baj, hogy rossz (bár szerintem rossz, ízléstelen és inkonzisztens), hanem hogy teljesen felesleges volt megcsinálni. lucas egyszerűen túlírta, túlmagyarázta - ráadásul hülyeségekkel - a sztorit. nem kellett volna megcsinálni, nem volt szükséges ezeket az előzményeket elmondani, pláne azután, hogy a két trilógia közt eltelt 15 évben úgyis minden gyerek kitalálta a saját verzióját.

nem volt szükség tehát a prequelre, csak hát a dollár nagy úr kedves luca$ esetében is.

2015. aug. 22. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Na jó, akkor most itt lehet befejezni! Segítséget kértem, nem pedig kioktatást, azt pedig végképp nem fogom eltűrni, hogy sértegess! Úgyhogy nagyon szépen köszönöm azokat a válaszokat amik segítségek voltak, és nem személyeskedésről meg sértegetésről szóltak, mert nem hiszem, hogy egy embert az alapján kéne megítélni, hogy tudja-e ki az az Anakin, illetve, hogy "csak" szakmunkás bizonyítványa van. Ha neked ezek jelentik az emberi értéket, akkor gratulálni tudok.

Képzeld el, igenis sok "alapfilm" film kimaradt a gyerekkoromból, de itt nem fogom részletezni, hogy miért, hidd el ezekért meg is kaptam a cikizést a haveroktól elégszer. De az emberek már csak ilyenek, a háttérsztorit nem tudják, de máris ömlik belőlük a rosszindulat és az ítélkezés.

De ha te ettől nyugodtabban alszol, gondolj trollnak, azért mert nem tudom, hogy ki az a valaki, egy olyan filmből, amit még nem is láttam....

Szóval köszönöm mégegyszer a válaszokat, további szépet mindenkinek, mert én további sértegetést nem tűrök el, főleg olyantól, aki szrt se tud rólam!

2015. aug. 22. 08:27
 23/31 anonim ***** válasza:
Ki sértegetett, EMBER?? :D
2015. aug. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Látom, te nem az vagy, akivel én vitatkozni szerettem volna, egyrészt nem egyezik a százalékotok, másrészt totál eltérő a stílusotok... Míg őróla látszott hogy nem agyatlan prequelfikázó, addig téged tökéletesen jellemez ez a szókapcsolat.


1. A tatooine-on nem érvényesülnek a köztársaság törvényei, és mivel a Jedik a köztársaság szolgálatában állnak, így nekik sem áll jogukban közbeavatkozni...

A klónhadsereg nem illegális, teljesen legálisan működik a kaminói klónozótelep, az rendel tőlük klónokat aki akar. És nem a Jedik kezdik el őket használni, hanem a köztársaság, mivel el is hangzik, hogy "a hadsereg a köztársaságnak készült" (ez persze nem teljesen igaz, ez csak Sidious tervének a része volt, de ebbe most ne menjünk bele)


3. Anakin és Padmé szerelmébe most nem mennék bele nagyon, azt én is elismerem, hogy ez a szál nem volt túl jól bemutatva


4. Igen, Anakin a kiválasztott, kellett az egész Sagának valami alapot adni, ami nemcsak a birodalom legyőzéséről szól. Ezért volt szükség a próféciára. És el is van varrva a dolog, ugyanis a 6. részben Anakin valóban egyensúlyt hoz az erőbe azzal, hogy végez az utolsó Sith-tel (persze ezt valószínűleg felül fogja írni a 7. rész decemberben) Nincs itt semmiféle plothole.


5. Midiklorián... értelmezésbeli hiba. "a jedik erkölcsi, szellemi magasságuknál fogva emelkednek ki a többiek közül, az erő pedig egy egyetemes dolog, ami átjárja az egész univezumot" ez továbbra is így van. "a jediség egy módszertan, mely mindenki számára elsajátítható, aki hajlandó magát rászánni az aszkézisre, az elmélyültségre." ez viszont soha nem is volt így, az eredetiben semmilyen utalás nincs ehhez hasonlóra. Mit is mond Yoda a halála előtt Luke-nak? "Én jól tudom, hogy a te családodat átjárja az Erő. Add tovább amit megtanultál. Van egy másik Skywalker" Ebből szerintem logikusan következik, hogy csak az lehet Jedi, aki erre született és a vérében van. Az Erő továbbra is ott van mindenütt, egy láthatatlan energiamező, de valamire szükség van ami kapcsolatot teremt a Jedi (vagy Sith, vagy más erőhasználó) és az Erő között. Ezek pedig a midikloriánok, amik az erőérzékenység mértékét határozzák meg, nem pedig az erő biológiai megnyilvánulásai ahogy egyes idióták hiszik. Ha igaz lenne amit írtál, hogy a Jediség bárki által elsajátítható, akkor vajon Obi-Wan és Yoda miért nem kezdtek el egyből Jediket nevelni a köztársaság és a Jedi Rend bukása után? Miért várták meg míg Luke a megfelelő korba ér? Mert valószínűleg ő volt az egyetlen akiről biztosan tudták hogy erőérzékeny...


6. Anakint a midikloriánok nemzették, ehhez nincs mit hozzáfűznöm...


7. Jar-Jar... kétségtelenül rohadt gyerekes és idióta karakter, de fontos szerepe volt. Az ep1-ben ő jelenti a kapcsot a gungák és a naboo-i nép között, a gungák nélkül pedig nem hiszem hogy sikerült volna visszafoglalni Theed-et. Az ep2-ben pedig ő javasolja a szenátusnak hogy szavazzák meg a rendkívüli jogokat Palpatine-nak, ezzel megalapozva a Birodalom létrehozását... De tényleg, abszolút jelentéktelen szerepek, igaz? Ha meg a gyerekességnél tartunk, az ep6-ban nem gyerekes, hogy az ewokok simán partiban vannak "az Uralkodó válogatott katonáival" szemben, akik ráadásul képtelenek célozni is?


8. Ha figyeltél volna, akkor fel kellett volna tűnnie hogy ott nem az a fajta rabszolgaság folyik, mint mondjuk az ókori Rómában. Itt a rabszolgáknak pl. van saját házuk, illetve szabadidejük is, a munkáért pénzt valószínűleg nem kapnak, de el tudom képzelni Wattoo-ról hogy alkatrészeket adott neki, ha úgy ítélte meg, hogy megérdemli. Az anyját meg nem tudjuk hogy pontosan mit is dolgozott Wattoo-nál, így azon nem érdemes vitázni, szüksége van-e tolmácsra... Egyébként annyira ez a rabszolgaélet sem rózsás, Anakin ugyanis elmondja, hogy minden rabszolgába be van építve egy chip, és a rabszolgatartónak csak egy gombnyomásába telik felrobbantani őket.


9. "miért nem lopják el a jedik azt az alkatrészt, ami miatt a tatooine-on kell rostokolni?" A Jedik nem használhatják arra az erőfölényüket, hogy előnyt szerezzenek maguknak, védtelen élőlényekkel szemben.


10. Egy kisgyerek lövi szét a gonoszokat és menti meg a napot. Az a kisgyerek tudniillik a kiválasztott...


11. Vizuális effektek, CGI... ehhez annyit fűznék hozzá, hogy több minden volt megépítve mint hinnéd, csak tudod ennek jobban utána kellene nézni, mielőtt hülyeségeket írsz ("az ep3-ban tulajdonképpen már nincsenek is díszletek, az egészet egy green boxban vették fel") Yoda meg hogy fénykardozzon másképp, ha egyszer ilyen kicsi?


12. Plágium... tök felesleges ezt is felemlegetni, hiszen Lucas saját maga is elmondta hogy több filmből is merített ötleteket. Másrészt az általad tökéletesnek vélt eredeti trilógiában is vannak "loptt dolgok"...


13. Az előzménytrilógia elsősorban azok számára készült, akik már látták a 4-5-6-ot, és kíváncsiak voltak rá, hogy hogyan alakult ki az abban látott világ. Viszont a gyerekeknek is, akik még semmit nem tudnak erről az univerzumról, azoknak is nagy élményt nyújt, tudniillik rengeteg olyan fiatal van, akiket az előzménytrilógia tett rajongóvá...


Nem értem miért baj, hogy Boba Fett kapott egy kis eredetsztorit, azt meg továbbra sem, hogy miért baj, hogy Chewbacca szerepelt az ep3-ban, az meg pláne baromság, hogy Yoda szerelmet vallott neki... Egyszerűen elbúcsúzott tőle, mint egy régi baráttól, mert tudta hogy valószínűleg nem látja többé.


Ez az én álláspontom. Egyébként van egy olyan érzésem hogy veled már vitatkoztam itt egyszer, mert valamiért gyanúsan hasonló érveket hozol fel... Vagy talán ez is csak azt mutatja, hogy mennyire mainstream fikázni az előzményeket? Sanszos...

2015. aug. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
11%

az a baj veled, srác, hogy gondolom 20-21 éves vagy, és a világot a fanokból és a haterekből álló társadalmi osztályok örök háborújának fogod fel, de hidd el, a valóság sokkal egyszerűbb. pusztán arról van szó, hogy szerintem béna a sequel, a fent említett gondolatok miatt, és nem értem, hogy a remélt profitmaximalizálás mellett mi más szükség volt legyártani. te valamiért a személyedben érzed magad megtámadva, pedig abban biztos vagyok, hogy nem te vagy george lucas, de még csak a lucasfilmnél sem dolgoztál soha életedben.

nyugodj meg, aki szerint gagyi a prequel, az nem agyatlan, hiába hányod rám a vért. persze, a fan-hater szinten biztosan sok agyatlan van, mindkét oldalon, de az engem nem érdekel.


"A tatooine-on nem érvényesülnek a köztársaság törvényei, és mivel a Jedik a köztársaság szolgálatában állnak, így nekik sem áll jogukban közbeavatkozni..."

- azt kéne megértened, hogy a klasszikus filmek szellemisége alapján a jedik rendjébe hősök tartoznak. olyanok, akikre fel lehet nézni, akik a megmentők. olyanok, mint afféle vallási szentek. minden sw-fan örült, hogy végre erejük teljében láthatja őket, aztán mit kell látni? hogy a jedik valójában egy magas harcértékű alakulat. de komolyan, mondd már el, hogy milyen minősített jó tetteket hajtanak végre a prequelben? elhagyják a tatooine-t, és az egész prequel során egyszer nem merül fel, hogy talán fel kéne szabadítani azt a bolygót. miért nem? ezek a hős jedik?


a klónhadsereggel kapcsolatban is arra próbáltam rávilágítani, hogy egy ilyen hadsereg felállítása szerintem inhumánus, embertelen. ahogy embereket termesztenek, mint csirkéket a farmokon, pusztán azért, hogy megdögöljenek harc közben. ez egy dolog, de vajon a hős, védelmező jedik mikor szólalnak fel ez ellen? én úgy vettem észre, hogy mindannyian egy oldalon harcolnak, és a jedik egyszer sem csinálnak problémát ebből, ezzel detronizálva magukat.


"Anakin és Padmé szerelmébe most nem mennék bele nagyon, azt én is elismerem, hogy ez a szál nem volt túl jól bemutatva"

- igen, nem volt bemutatva rendesen, de ettől függetlenül: miért megy hozzá a pszichopata gyilkoshoz, aki kivégezte a buckalakókat? nőket és gyerekeket is? egy mondat erejéig legalább jó lett volna kitérni erre, pláne, hogy lucas megpróbált minél több magyarázatot adni szinte mindenre, ezzel szétrendezve az egész sztorit.


"Igen, Anakin a kiválasztott, kellett az egész Sagának valami alapot adni, ami nemcsak a birodalom legyőzéséről szól. Ezért volt szükség a próféciára."

- hát ezt mondom én is.


"- Lucas, ki kéne találni valami okosságot, hogy miért Anakin a májer!

- Őőőőő... prófécia!

- Zseni vagy, George, ez az aduász."


ezzel kapcsolatban mást nem tudok mondani. valaki vagy érzi, hogy mi ezzel a baj, vagy nem. utóbbit úgysem lehet meggyőzni.


""Én jól tudom, hogy a te családodat átjárja az Erő. Add tovább amit megtanultál. Van egy másik Skywalker" Ebből szerintem logikusan következik, hogy csak az lehet Jedi, aki erre született és a vérében van."

- akkor ezt magyarázd el annak a több millió gyereknek, akik a nyolcvanas években a puszta akaratukkal akartak tárgyakat felemelni. épp az a mítosz, épp az a lényeg, hogy te is lehetsz jedi, te is elérheted, hogy átjárjon az erő, ha követed a tanítást. szerinted milyen sikereket ért volna el az egész jedi-mítosz a popkultúrában, ha kiderül, hogy a véredben lévő lények által vagy predeterminálva? hogy csak akkor fogsz tudni az erővel bánni, ha már eleve így születsz? ez szimplán eugenika, semmi más.


"de valamire szükség van ami kapcsolatot teremt a Jedi (vagy Sith, vagy más erőhasználó) és az Erő között."

- így van. ez a kapcsolat az, ami az elmélyülés által tanulható, erről szól a klasszikus trilógia. de ha szerinted nem, akkor pármillió ember erősen félreértette a lényeget, és valójában az egész világ működése úgy jellemezhető, hogy aminek születsz, az dönti el a sorsodat.


"Ha igaz lenne amit írtál, hogy a Jediség bárki által elsajátítható, akkor vajon Obi-Wan és Yoda miért nem kezdtek el egyből Jediket nevelni a köztársaság és a Jedi Rend bukása után?"

- a jedi akadémiás sztorikat én nem ismerem, nem is érdekelnek. nem foglalkozom a merchandising kánonkörökkel, csak a filmekkel. ha luke jediképzése benne lesz az új trilógiában, visszatérhetünk rá.


"Jar-Jar... kétségtelenül rohadt gyerekes és idióta karakter, de fontos szerepe volt. Az ep1-ben ő jelenti a kapcsot a gungák és a naboo-i nép között"

- jó. és ettől szükségszerű volt, hogy az egész ep1 alatt ott bohóckodjon, szánalmasságában a cukiság érzetét akarják vele sugallni?

jar jar a legrosszabb hagyomány, amit lucas eltanult a disney-től, és sajnos azóta is mérgezi vele még a régi filmjeit is. az eredeti trilógiába is berakott egy csomó, hihetetlen gagyi burleszk-jelentetet (hasraeső kis figurák, az állat ledobja a hátáról a jawát, és ezen Lucas szerint röhögni kell).


"Az ep2-ben pedig ő javasolja a szenátusnak hogy szavazzák meg a rendkívüli jogokat Palpatine-nak, ezzel megalapozva a Birodalom létrehozását..."

- ez igaz. lucas is belátta, hogy jar jart minden jóérzésű ember gyűlöli, ezért megalapozta, hogy az egyik ősbűnös legyen a birodalom létrehozásában. zseniális :)

aztán persze berakta jar jart (vagy valami hasonlóan undorító dögöt) a jedi visszatér végére is, totál feleslegesen.


"az ep6-ban nem gyerekes, hogy az ewokok simán partiban vannak "az Uralkodó válogatott katonáival" szemben, akik ráadásul képtelenek célozni is?"

- dehogynem, a jedi visszatér már elkezdi pedzegetni ezt a disney-vonalat a rengeteg bábbal, kis nyomorult, szánalmas karakterekkel. de azért egy ewok nem egy kategória jar jarral.


jó, hogy megemlítetted wattoo-t. ezt el is felejtettem. nagyon szellemes a harmincas évekbeli német karikatúrák sztereotipikus zsidóábrázolását (borostás toka, karvalyorr, pocak, kézdörzsölgetés, pénzimádat) látni a star wars-ban, pláne annak tükrében, hogy az eugenika is jócskán megjelenik a filmben. az ep2-ben már kis kipája is van :D

jó, mondhatod, hogy ez belemagyarázás. szerintem meg lucas alaposan tanulmányozta a harmincas évek német popkulturáját. persze, ezt sem te, sem én nem tudhatjuk biztosan, csak az öreg lucas mester.


"Az anyját meg nem tudjuk hogy pontosan mit is dolgozott Wattoo-nál, így azon nem érdemes vitázni, szüksége van-e tolmácsra..."

- nyilván, de már megint ott tartunk, hogy ha egy rabszolgának egy olyan droid kell, aki kismilló nyelven és közlési formában van otthon, az hülyeségnek tűnik nekem. ha neked nem, hát nem. újfent az a helyzet, hogy ezt valaki vagy érzi, vagy nem. tényleg, vajon mit dolgozott? a diplomatákat fogadta a tatooine-on?


"Anakin ugyanis elmondja, hogy minden rabszolgába be van építve egy chip, és a rabszolgatartónak csak egy gombnyomásába telik felrobbantani őket."

- igen, ez a klasszikus "a hatalom megfigyel minket és chipet tesz belénk" konteo, illetve ennek beépítése a sztoriba. erről meg is feledkeztem.

ettől függetlenül én még mindig szeretnék egy olyan rabszolgaéletet, ahol ennyi időm van építgetni, fejlesztgetni. annyira nem rossz ez így.


"A Jedik nem használhatják arra az erőfölényüket, hogy előnyt szerezzenek maguknak, védtelen élőlényekkel szemben."

- ez világos, de így hogy lehet felnézni a régi filmek által misztifikált, nagyszerű, csodálatos jedi-lovagokra, hogy lopás helyett inkább elnézik, ahogy rabszolgák egymás ellen küzdve versenyeznek egy halálos pályán?

ez olyan, mint ahogy a törvényeknek is vannak betűik, meg szellemük, és ezért mondom, hogy a star wars szellemisége meghamisítódik. aki a törvény szellemét követi, abból lehet egy történetben igazi hős, és nem abból, aki a betűit nyalja.


"Egy kisgyerek lövi szét a gonoszokat és menti meg a napot. Az a kisgyerek tudniillik a kiválasztott..."

- dóra a felfedező is kiválasztott, de 10 év fölött nehéz komolyan venni.


"Vizuális effektek, CGI..."

- ehhez ennyit tennék még hozzá: [link]


"több minden volt megépítve mint hinnéd, csak tudod ennek jobban utána kellene nézni"

- igen, az ep1-ben eredetileg bábyoda szerepelt, de szerencsére ezt a hatalmas nagy hibát lucas a blue ray-kiadásra kijavította.


"Yoda meg hogy fénykardozzon másképp, ha egyszer ilyen kicsi?"

- yodának miért kellett fénykardozni?

jó, persze, ez egy ízlésbeli kérdés. szerintem szánalmas, szerinted meg cool. így szép a világ.


"Plágium... tök felesleges ezt is felemlegetni, hiszen Lucas saját maga is elmondta hogy több filmből is merített ötleteket."

- az eredeti star wars-trilógia igazi népmesei és mondabeli toposzokon alapult, nyakon öntve erőteljes fantasy jelleggel. lucast baromira nem érdekelte, hogy a tatoonie valójában szimpla tunéziai tájakból áll, a hoth pedig a norvég hómezőkre lett ráhúzva, viszont az mindenképpen elmondható, hogy a tárgyi kultúrája eredeti volt - még ha nem is 100%-osan, mert a birodalmi katonák egy-az-egyben wermacht-tiszteknek látszódnak. viszont soha nem volt még a vásznon x-wing, sem halálcsillag, sem lépegető. coruscant viszont egy-az-egyben a szárnyas fejvadászból van átemelve, és nem érdekel, hogy lucas erre még büszke is. távol áll az ilyesmi a star wars-tól.



"Másrészt az általad tökéletesnek vélt eredeti trilógiában is vannak "loptt dolgok"..."

- látod, pont ezért mondom, hogy te valamiért fanok és haterek háborújának véled az egész világot, és úgy érzed, hogy te vagy megtámadva.

idézd légyszi azt, amikor leírtam, hogy az eredeti trilógia tökéletes. nem emlékszem, hogy ilyet írtam volna, már csak azért sem, mert szerintem korántsem tökéletes, sőt. felnőtt szemmel nézve sokszor bárgyú, unalmas, helyenként idegesítő (főleg az se betoldott jelenetei meg a felesleges burleszkelemek). ráadásul sokszor valamiért lekezd zavarni, hogy az űrben sipítanak a járgányok, pedig ott nem is terjed a hang :D DE, ettől függetlenül van egy szellemisége, ami meg van hamisítva a prequelben.


"Az előzménytrilógia elsősorban azok számára készült, akik már látták a 4-5-6-ot, és kíváncsiak voltak rá, hogy hogyan alakult ki az abban látott világ."

- így van. a környezetemben vannak is olyan emberek, akik számára gyerekkoruk centrális pontja volt a star wars, és ők érzik magukat a leginkább átverve, hogy jar jart és eugenikát kéne nézniük star wars címszó alatt.


"Viszont a gyerekeknek is, akik még semmit nem tudnak erről az univerzumról, azoknak is nagy élményt nyújt"

- akkor áruld már el, hogy miért kellett a prequel trilógiában a klasszikus filmek összes dramaturgiai csúcspontját, karakterét ideje korán ellőni? lucas-nak el kellett volna dönteni, hogy a prequelt a hardcore fanoknak, vagy csak egy újabb közönségnek szánja, mert ez így egy katyvasz. voltaképpen, lucasnak volt egy csomó merchandisingja, happy meal figurája, videojátéka, és csinált hozzájuk három filmet.


"tudniillik rengeteg olyan fiatal van, akiket az előzménytrilógia tett rajongóvá..."

- valóban, de tizedannyi sincs, mint amekkora popkulturális bomba volt annak idején a klasszikus csillagok háborúja. ahol a két további folytatás rá tudott tenni az előzőekre, új irányba tudta terelni a történetet, újabbnál-újabb ötleteket behozva a képbe.


"Nem értem miért baj, hogy Boba Fett kapott egy kis eredetsztorit"

- mert erőltetett szerintem.


"azt meg továbbra sem, hogy miért baj, hogy Chewbacca szerepelt az ep3-ban"

- mert erőltetett szerintem.


"az meg pláne baromság, hogy Yoda szerelmet vallott neki..."

- de gagyi a jelenet, béna, ciki.


"Ez az én álláspontom."

- igen, én is elmondtam az enyémet, és agyatlannak tituláltál. köszi!


"Egyébként van egy olyan érzésem hogy veled már vitatkoztam itt egyszer, mert valamiért gyanúsan hasonló érveket hozol fel..."

- igen, nekem is dereng, hogy egyszer leírtam már ezeket a gondolatokat, és egy személyében megsértett fanboy kikérte magának, majd elküldött a francba.


"Vagy talán ez is csak azt mutatja, hogy mennyire mainstream fikázni az előzményeket?"

- az, hogy a mainstreamben mi történik, engem nem érdekel. ugyanúgy nem tetszenek a marvel-filmek, a sötét lovag, a gyűrűk ura és a harry potter sem, pedig ezeket nem szokás fikázni - ahogy egyébként a prequelt sem annyira, csak te valamiért önérzetes vagy, noha nem is te készítetted. bárhol meglátsz egy negatív véleményt, megsértődsz és kiakadsz. de miért?

nem érdekel, hogy mit fikáznak és mit nem, én azt fikázom, ami nem tetszik. remélem, a legújabb trilógián nem lesz mit fikázni. az, hogy lucas valamelyest háttérbe szorul, már eleve pozitív.

2015. aug. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Én gyerekkoromban a 4-5-6ot láttam először és iszonyat megfogott, ráadásul a filmtörténelem egyik legnagyobb csavarja van az 5. részben amit lelő az előzmény. De végül is kinek mi, engem egyszerre megfogott az űr témája meg a "westernes" hangulata a filmnek. Logikusabb lenne az első résztől nézni, de a lényeges elemek a 4. résztől kezdődnek, a birodalom fénykorától. Ha utólag nézed meg az előzmény trilógiát mint anno én, akkor sem fogsz csalódni mert jó történeti kiegészítésként fogod átélni. Viszont én úgy vagyok vele, hogy ha az első részt láttam volna anno elsőként, lehet meg se néztem volna a Star Warst, emlékszek amikor láttam kicsit untam magam rajta, elég sok politikai bla-bla van benne, főleg nekem a pancser kereskedelmi szövetség abszolút nem jött be, lehetett volna érdekesebb, komolyabb története a Sith nagyúr világuralmi cselszövésének kezdetének.
2015. aug. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Jajistenem...szegény Darth Vader. :((

Bár megfogadtam nem írok többet, megnéztem mind a 6 részt, hát most mondhat bárki bármit, a 4. nekem akkor sem tetszett, így sem, és kész. Viszont az utolsó kettő volt szerintem a legjobb, főleg a vége, de bár ne halt volna meg Darth Vader. Han Solot meg nagyon bírtam, bár eddig a színészt sem kedveltem, de most nagyon szimpi lett. :)) Leiát meg az első részben nagyon nem bírtam, de utána őt is megkedveltem. Erről jut eszembe, akkor innen vették a Leia hercegnőt a munkatársaim, mert egyszer jött hozzánk valami hercegnő látogatóba, de a nevét nem tudtuk, és mondta az egyik, hogy "na, jön Leia hercegnő...", ismerős volt a neve, de nem tudtam, hogy innen van. :DD

És én nem tudtam, hogy Anakinból lesz Vader, meg azt sem értem, hogy hogyan szerepelhetett az utolsó rész végén, mikor ő a későbbi filmekben szerepelt. Vagy csak hasonlított a két színész? Na, mind1 szóval nagyon jók voltak :))

2015. aug. 25. 20:33
 28/31 anonim ***** válasza:

"És én nem tudtam, hogy Anakinból lesz Vader, meg azt sem értem, hogy hogyan szerepelhetett az utolsó rész végén, mikor ő a későbbi filmekben szerepelt."


mert a sokadik újravágott változatát nézted a jedi visszatérnek, amiben a végébe belephotoshoppolta lucas hayden christensent.

2015. aug. 26. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

"a klónhadsereggel kapcsolatban is arra próbáltam rávilágítani, hogy egy ilyen hadsereg felállítása szerintem inhumánus, embertelen. ahogy embereket termesztenek, mint csirkéket a farmokon, pusztán azért, hogy megdögöljenek harc közben. ez egy dolog, de vajon a hős, védelmező jedik mikor szólalnak fel ez ellen? én úgy vettem észre, hogy mindannyian egy oldalon harcolnak, és a jedik egyszer sem csinálnak problémát ebből, ezzel detronizálva magukat."

- Igen, de pont ettől volt Palpatine terve zseniális, hogy a Jediknek nem maradt más választásuk. Ha azt mondják, hogy nem háborúznak a klónok oldalán, a közvéleményt maguk ellen fordítják.


"miért megy hozzá a pszichopata gyilkoshoz"

-Egyrészt lehet velem van a baj, de számomra a buckalakók sose voltak többek állatoknál... Másrészt 10 emberből 9 úgy reagált volna a történtekre mint Anakin (a 10 éve nem látott anyja, akitől elszakították, a buckalakók áldozatául esett, és a karjaiban halt meg... csak képzeld magad az ő helyzetébe)


""- Lucas, ki kéne találni valami okosságot, hogy miért Anakin a májer!

- Őőőőő... prófécia!

- Zseni vagy, George, ez az aduász."


ezzel kapcsolatban mást nem tudok mondani. valaki vagy érzi, hogy mi ezzel a baj, vagy nem. utóbbit úgysem lehet meggyőzni. "

- a SAGA főszereplője Anakin... még szép hogy körülötte forog a fő sztori... amit ráadásul elvarratlannak tituláltál, pedig el van varrva...


"akkor ezt magyarázd el annak a több millió gyereknek, akik a nyolcvanas években a puszta akaratukkal akartak tárgyakat felemelni. épp az a mítosz, épp az a lényeg, hogy te is lehetsz jedi, te is elérheted, hogy átjárjon az erő, ha követed a tanítást. szerinted milyen sikereket ért volna el az egész jedi-mítosz a popkultúrában, ha kiderül, hogy a véredben lévő lények által vagy predeterminálva? hogy csak akkor fogsz tudni az erővel bánni, ha már eleve így születsz? ez szimplán eugenika, semmi más. "

-Érdekes, én is hamarabb láttam a régieket, de soha nem gondoltam arra, hogy bárkiből lehet Jedi, mert Yoda bizony mást mondott (egyébként Lucas már a nyolcvanas években kitalálta a midikloriánokat csak nem épített bele a filmekbe)


"a jedi akadémiás sztorikat én nem ismerem, nem is érdekelnek. nem foglalkozom a merchandising kánonkörökkel, csak a filmekkel. ha luke jediképzése benne lesz az új trilógiában, visszatérhetünk rá. "

-Hogy jön ide a Jedi Akadámia? Én arról a röpke 20 évről beszéltem, ami a Köztársaság bukásától az Új reményig tart...


Jar-Jarnál csak arra utaltam, hogy nem volt jelentéktelen szereplő...


"aztán persze berakta jar jart (vagy valami hasonlóan undorító dögöt) a jedi visszatér végére is, totál feleslegesen. "

-ilyenről nem tudok... csak nem Puzsértól hallottad, mert emlékszek valami hasonlóra tőle, és akkor sem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek. Én asszem láttam belőle a legújabb változatot, de nekem nem rémlik Jar-Jar...


"Vizuális effektek, CGI..."

- Te most komolyan egy mémmel akarod alátámasztani az álláspontod? Inkább nézz utána, mi épült meg és mi nem... Mert pl. a tankok az ep1-ben meg voltak építve, úgy mint a lépegetők az eredetiben... Viszont azt remélem te sem hiszed, hogy az eredetiben minden meg volt építve... volt ott is green és blue screen rendesen, ha érdekel erről mutathatok bizonyítékot is


A "plágiumhoz" még annyit, hogy pl. a film elején beúszó szöveg, az is egy másik filmből lett átvéve


"az űrben sipítanak a járgányok, pedig ott nem is terjed a hang"

-ez így van, de a Star Wars-ban tök felesleges az általunk ismert fizikai törvényeket kutatni... a fénysebességet sem lehet túllépni, a Millennium Falcon mégis másfélszer gyorsabb nála :D

2015. aug. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

[link]


"De a prequelben minden CGI..." nem ártana először tájékozódni

2015. aug. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!