Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen anime-ket ajánlanátok...

Milyen anime-ket ajánlanátok egy "kezdőnek"?

Figyelt kérdés

Szeretnék kicsit jobban elmerülni a műfajban. Milyen alapművek vannak szerintetek, amiket mindenképp érdemes egy kezdőnek megnézni.

Köszi a válaszokat!


2013. jún. 17. 04:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Most így hirtelen Death Note és Fullmetal Alchemist
2013. jún. 17. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Dragonball, Yu Yu hakuso, Sailor Moon, Slayers, Death note

régen sokan ezzel kezdtük.

2013. jún. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 ClaySaad ***** válasza:
100%

alapok aki minden animés ismer:

Naruto, Bleach, Inuyasha, Fairy Tail, Death Note

ezek a legismertebbek:)

2013. jún. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

FullMetal Alchemist - Testvériség

Mai napig kedvencem.

2013. jún. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%

Semméképpen se tömeg shounenel kezd ! És ha mégis azzal kezdenéd , inkább a One Piece/Hunter x Hunter (2011) el próbálkozz mint a sablon fesztekkel .


FullMetal Alchemist Brotherhood egy jó választás

Code Geass (csak ha 16elmúltál .. mert amúgy nem értenéd)

Death Note

TTGL

2013. jún. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
Mi az hogy "kezdőnek"? Ez egy baromság. Most van külön "kezdő" "haladó" "profi" anime csoport? Keress olyat ami a Te ízlésed. Ez lehet bántóan fog hangzani, de olyat válassz ami nem haladja meg az értelmi szintedet. Itt felsorolhatnak sok dolgot, de ha nem érted meg az üzenetét akkor nem fog tetszeni.
2013. jún. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%

A kezdőt szerintem arra értette, hogy még nem nagyon látott animét.

Kérdező, szerintem azt is írd le, hogy milyen műfaj érdekelne, mert az hogy anime elég tág fogalom.

2013. jún. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Objektíven nézve a Code Geass talán a legjobb anime, de egy kezdőt lehet megijeszt a grafikája... Ha el tudsz tekinteni az ilyentől, akkor tényleg érdemes azt megnézned. Max annyiban nem ajánlom még a grafikán kívül, hogy annyira jó, hogy minden más gagyinak tűnhet utána. XD


Szintén ajánlom kezdésnek a Fullmetal Alchemist Brotherhoodot, a Fate/Zero-t, és ha 15 éves, vagy fiatalabb vagy, akkor a Naruto-Bleach-Sword Art online hármas is nagyon fog tetszeni. Ezt most nem bántásból, meg semmi, nyilván tetszhet idősebbként is (Bleach-et én is nagyon szeretem például) de általánosítva ez a korosztály rajongója a műveknek.


Aztán ott van még a Tengen Toppa Gurren Lagann, Angel Beats, Steins;Gate, Darker than black, To Aru Majutsu no Index, Soul Eater, Kateikyoushi Hitman Reborn!, Hunter x Hunter (egyedülálló módon nekem a régi széria jobban tetszett, de dönts te), és talán a Sengoku Basara is ideális kezdés.


A Darker than black-en, az Angel Beats-en, és a Steins;Gate-n kívül mindegyik könnyedebb harcolós darab, ez a három jóval komolyabb a többinél. Az SG kicsit gyengén indul, de utána zseniálisan jó scifi lesz, DTB ugyan harcolós cucc, de sötétebb hangulatú a shouneneknél, az Angel Beats meg zseniális dráma, rendkívül kreatív alaphelyzettel, mélyebb mondanivalóval, nagyon jó lezárással.

2013. jún. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
19%

"Naruto-Bleach-Sword Art online hármas is nagyon fog tetszeni"


Hát ezek pont azok amiktől meg kéne kímélni . Pl a Shit Art egy hatalmas csalódás ..

2013. jún. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

De ha a kérdező 12 éves, hiába ajánlasz neki egy Code Geass-t, Death Note-t vagy akár Monstert... Nem fogja megérteni a mű tényleges mondanivalóját.

Kb 11 éves koromban kezdtem animéket nézni, és én is a naruto-bleach párossal szerettem bele az egész animevilágba. De persze a kérdező dönt, az egész tényleg a korától és ízlésvilágától függ.

2013. jún. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!