Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csillagok háborúját hogy...

Csillagok háborúját hogy érdemes megnézni?

Figyelt kérdés
Most fogom először megnézni a Csillagok háborúja filmeket, meg van mind a hat, de nem tudom eldönteni, hogy érdemes belekezdeni, mivel ha időrendi sorrendben szeretném nézni akkor az új trilógiával kéne kezdenem, de ha megjelenés ideje szerint akkor a régi trilógiával. Vannak itt Star Wars rajongók? Hogy lesz jobb az élmény, ha megnézem a filmeket megjelenés dátuma szerint, vagy inkább a cselekmény idősorrendje szerint élvezhetőbb?

2015. márc. 21. 23:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
Megjelenés dátuma szerint.
2015. márc. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is megjelenés dátuma szerint érdemes. Az új filmeket meg előzmény sorozatnak kell felfogni.
2015. márc. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
52%
A régiekből is a special edition (felújított, bővített) verziókat érdemes megnézni
2015. márc. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem Cselekmény szerinti sorrendben:


Baljós árnyak

A Klónok támadása

A Sith-ek bosszúja

Új remény

A birodalom visszavág

A jedi visszatér

2015. márc. 22. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem ismered a sztorit, akkor megjelenésük szerint nézd, mivel az előzmények lelövik a legtöbb poént. Ha viszont mindegy neked, akkor nézd úgy, ahogy akarod. Csak készülj fel, hogy az eredeti és az új trilógiának más a hangulata, sőt, sok kőkemény Star Wars rajongó van, akik szerint az előzmények a teljes széria meggyalázásai.


(Csak zárójelben, az eredeti részekből legjobb lenne a "felújítás" előtti verziókat megnézni, mivel az új kiadások rengeteg idétlen és zavaró módosítást végeztek a filmeken, amik közül sok nagyban lerontja az élményt, de gondolom, neked is a felújított változatok vannak meg, szóval e téren nincs sok választásod.)

2015. márc. 22. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
25%
Ja és még valami, hogy segítsen dönteni: ha happy end kell, akkor nézd először az újakat és a régieket utánuk. Ha szomorúbb hangvitellel akarod zárni a sorozatot, akkor nézd a kiadásuk sorrendjében.
2015. márc. 22. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
24%
Annak aki most nézi először, annak macséta sorrendben ajánlanám. IV, V, II, III, VI.
2015. márc. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
33%
oké, most tisztázzunk valamit. a star wars saga három filmből áll, azokból, amiket ma IV-nek, V-nek, és VI-nak neveznek. a kilcenvenes évek végén/kétezres évek elején hozzáforgatott három minősíthetetlenül buta és gagyi animációs mesefilm nem tartozik hozzájuk. és a special editionnel is óvatosan, bár régebbi változatok ma úgyis beszerezhetetlenek.
2015. márc. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
50%
Hemzsegnek itt a prequel-utálók... :D Ti most SW-fanok vagytok, vagy csak szimplán OT-fanok? A kettő nem ugyanaz... Vagy akkor magyarázd már el értelmesen, hogy miért méltatlan az első 3 rész az eredeti trilógiához, kedves utolsó! Remélem nem csak az idióta sablonszövegeket fogom hallani :))))
2015. márc. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
60%

Senki nem mondta, hogy a Star Wars trilógiának indult. Miért lenne baj az előzmény részekkel?? Nem hogy örülnétek, hogy képet kaptatok róla, hogy mi volt azelőtt. Mind a 6 rész ugyanabba a kalapba került, csak egyeseknek hobbiból szokás szidni mindent, ami új, és nem a 90-es évek előtt készült.


Én például utálnám az egész sorozatot, ha nem lenne a 3 új előzmény rész, és nem azért mert abban jobbak az effektek, meg a képvilág, hanem mert sokkal nagyobb hatással voltak rám, mint a régiek, és szerintem még a színészek is jobbak, mint a régi filmekben.


Bevett szokás görcsösen ragaszkodni az eredeti trilógiához, aztán ha jön valami új, akkor az már csak szar lehet, és meggyalázza a régi dolgokat, de itt szerintem pont, hogy nagyon jó összhangban van a 6 rész.

2015. márc. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!