Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek Loki szereti Thort?

Szerintetek Loki szereti Thort?

Figyelt kérdés

2013. dec. 9. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2013. dec. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Szereti valamilyen szinten, de nem testvéri szeretet, inkább csak bizalom, a Thor szeretetére való támaszkodás.
2013. dec. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Drachen ***** válasza:
100%
Szereti, de gyűlöli is. ( A gyűlölet is szeretet - tartja a mondás)
2013. dec. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen ambivalens a kapcsolatuk. Szerintem valahol mélyen Loki szereti a bátyját. Sőt, én úgy tudom elképzelni, hogy kisebb korában Loki felnézett rá, utánozta, de rájött, hogy sohasem lehet olyan, mint ő. A bátyja árnyékában élt, akire piszokmód féltékeny volt, mert Thor vonzóbb/erősebb/népszerűbb. Míg Thornak a hús, neki a csont jutott.

Emiatt Loki úgy vélem, rettentő magányos volt egész életében, nem hiszem, hogy felvetették a barátok. Egyedül az édesanyja értette meg őt, hozzá fordult, ha valami bántotta, és őt szerintem teljes szívéből szerette (valószínűleg ő volt az egyetlen, és talán még magának se ismerte be).

2013. dec. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát az ő kapcsolatuk elég bonyolult. Biztosan szereti,de közben gyűlöli is,hiszen egész életében csak másodhegedűs volt mellette és ez "megmérgezte" a szeretetét.


Viszont Loki piszok jól ki tudja használni,hogy Thor mennyire szereti őt és bármit megbocsátana neki. És ez főleg a képregényben jellemző. Thor meg is mondja Lokinak,hogy mindig testvérek maradnak,és az utolsó lélegzetéig azon lesz,hogy megmentse őt saját magától is. (Így szó szerint) Loki pedig akkor sem mondaná el az érzéseit,ha az élete függne tőle,úgyhogy elég nehéz megállapítani,hogy mit gondol.

2013. dec. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudja még őse. Mivel Loki megtudta hogy ő és Thor nem testvérek úgy érezte hogy amit érzett iránta hazugság és szerintem már elment az esze is a zavarodotságában. . .
2014. jan. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szereti, meg Thor is őt.
2014. márc. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen szereti. Ennek több jele is van:

1, Ha igazán meg akarta volna ölni Thort, akkor simán sikerült volna neki a trükkjeivel, de ezek csak gyerekes próbálkozások voltak

2, Megmenti Thor életét

3, Thort végig a testvérének tekinti. Mindössze kétszer mondja, hogy nem testvérek, egyébként meg végig testvérnek szólítja Thort

Azon kívül én úgy gondolom, hogy soha sem gyűlölte Thort, csak iszonyatosan féltékeny volt rá. A Thor első részében pl kimondja, hogy ő nem akarta a trónt, csak egyenlő akart lenni vele.

A Sötét Világban már többször észrevehető, hogy bántja hogy elmarta Thort maga mellől, mert így, hogy Frigga meghalt nem maradt senki aki törődött vele. Pl amikor beszélgetnek, és Thor nekiesik Lokinak és Thor mondja neki, hogy "bárcsak bízhatnék benned", annál a jelenetnél konkrétan kiül Loki arcára a bűntudat, a magányosság, a bánat, az hogy őt is bántja a helyzet.

Szerintem az egyetlen, akit igazán tiszta szívéből gyűlölt, az Odin volt. Az első részben szerette az apját, érte cselekedett, de mikor a végén nem ismerte el a tetteit Odin, akkor rájött, hogy Odin miatt van Thor ennyire előtérbe helyezve,őt támogatja, és Thorral szemben őt soha nem fogja elismerni. A csalódás miatt engedi el a botot is.

A második részben pedig Odin a földbe tapossa Lokit azzal, hogy közli vele, hogy csak az anyja miatt nem öletteti meg, és hogy neki köszönheti meg hogy él, mert a saját népe hagyta volna meghalni ha ő nem hozza el.

2014. máj. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!