Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik Star Wars film sikerült...

Brain Storming kérdése:

Melyik Star Wars film sikerült a legjobban?

Figyelt kérdés
És miért az volt a legjobb?
2009. aug. 29. 18:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Hát én modern gyerek vagyok, így a Sithek bosszúja, szerintem az a legkidolgozottabb. De nagyon tetszik az Új remény is.
2009. aug. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%
Nekem is a 3. tetszik a legjobban, bár sajnálom hogy Anakin gonosz lesz... :(
2009. okt. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
3.Anakin meg nem baj,hogy gonosz lett mert Darth Vader az egyik legkarakteresebb karakter.
2010. febr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
MINDEGYIK!
2010. jún. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
12%

3, bár van egy nagy hibája a star warsnak: anakin gonosz lett:S

egy világ dőlt össze bennem...

am a 6 is jó, csak az első triologiában jó szarok a fénykard párbajok......

2010. aug. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Személy szerint a Birodalom Visszavág a legjobban sikerült rész. a Később készült részekkel ez van a legnagyobb összhangban, a cselekmény kielégíti az akciófilmek kedvelőit és a kalandfilmnek sem utolsó. Emberi mértékű jellemfejlődést indít el és nincs elnagyolt csatajelenet sem benne. Nem is beszélve róla, hogy az egyik legközismertebb sor is ebben szerepel: "Én vagyok az apád."
2011. jan. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

21:19


Szubjektíve nekem is az a kedvencem - de lehet, h azért, mert az volt az első film, amit felnőtt vetítésen láttam, esti moziban.


Mint film, valóban remek, ámbátor van benne egy ugyanakkora időparadoxon, akárcsak a Klónok támadásában (az is 2. az adott szériában): a Birodalom Visszavág-ban Han Solo-ék üldözése pár órásnak tűnik, míg Luke napokig v hetekig időzik Yodánál. A Klónok támadásában Anakinék hancúroznak szintén hetekig, míg Kenobi nem tölt el ennyi időt a nyomozással...


A Star Wars egyik sajnálatosan illúzióromboló sajátossága, hogy fittyet hány az űr-sci-fik alapvető tényezőjével, az űrutazás sajátosságaival.

2011. jan. 22. 23:54
 8/13 anonim ***** válasza:
Valóban sok mindent feláldoznak a látványért (például nem veszik figyelembe az űrcsatákban a gravitációs tényezőket sem a közegellenállást), de kétségtelen, hogy a Star Wars filmek úttörők voltak a speciális effektusok használatában, így joggal helyezik arra a hangsúlyt. Ezekbe a "kis" időkülönbségekbe mindig bele lehet magyarázni, hogy csak azért nem mutatták mert unalmas lett volna, mint a falcon javítása, vagy a sétálgatás a kertben.
2011. jan. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Pontosan ezt mondom én is - szórakoztatásra nagyon jó, és tény, h sok tucatnyi végignézésre alakul ki az emberben az a kép - pláne, ha ezen nő föl!:))) - h tkp nem is sci-fi, hanem inkább a fantasy kategóriájába tehető.


Az "Alien"-sorozathoz képest messze elmarad: az valóban sci-fi; mégis, ha feltárjuk a realitáshoz való viszonyát, mármint a Star Wars-nak, akkor mélyebb tanulságokkal szolgálhat.

2011. jan. 24. 23:11
 10/13 anonim ***** válasza:
Én mindegyikért rajongok. A 6 Lucas film egyszerűen utolérhetetlen, máig nem láttam hozzájuk foghatót. Nekem a két második rész áll legközelebb a szívemhez (Klónok Támadása, Birodalom Visszavág). Nem tudom megmagyarázni miért, egyszerűen valami olyan hangulatuk van, ami engem a képernyőhöz tapaszt. De ha sorrendbe kéne állítani őket, komoly dilemmában lennék... Azok az ellentmondások pont olyanok hogy elindítják az emberben a gondolatokat. Engem nem zavarnak, sőt pont ezek adnak egy plusz élvezeti faktort a filmnek. És nagyon mély filozófia van bennük.
2011. febr. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!