Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csillagok háborúját hogy...

Csillagok háborúját hogy érdemes megnézni?

Figyelt kérdés
Most fogom először megnézni a Csillagok háborúja filmeket, meg van mind a hat, de nem tudom eldönteni, hogy érdemes belekezdeni, mivel ha időrendi sorrendben szeretném nézni akkor az új trilógiával kéne kezdenem, de ha megjelenés ideje szerint akkor a régi trilógiával. Vannak itt Star Wars rajongók? Hogy lesz jobb az élmény, ha megnézem a filmeket megjelenés dátuma szerint, vagy inkább a cselekmény idősorrendje szerint élvezhetőbb?

2015. márc. 21. 23:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
58%

nos, kérdésedre válaszolva.

a prequel trilógia bűnei:

- a baljós árnyak meghamisítja a mítoszt. már nem abból lesz jedi, aki eléggé kitartó, hanem akinek a vérében elég magas a midiklorián-szint. a buddhizmus analógiájából így lett a szociál-darwinizmus analógiája.

- a kis anakin miért épít a rabszolga anyjának protokolldroidot? semmi értelme, csak egy erőltetett eredetmítosz 3po-nak. és a jedik később miért nem tesznek semmit a tatooin-i rabszolgák felszabadításáért, ha már ők a galaxis hű és erejük teljében lévő védelmezői?

- az idősebb anakin a második részben népirtást követ el és kivégez egy egész buckalakó falut. ezzel az emberrel kéne azonosulni és az ő szenvelgését nézni még másfél filmen keresztül?

- a régi star wars klasszikus és legendás látványvilágát a bábok, stop-motion animációk, makettek segítségével készítették el. az új filmek valójában egyszerű számítógépes animációs filmek, ahova green-box-al bevágtak pár szerencsétlen színészt. a ping-pong-labdaként pattogó yoda mindennek a mélypontja.

- ha lucas mindenképpen erőltette a sorrendet, hogy a III. epizód után következzen az évtizedekkel korábban készült IV. epizód, miért lövi le luke és leia rokonságát a harmadik részben? ha valóban az a rendezői szándék, hogy a SW egy 6 részes saga legyen, az új generációkat teljesen megfosztja a birodalom visszavág végén hallható, nagy erejű drámától. így köpi szembe magát a jó lucas.

- jar jar binks-nek meg kell halnia.


hirtelen ezek ugrottak be.

2015. márc. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
52%

"Bevett szokás görcsösen ragaszkodni az eredeti trilógiához, aztán ha jön valami új, akkor az már csak szar lehet, és meggyalázza a régi dolgokat, de itt szerintem pont, hogy nagyon jó összhangban van a 6 rész."


nincs összhangban. lehet, hogy te hamarabb láttad a szégyenletes új trilógiát, és az számodra a viszonyítási pont, de ettől függetlenül az új filmek meghamisítják a régiek szellemét. nem arról van szó, hogy azért szarok, mert '90 után készültek, hiszen '90 után rengeteg kiváló film készült és készül a mai napig. star wars? az nem.

2015. márc. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
55%

Egyébként létezik egy angol három részes sorozat, amelyik részletekbe menően elsorolja az előzmény trilógia bűneit.


[link]


Amit még ki lehet emelni.

- csapnivaló szerelmi szál

- a Köztársaság bukása izgalmas téma lehetett volna, ehelyett egy zavaros katyvasz lett belőle, amiben egy dolgo derül ki, hogy mindenki Palpatine bábja.

- Darth Vader egy nyivákoló tizenéves volt. Semmi baj nem lenne egy érzelmileg zavarodott kamasz lelkivilágával, ha 1. nem Hayden Christian játszaná el ("Nem szeretem a homokot" "Megöltem őket, a nőket és a gyerekeket is.") 2. ha nem a filmtörténelem legikonikusabb gonosz karakterének előtörténete lenne. Darth Vader múltjában sötét titkok vannak. De én nem ilyennek képzeltem őket.

2015. márc. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
30%

Sejtettem, csak a szokásos agyatlan fikázást kaptam meg újfent

-Milyen mítoszt hamisít meg az új trilógia? Szó sem volt arról az OT-ban, hogy bárkiből lehet Jedi aki eléggé kitartó... Miről beszélsz?

-Nem tudjuk, hogy Shmi pontosan milyen munkát is végzett Wattoo-nál, de bármi olyat csinálhatott, amihez szükség van egy tolmácsra. C3PO pedig mint tudjuk "több mint 6 millió közlési formában járatos". A jedik pedig azért nem tesznek semmit a Tatooine-i rabszolgatartás ellen, mert a Köztársaság hatásköre nem terjed ki a bolygóra, ahogy ez el is hangzik a filmben. Egy ilyen akcióhoz pedig biztosan szükség lenne a főkancellár és a szenátus engedélyére is

-Ki mondta hogy Anakinnal kell azonosulni? Van még mellette egy pár szereplő szerintem...

-Nekem semmi bajom az effektekkel, máshogy nehezebb lett volna megoldani. Régen nem volt ilyenekre lehetőség, azért csinálták makettekkel, bábokkal. Az, hogy nem kedveled a CGI-t, az egyéni szoc. probléma

-A pattogó Yodával nem értem mi a gond. Ezt kifejtenéd kicsit bővebben?

-Lucas eredeti szándéka egy 9 részes (bár hallottam 12-ről is) saga volt. De erre nem tudok mit mondani, hogy miért így csinálta. Az biztos, hogy az első 3 rész sok titkot felfed a 4-5-6-ról. Azt hiszem ő úgy gondolta, hogy az eredeti trilógia nézőinek készíti az 1-2-3-mat, és teljes mértékben meg akarta mutatni, hogy hogyan alakult ki az a helyzet, amit először láttak 1977-ben a mozivásznon.

-Jar-jar: ezzel lényegében egyet értek :D bár fontos szerepe van az 1. részben (kapocs a gunganek és a naboo-iak között), a továbbiakban hanyagolhatták volna, illetve csinálhatták volna komolyabbra is

-Csapnivaló szerelmi szál: ezzel egyetértek teljes mértékben

-A Köztársaság bukása miért zavaros neked? Nekem nem volt az.

-A fiatal Anakin/Darth Vader pedig pont olyan ember volt, akiből az olyan Sith-ek születnek, mint amilyen maga Vader (öntelt, arrogáns, tele gyűlölettel). Ami annak köszönhető, hogy túl korosan került a Jedik közé


A 9-es voltam :D

2015. márc. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
27%

#11 pontosan az ilyenek mint te vetik meg a következő 3 részt még mielőtt kijött volna. Gondolom már most utálod őket, pedig még nem is láttad. Vajon miért? Mert görcsösen ragaszkodsz az eredeti 3 részhez, ahogy először is fogalmaztam.

Itt jegyezném meg, hogy nem az a rendezői szándék, hogy az sw 6 részes saga legyen, mert most jönnek új részek.

2015. márc. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"#11 pontosan az ilyenek mint te vetik meg a következő 3 részt még mielőtt kijött volna"


Nem vettem észre, hogy annyira utálnák a következő három részt. Nem Lucas rendezi, nem Lucas írja, ez már jó pont. (Bocs, de Lucas hart filmet rendezett, ebből kettő jó, egyet meg nem láttam, három csapnivaló. Amihez nincs köze, az csak jobb lehet)

Ami az eredeti rendezői szándékot illeti. Eredetileg egy filmet tervezett, de sok volt egyhez a történet, amit írt. Ezért is robbantják fel kétszer a Halálcsillagot az eredeti trilógiában, eredetileg csak egyszer robbant volna. Ja, és eredetileg Luke egy 60 éves robot, Han Solo pedig egy békaember lett volna. Érdekes ötlet, de akkor sosem lett volna egy generációkat meghatározó epikus sci-fi saga belőle.

2015. márc. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
22%
Látom még azzal sem vagy tisztában, hogy Lucas hány SW-filmet rendezett... Szám szerint 4-et, az V-öt és a VI-ot nem ő rendezte :D ha még ennyit se tudsz a Star Wars filmekről, akkor miért beszélgetünk róluk?
2015. márc. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
60%

"Látom még azzal sem vagy tisztában, hogy Lucas hány SW-filmet rendezett... "


Mert a THX-1138 és az Amerikai graffiti kutyafüle. Nem SW filmekről beszéltem, hanem filmekről. Azokból pedig hatot rendezett. De ha már szóba került, vajon miért a Birodalom visszavág-ot tartják az egyik legjobb filmnek? Kettőt lehet találni

2015. márc. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Nekem személy szerint a 3. rész a kedvencem. Nem azért lett a Birodalom visszavág a legjobb mert nem ő rendezte. Attól még neki kb ugyanakkora szerepe volt a dolgokban, mint a többi filmben
2015. márc. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Na hova tűntetek prequel-utálók? :D meg se próbáltok vitatkozni az érveimmel?
2015. márc. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!