Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Időhurok (Predestination) c....

Victory1995 kérdése:

Időhurok (Predestination) c. film?

Figyelt kérdés

Megnéztem ezt a filmet, de van pár dolog amit nem értek de a film 90%-át értem.

Valaki leírná nekem h mi a történet röviden.

A csávó most akkor miért is rabolta el a kisbabát?

A "Csaj" meg lefeküdt a múltbéli önmagával?

A csávónak valakije az a csaj?

A gyújtogató meg a csávó jövőbeli önmaga?

Ezt a gyújtogatást azért csinálta h több embert mentsen meg mint amennyi valóban meghalt volna?

A csaj meg tényleg ilyen vak hogy nem vette észre hogy milyen szép is és hogy a francba nem flörtölt akkoriban a csajjal egy csávó se XD Na jó ez csak úgy írtam mert lehetetlennek tartom h ilyen jó csajnak ne mondták volna h szép és nem flörtöltek volna vele :) Az utcsóra nem kell választ adni.



2014. nov. 23. 22:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de a kérdéseid alapján nem a 90%-át értetted, hanem a 10%-át a filmnek.


A kisbaba Jane volt, aki egy árvaházba került, felnőtt, különc lett, aki nem kereste a fiúk társaságát. Jelentkezett egy programra, de elbukott. Találkozott egy férfival (jövőbeli önmagával), akibe beleszeretett és gyereket várt tőle. Közben kiderült, hogy van férfi szaporító szerve is, a szülés miatt pedig eltávolították a méhét, majd férfivá operálták. Janeből lett John. John egy bárban találkozott egy bajszos férfival, aki szintén ő csak egy még későbbi énje...

A későbbi John pedig üldözött egy még későbbit, aki azért ölt, hogy a jövőt újraírja és ezzel a gyilkolásokkal többeket mentsen meg.


Szóval a bajszos azért rabolta el a babát, hogy Janeként felnőjön, beleszeressen egy férfiba (John), akitől megszületik a gyereke. Azaz az életkörforgása, elég groteszk módon ábrázolva. Többször is elhangzott a filmbe, hogy a kígyó a saját farkába harapott...


Röviden: kisbaba; Jane; John; Leégett arcú férfi, akinek átoperálták az arcát; hosszú hajú John mind egy karakter, a főhős.

2014. nov. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Ahan köszi most már értek mindent. Na mondhatni h akkor nem a 90%-át értettem de nem is a 10%-át azért annál többet olyan 50%-át azért értettem Mert ha megnézed a kérdés többségét azért tudtam úgy is raktam fel csak h 100 legyen. De így már a 100% h leírtad röviden és tömören. :D

De van 1 film amiből a 0-1%-át értettem meg az meg nem más mint a Felhőatlasz. Na abból semmit sem értettem. :)

Nem tudom h az szégyen vagy nem szégyen de egy kukkot nem értettem belőle. Szerintem sokan vannak azzal így.

Mondjuk azt akkor láttam mikor megjelent akkor meg még elég fiatal voltam. Nem tom h most többet értenék e belőle. :)

2014. nov. 23. 22:37
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Rendben, örülök, hogy segíthettem.


A Felhőatlasz már nem tudom pontosan (talán 6?) faék egyszerűségű történetből áll össze, ha külön-külön nézted volna, akkor fogod a fejed, hogy egy 5 éves is megérti. Ami bonyolított rajta, hogy az alkotók össze-vissza vagdosták ezeket a történeteket, a főszereplők pedig mindegyikben alakítottak egy karaktert. Ergo könnyen összezavarhatja ez a nézőt.


Viszont az egész lényege az volt, hogy a múltbéli cselekvéseink kihatással lesznek a jövőre. Ennyire egyszerű maga a mondanivaló is, csak a film menetén bonyolítottak, hogy többnek tűnjön.

2014. nov. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
15%
De buta vagy :D én 14 évesen elsőre mindent megértettem :D
2014. dec. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Elég perverz és beteg film...

Van az árva Jane, aki egy különc pasikat kerülő de intelligens "kislány".

Mikor kiderül hogy hermafrodita és ez miatt kiesik a programból, elmegy cselédnek, és éjszakai iskolába tanulni.

Bele szeret John -ba (aki ő egy kicsit régebbről), és teherbe esik saját magától. (ez kb. vérfertőzés a köbön).

John egy még távolabbi énjének "utasítására", hogy az idő folytonossága meg maradjon el kell hagynia Jane -t.

Jane megszüli a kicsi Jane -t (saját magát), amit az idősebb Jhon vissza visz az árva ház elé.

Ezzel létre jön Jane időhurka, sorsa.


Szüléskor a női nemi szervét elveszíti, és férfit ami nem volt kifejlődve teljesen, helyre hozzák és Jane -ből Jogn lesz.

John ezután elkezd írni újságokba, majd bemegy egy kocsmába ahol idősebb énje várja.

Aki megkérdi hogy megőlné-e azt aki tönkre tette az életét, ha soha senki nem tudná meg, aki erre igent mond és vissza megy azzal a tudattal, hogy megöli azt aki teherbe ejtette.

DE, ő saját maga lesz és játssza a szerepet a sors, az idő folytonossága miatt.

Majd mikor terhes lesz Jane, elhagyja ...


Lényegében többszörösen gerjeszti a történet önmagát, egy olyan abszurd paradox helyzetben ami nem is jöhetne létre.


Mert ki volt előbb, Jhon vagy Jane !?

Mert ha nincs Jhon aki Jane átműtéséből jött létre, nem nem eshet teherbe Jane és nem születhet meg.

Tehát Jane, saját apja, anyja, nagyszülei, dédnagyszülei... önmagának.

2014. dec. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
100%
Én ezért szeretem az ilyen filmeket mert ezt a hatást váltja ki az emberekből... Képes valaki írni és gondolkodni utána hogy most mi van? Mit láttam? És az aztaaa hatás!
2014. dec. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
100%

Még egy kulcs válasz az előttem szólókhoz, ami a filmben is elhangzott:

-Mi volt előbb a tyúk vagy a tojás?

-A kakas.


Aki megírta a könyvet, amiből a film készült az egy beteg állat lehet vagy atom jó cuccot szedhetett mikor megírta a történetet. Durva, hogy a kakas, a tyúk és a tojás is egy és ugyanaz.

2014. dec. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
12%

Ez a film is egy túlértékelt lócitrom...


Ha elgondolkodtató film kill akkor ott az őslakó vagy a 21 gramm, bár ez utóbbi is orvostanilag hülyeség de legalább a történet kerek egész és nem egy lehetetlen dologra épül mint ez a lósző(a)r.


Egyébként a kukis csajból jó kis fiatalkori Di Capriot varázsoltak.

2014. dec. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
2014. dec. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
92%

h-h miért rabolta el a kisbabát

Gondolj már bele milyen lenne ha felnevelné saját magát.

2015. jan. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!