Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csillagok háborúját hogy...

Csillagok háborúját hogy érdemes megnézni?

Figyelt kérdés
Most fogom először megnézni a Csillagok háborúja filmeket, meg van mind a hat, de nem tudom eldönteni, hogy érdemes belekezdeni, mivel ha időrendi sorrendben szeretném nézni akkor az új trilógiával kéne kezdenem, de ha megjelenés ideje szerint akkor a régi trilógiával. Vannak itt Star Wars rajongók? Hogy lesz jobb az élmény, ha megnézem a filmeket megjelenés dátuma szerint, vagy inkább a cselekmény idősorrendje szerint élvezhetőbb?

2015. márc. 21. 23:50
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
68%

Miért lettem lepontozva a cselekmény szerinti sorrendemmel?

1. Egy történetet leginkább az elejétől a végéig érdemes nézni.

2. Nagyjából minőségi növekedést mutatnak az egymást követő részek így (bár szerintem a baljós árnyak jobb, mint a klónok támadása)



Egyébként az új részek is jók, de tény, hogy sok minden el lett baltázva bennük.

Sajnos Lucas simán szembeköpi a saját alkotásait, ez szemmel látható a régi részek bluray változatain, amibe csúnyán, és legfőképp öncélúan belekontárkodott csökönyös vén fa...

2015. márc. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
52%

ha már annyira tűkön ültél, hogy reagáljanak már az érveidre, tessék, parancsolj. egyébként kalkuláld be, hogy nem mindenkinek áll ám abból az élet, hogy gyakori kérdéseken a star wars-ról filozofáljon... na voilá:


"Sejtettem, csak a szokásos agyatlan fikázást kaptam meg újfent"

- erre csak annyit tudok reagálni, hogy anyádat. ha ilyen arrogáns vagy, menj vissza az óvodába és ott vitatkozz petikével a star wars-ról.


"-Milyen mítoszt hamisít meg az új trilógia? Szó sem volt arról az OT-ban, hogy bárkiből lehet Jedi aki eléggé kitartó... Miről beszélsz?"

- de arról sem volt szó, hogy a jedizmus egy vérségi dolog. épp ez volt akkora hatással gyermekek millióira az első filmekben: mindenki megpróbált pusztán az akaratával tárgyakat felemelni. a birodalom visszavág többek között azért is a legjobb sw, mert rengeteg tanítás hangzik el az erőről yoda által. az új fércművekben kiderül az egészről, hogy a jedik valójában übermensch emberek. köszönjük, ez a mítoszgyalázás tipikus esete.


"-Nem tudjuk, hogy Shmi pontosan milyen munkát is végzett Wattoo-nál, de bármi olyat csinálhatott, amihez szükség van egy tolmácsra. C3PO pedig mint tudjuk "több mint 6 millió közlési formában járatos".

- igen, nyilván egy dögevők által lakott bolygón élő, elmaradott rabszolga csakis olyan munkát végezhet, amihez kell egy 6 millió közlési formában járatos robot. nem is egy cséplőgép vagy egy ásódroid. mellesleg a kis anakinnak, miközben rabszolga, hogy marad ideje fogatot meg droidokat építeni? ennyi szabadideje van egy rabszolgának? király.


"A jedik pedig azért nem tesznek semmit a Tatooine-i rabszolgatartás ellen, mert a Köztársaság hatásköre nem terjed ki a bolygóra, ahogy ez el is hangzik a filmben. Egy ilyen akcióhoz pedig biztosan szükség lenne a főkancellár és a szenátus engedélyére is"

- ebben igazad van, no de ha a jedik azok az emberek, akikre fel kell néznünk, legalább lehetne némi arra utaló jel, vagy valamilyen szándék, hogy legalább törekszenek a felszabadításra. ehelyett mindennel foglalkoznak, csak a galaxis elnyomott népeivel nem. szép kis hős lovagok, akarom mondani übermenschek,.


"-Ki mondta hogy Anakinnal kell azonosulni? Van még mellette egy pár szereplő szerintem..."

- lucas. egyértelmű rendezői szándék. egyébként is, az összes többi karakter annyira homályosan van kidolgozva, hogy szinte eltűnik az amúgy szintén nagyon gyöngén kidolgozott anakin mögött.


"-Nekem semmi bajom az effektekkel, máshogy nehezebb lett volna megoldani. Régen nem volt ilyenekre lehetőség, azért csinálták makettekkel, bábokkal. Az, hogy nem kedveled a CGI-t, az egyéni szoc. probléma"

- a cgi overused-ségére csak mostanában kezd ráeszmélni hollywood. a régi sw-k báját épp a speciális effektusok adták és adják mind a mai napig. az új sw trilógia egy zöld stúdióban leforgatott animációs film, ilyen tekintetben a toy story-hoz közelebb áll, mint a csillagok háborújához. és amíg az a fajta kézi alkotás, ami a régi trilógiában látható, örök, mert emberi, addig a kompjúteranimált új részek nem azok.


"-A pattogó Yodával nem értem mi a gond. Ezt kifejtenéd kicsit bővebben?"

- röhejes. erről nincs mit többet beszélni.


"-Lucas eredeti szándéka egy 9 részes (bár hallottam 12-ről is) saga volt."

- lucas eredeti ötlete egyetlen, csillagok háborúja c. film volt, aminek a bemutatója napjáig kétes volt a megítélése. a tesztközönség alapján teljes bukásnak tűnt, így elég érdekes lett volna hozzáforgatni még 8-11 filmet.


"Azt hiszem ő úgy gondolta, hogy az eredeti trilógia nézőinek készíti az 1-2-3-mat, és teljes mértékben meg akarta mutatni, hogy hogyan alakult ki az a helyzet, amit először láttak 1977-ben a mozivásznon."

- hát, ebben nagyon tévedsz. az új trilógia kifejezetten a baljós árnyak bemutatásakor 8-15 éves korosztálynak szólt (az első sw szintén az akkor ennyi idős srácoknak lett készítve). lucas kifejezetten nyilatkozta is, hogy azért lett az ellenséges haderő egy droidhadsereg, mert a dögledező rohamosztagosok mégis emberek, és ez megijesztheti a gyerekeket. plusz jar-jar is egy tipikus comic relief karakter, ősrégi hollywoodi séma, épp ezért annyira undorító. az már csak hab a tortán, hogy a főhős kisgyerek is tipikusan kalandfilmes fogás, gyerekeknek azonosulhatóbb.

ja egyébként a szűzen fogant anakin mennyire nagy baromság már az első részben?


zárásként két szó ahhoz a trollpistikéhez, aki leszavazgatja mindenki kommentjét. remélem édesanyád ma este belesüpped a sósavas kádba. csók!

2015. márc. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

" Nem azért lett a Birodalom visszavág a legjobb mert nem ő rendezte."


Mondok egy még vérlázítóbbat. Az eredeti Csillagok háborúja is többek között azért lett olyan jó, mert Lucast kirugdosták a vágószobából. Ami működött egy THX-1138 esetén, az nem lett volna jó egy epikus űroperához.

2015. márc. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!