Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Most akkor milyen sorrendben...

Most akkor milyen sorrendben nézzem a Star Warst, hogy időrendbe legyen, de ne lőjem le a poént és értsem is?

Figyelt kérdés
Minden oldalon mást írnak, összezavarodtam. Szóval aszerint nézzem, ahogy készítették, szóval a legkorábbitól a legkésőbiig, vagy először az újakat, majd a régieket, vagy most hogy? Nagyonszépen köszönöm annak aki segítene, mert akarunk menni majd megnézni az új Star Warst a haverokkal, csak én még nem láttam, és addig meg kéne néznem őket! Köszönöm!!! :))

2015. aug. 19. 17:28
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
29%
Ha azt szeretnéd, hogy a történet értelmes legyen, akkor számozás alapján nézd meg, ne készítési sorrendben. Persze úgy is lehet értelmes, ha fordítva nézed meg, akkor visszaemlékezés jellege lehet a dolognak:) Én azt javaslom, hogy számozás alapján nézd meg elsőre, majd másodjára készülési sorrendben:D
2015. aug. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm.
2015. aug. 19. 17:56
 3/31 anonim ***** válasza:
72%

kezdjük ott, hogy a Star Wars az egy trilógia, amit ma úgy neveznek, hogy 4-5-6. ennek a három filmnek van egy szellemisége és egy globális dramaturgiai íve. meg van szabva, hogy mikor derüljenek ki a titkok és a cselekményt mozgató szálak.


ehhez utólag GL készített egy három részes, szellemiségében jóval alábbvaló, azonban technológiailag modernebb, primitívebb, gyerekeknek való prequel trilógiát, ami sorban lelövi a klasszikus trilógia poénjait. ha nem tudsz semmit a Star Wars-ról, akkor nézd előbb a klasszikus trilógiát.


(mondjuk én azt javaslom, hogy senki ne nézze a prequelt, mert meggyalázzák az eredeti filmek szellemiségét. remélem az új trilógia egyáltalán nem ilyen lesz.)

2015. aug. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Na, erről beszéltem, mindenki mást mond. Most ezzel nem vagyok kisegítve... De nézem akkor aszerint, amiszerint készültek.
2015. aug. 20. 15:03
 5/31 anonim ***** válasza:

elég konkrétan megindokoltam, hogy miért a régit nézd először, de mindegy...


amúgy úgy nézed, ahogy akarod, de dramaturgiai szempontból az eredeti trilógia készült előbb, annak a három filmnek van egy önálló dramaturgiai vonala, és ehhez csak később készítettek három prequelt.

2015. aug. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Ha az 1-2-3. résszel kezded, akkor a 4-5-6. rész "poénjait" lövöd le, ha a 4-5-6. résszel akkor pedig fordítva. Mindegy hogy nézed, érteni fogod. Én pl először az 1. részt láttam, utána a 4-5-6. részt és végül a 2-3. részt... Ha tetszik úgyis megnézed többször is.
2015. aug. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Azt ismerem hogy Luk, én vagyok az apád. Azon kívül más fontos dolog is van? De már letöltöttem a legrégebbit, úgyhogy megjelenési sorrenben nézem és kész
2015. aug. 20. 15:35
 8/31 anonim ***** válasza:

Az apás dolog a legfontosabb csavar, de van azért pár másik is. Ezért is ajánlanám én is, hogy előbb a régebbieket nézd meg, hiszen az előzmény trilógiát annak tudtában készítették, hogy a nézők már ismerik az eredetieket.


Amúgy az előzményekben tényleg van nem is kevés hiba, a történetük bizonyos részei nehezen összeegyeztethetők az eredeti filmekkel belemagyarázás nélkül, ezért lehet, hogy itt-ott egy parányit összezavarodsz. Persze az sem mindegy, hogy az eredeti filmek melyik változatát nézed. Sajnos az eredeti változatok szinte hozzáférhetetlenek normális minőségben (magyarul meg pláne), a legújabb felújított verziók pedig olyan sokat változtattak rajtuk, hogy azok is lelőnek egy-két poént és nagyban megváltoztatják a hangulatot, valamint jó pár egyéb hülyeséget tartalmaznak.


Végül is ha nem érdekel ANNYIRA ez az egész Star Wars dolog, hanem csak tisztában akarsz lenni a sztorival nagy vonalakban, akkor a felújított változatokkal is rendben leszel.

2015. aug. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Na, tegnap elkezdtem a legrégebbi filmmel, de aztán az olyan uncsi volt, és 40 perc után kikapcsoltam. Nem értettem, hogy akkor most ki kicsoda, kik a jók, stb.

Ma délelőtt pedig megnéztem az első részt, az elején ez is uncsinak tűnk, de aztánegyre jobban megtetszett, a végén már nagyon élveztem. :) Úgyhogy már töltődik a 2. rész. Az a kisfiú, az Anakin asszem nagyon aranyos volt, remélem fog még szerepelni és nem hal meg. Bár láttam a nevét a 2. részben, úgyhogy csak lesz még benne. Szegény, az a másik meg jedi lovag meg meghalt a végén, őt sajnáltam. De jól félbe vágta azt a piros-fekete arcú emberkét, azt bírtam. :D

Szóval most ilyen sorrendbe nézem, a végére meg csak összeáll valahogy :))

2015. aug. 21. 17:59
 10/31 anonim ***** válasza:
53%

ÉN RÁJÖTTEM, HOGY NEM AKAROK TÖBBÉ EZEN A BOLYGÓN ÉLNI.



(vagy te egy troll vagy, ez a két lehetőség létezik :DD )

2015. aug. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!