Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az oroszlánkirály meg hasonló...

Az oroszlánkirály meg hasonló filmek szerintem nem "gyerekeknek" való! Ki ért még velem együtt?

Figyelt kérdés

Ezt ugy értem , hogy legalább egy 12-es karika! mert ha ezt megnézi egy 8 éves nem érti! vannak poénok amit a "felnötek" értenek! Csak az jön le belöle , hogy van rossz van jó és ebböl lehet , hogy a gyerek a rosszat veszi fel! Meg normális , hogy egy 5 éves gyerek félt a csipkerózsikán? Milyen mese az amin fél egy gyerek?


Nemkell hülyének nézni! Nem kell cikizni akinek nem tetszik ez és beszolna az ne is írjon! köszi! ^^


2010. febr. 22. 07:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz a helyesírásod.


De hogy a témáról is beszéljek: én is megsirattam gyerekkoromban a Bambit, ennek ez a rendje, a gyerek a meséből tanulja meg azt, hogy van rossz is, és vannak az életben tragédiák is. Ha fél, az azért van, mert megértette, hogy bizony lehetnek, akik az ember életére törnek, vannak rosszak, stb.

Az oroszlánkirályon is sír egy okosabb kisgyerek, ettől nem lesz semi baja.

A lövöldözős meséket persze én sem engedném.

Ennyi.

2010. febr. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
jav.: semi=semmi
2010. febr. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az oroszlánkirályon én is sírtam amikor a gyerekkel megnéztük
2010. febr. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
12%

igazat adok az első hozzászólónak. és csak azt nézd meg h ezeknek a meséknek legalább van alapjuk és valós élethelyzetet is feldolgoznak. Ha nekem gyerekem lesz biztos nem fogom neki engedni h ilyen szar japán meséken nevelkedjen. A Disney és hasonló meséktől senki sem lett még öngyilkos, de vajon a Dragonball-t mért tiltották be annó? Mert hát ugye szegény gyerekek azt hitték tudnak repülni aztán hopp még sem. Szóval mielőtt leírod az értelmes meséket, inkább azt nézd meg h manapság mit adnak a TV-ben...

18/L

2010. febr. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Elég sokat tudok a Disney-rajzfilmek filozófiájáról. Mert érdekel, és utánanézek.

Ezeket a rajzfilmeket családi filmnek készítik. Vagyis van benne aranyos, bájos szereplő, egyszerű poénok, amit a gyerek ért, és olyanok, amik kifejezetten a nagyobbaknak vannak. Az is tény, hogy a készítők felnőttek, részben maguknak csinálják, a saját korosztályuknak.

Ilyen alapon minden értelmesebb mese 12-karikás lenne. Sőt, elmondanám, hogy a direkt gyerekeknek készült művek között is volt olyan, amiben hatévesen nem értettem meg mindent.

A másik dolog, hogy pont attól butul el a társadalom, ha nem engedik a gyerekeknek, csak a nagyon édi, nagyon pelyhes, nagyon erőszakmentes dolgokat. Én állítom, hogy egy mostanában a TV-ben futó 3D-s Micimackó vagy Mickey Mousem esetleg egy Thomas többet árt, mintha ugyanaz a gyerek megnézi, hogyan falja fel a kisgömböc a falut.

Újabb példa. Alice Csodaországban. Nemsokára látható lesz a mozikban egy teljesen felnőttes verzió. Pedig, amikor megjelent Lewis korgúnyrajza, már az akkori kiadók és könyvárusítók gyerekkönyvnek titulálták. Vagy a Micimackó. Mélyen filozofikus a könyv, mégis gyerekkönyvnek mondják.


Visszatérve Az oroszlánkirályhoz. Én sem értettem benne mindent, amikor először láttam, de ez amiatt is lehetett, hogy a szinkronszínészes néha hadartak vagy leharapták a szavak végét. Egyébként meg arra van a szülő, hogy megmondja, nem, kisfiam, ilyen nincs a valóságban, vagy, igen kisfiam, a krokodil tényleg megeszi a gnúkat. (A természetfilmek szinte egytől egyik 12-karikásak.)

2010. febr. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ja, még egy dolog. A mi időnkben nem volt ez a karikázás, csak a tékából nem hozhatott ki gyerek felnőttnek való filmet, igaz, mi azt is kijátszottuk. (Nem is tudtunk aludni egy horrorfilm - Gyerekjáték - után.) És mégis felnőttünk, nincsenek elmegondjaink a megnézett filmek miatt, mert igenis megkérdeztük a felnőtteket, hogy mi igaz, és mi nem.


Utolsónak. Ez egy rossz mentalitás, hogy minden rajzfilm mese, ezért minden rajzfilm gyerekeknek való. A Simpson családot vagy a Beavis & Buttheadet sem rajod be egy gyereknek. Az animék ugyanez a kategória. A többségük tuljadonképpen film, csak olyan történetszállal rendelkeznek, hogy rajzfilmként könnyebb megvalósítani, mint élőszereplős feldolgozásban.

2010. febr. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az nem baj ha a lurkó mesefilmen tapasztal meg esetleg félnivaló dolgokat,de biztos tetszett is neki sok részlet!A rossz elnyeri méltó büntetését,a gyerekek nem szeretik a büntetést,így nem hiszem hogy a gonosz karakter válna példaképpé!
2010. febr. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Akkor, most jöhet egy gyerek véleménye. Én még csak 13 vagyok, úgyhogy nem rég estem át a 12 korhatáron. Szerintem ha nem lát a mesében semmi mást, csak tényleg cuki rózsaszín dolgokat az is hatással van, kérdezz meg vagy 10 óvodást, hogy mi akar lenne ha felnő, minimum 3 azt mondja, hogy királylány. És szegénynek egyszer rá kell jönni, hogy ő nem lehet az, és az is rossz érzés neki.


Én imádom a japán animéket, és úgy mellékesen megjegyezném, hogy mindegyiken korhatár van. Arról nem a készítő tehet ha egy 16.os animét próbál utánozni egy 6 éves és bármi baja lesz.

Ilyentől meg kitudok borulni, hogy megpróbálta repülni, mint az animébe. A szülő felelőssége, ha a gyereke még nincs abba a korba, hogy feltudja fogni amit lát, akkor ne engedje, hogy megnézze.

Most jön az a mondat, hogy a szülő nem lehet mindig ott a gyerekkel és nem nézheti mindig mit csinál. Szerintem ha egy gyerek tudja magától kezelni a tv-t kapcsolgat stb... akkor azt is könnyeden meglehet vele értetni, hogy neki csak ezt meg ezt a csatornát lehet nézni, ahol csak olyan mesék mennek ami neki valók.


Az oroszlánkirályra áttérve szerintem ezek az örökzöld mesék, amiket igenis látni kell a gyereknek. Hisz rendben van olyan rész amit nem ért még, vagy kicsit durva neki, de a meséket nem egyénre szabják. Van olyan 6 éves aki koravén és megérti, van olyan akinek kell még pár év.


Meg őszintén ki élvezne egy olyan mesét, amibe nincsenek érzelmek? Kicsit unalmas lenne, mondjuk egy olyat nézni, ahol nincsen jó és gonosz, hisz akkor nem lenne mi ellen küzdeniük, mit megmenteniük, és ha ezek sikerülnek örülniük.


Szerintem egy gyereket nem kell burokba zárni, egyszer úgy is megfogja tudni, hogy nincs olyan hogy boldogan éltek míg meg nem haltak, vagy hogy mindig csak a jó győz.

2010. febr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
*próbált
2010. febr. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a teletubies meg a többi hülyeség ami reggel megy a tv-be a gyereknek többet árt mint használ! Valószínűleg oka van annak a sok oscarnak....meg,h.még mindig megnézik a felnőttek is, nemcsak a gyerekek....a régi Disney mesék valók a gyerekeknek nem a mostnai lövöldözős, háborós hülye mesék! az öcsém most 3éves és imádja a Simbát meg az ilyen régi meséket a ,,patikás nénitől,, (hamupipőke csak nem tudta kimondani) egészen a Maugliig, pedig mutattam nki más meséket is pl.Horton, Kis Vuk...megnézte párszor, de aztán megint jött,h.Simbát akar nézni! Ezekenek a meséknek még van vlmi tanulságuk, és igaza van az előttem szólóknak,h.azért van a szülő,h.megmagyarázza nki,h.mi létezik és mi nem a valóságban
2010. jún. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!