Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen anime-ket ajánlanátok...

Milyen anime-ket ajánlanátok egy "kezdőnek"?

Figyelt kérdés

Szeretnék kicsit jobban elmerülni a műfajban. Milyen alapművek vannak szerintetek, amiket mindenképp érdemes egy kezdőnek megnézni.

Köszi a válaszokat!


2013. jún. 17. 04:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Azért is írtam hogy cg-t 16 +


De nem írta hány éves lenne . Tömegszarokkal értelmetlen kezdeni , csak a kedved veszi .

Van csomó elmélyíttős komoly anime , ami kisebbek számára is érthető (Pl : Mirai Nikki )

2013. jún. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 P-Kata válasza:
Bakuman!
2013. jún. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
59%
Bakuman például egy jó választás lenne , harc nélkül is izgalmas és van benne kis romantikus szál is .
2013. jún. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Azért neveztem magam kezdőnek, mert eddig nem sok animét láttam, ebből adódóan nem ismerem olyan behatóan a stílust és az esetleges irányzatokat. Egyébként 21 éves vagyok, szóval nem kell az értelmi képességeimet megkérdőjelezni (tudom, hogy nem írtam a kérdésben, de nem számítottam ilyen reakciókra).

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

2013. jún. 17. 21:32
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Nos akkor Code Geass-t el is kezdheted :)
2013. jún. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
95%

Hát szerintem a Fullmetal Alchemist (illetőleg Fullmetal Alchemist Brotherhood/Testvériség) egy elég jó anime. Komoly jelentéssel is bír, okul is belőle az ember, egyáltalán nem sablonos vagy felszínes, a sztori jó és jó a kivitelezése is. Japán szinkron magyar felirattal ajánlom a nézését, mert a magyar szinkron borzalmas és különben is az eredeti szinkronnal lehet a legjobban élvezni egy animét. De magyar szinkronnal is megnézheted, az összes rész fennt van a neten. Először én is magyarul néztem animéket, aztán kezdtem el japán szinkronnal és feliratosan nézni őket. Ezt csak azért mondom, mert kezdőként és sem kapásból eredeti szinkronnal néztem. Kell idő az embernek, amíg belerázódik. A Naruto és Bleach szerintem túl hosszú egy kezdőnek. És akkor még meg sem említettem a sztorit és karaktereket no meg satöbbi. Nem tudom, miért ajánlják sok kezdőnek ezt a két utóbbi művet, mikor én is nagyon jól tudom, hogy amikor kezdőként el kezdtem nézni, nem bírtam tovább néhány résznél. Mert túl sok szálon fut, hosszú is, bele is gabalyodik az ember a sztoriba, ami amúgy jó, de egy kezdőnek ennél könnyedebb kell, mert bele kell rázódnia az animék és mangák világába, és nem egyenest egy fejessel nyitni a legismertebbekbe.Épp ezért a One Piece-t sem ajánlom, mert az is hosszú.


De kezdhetsz valamilyen szezonális animével is, pl ami 2012/2013-ban indult, csak hogy meglásd, jelenleg milyen fajta animéket gyártanak.

Pl.:

Suisei no Gargantia

Attack on Titan

Devil Survivor 2 The Animation

Ezek szezonális 2012/13-as animék, kb 13db 24 perces részből állnak (Jelenleg még futnak, d emár mindegyik a 11-12. résznél jár, tehát ha most el is kezdenéd őket nézni, akkor sem kéne túl sokat várnod, mire az utolsó néhány rész megjelenik, plusz néhány rész után az ember amúgy is rájön, hogy tetszik neki-e valami, vagy sem)

Most így hirtelen ennyit tudtam kicsikarni magamból, ha bárki kérdésed, óhajód, sóhajod lenne, bátran írj és válaszolok :)

2013. jún. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Még én is annó tömeg shounennel kezdtem (kapcsolgattam a TV-t és Animaxon a Bleach) aztán pedig jött a Death Note. Azóta rendszeresen nézek anime-ket. (már kb. 5 éve)
2013. jún. 21. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Lovely Complex
2013. aug. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 P-Kata válasza:
Katekyo Hitman Reborn
2014. jún. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
A Code Geasst tényleg muszáj! Én pár nap alatt lenyomtam mindent belőle :D A grafika miatt, hát, nem voltam "kezdő", vagyis hogy sok animét láttam már, ha erre célzol "haladó" alatt, de nem mertem belekezdeni, szörnyűnek tartottam. De egyszer nem volt mit néznem, és basszus. Nagyon megszerettem! Izgalmas, fordulatos, és a vége is... Ez egy menő anime, nézd csak meg ^^
2015. febr. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!